31 lipca 2018

Zaprzyjaźnij się ze swoją skórą – Pucci Romano

Autor: Pucci Romano
Typ okładki: okładka miękka
Wydawca: Bukowy Las
Wymiary: 14×20.5
Ilość stron: 280

Ile najczęściej wiemy na temat swojej skóry? Zazwyczaj tyle, ile dowiadujemy się z reklam lub czasopism. A szkoda, bo ta wiedza nie jest zbyt szczegółowa i nadal popełniamy wiele pielęgnacyjnych błędów. Ponieważ porządna dawka sprawdzonych informacji nikomu jeszcze nie zaszkodziła, przedstawiam dziś książkę “Zaprzyjaźnij się ze swoją skórą” autorstwa włoskiej dermatolog, Pucci Romano.

„Zaprzyjaźnij się ze swoją skórą” to kompendium, które zawiera wszystko, co trzeba wiedzieć o skórze oraz włosach i paznokciach. Książka zaciekawi specjalistów w tej dziedzinie, ale to laicy zyskają najwięcej. Znajdziecie w niej chyba wszystkie aspekty dotyczące zdrowia i funkcjonowania skóry oraz jej wytworów. I to nie taka wiedza encyklopedyczna, która przytłacza nadmiarem niezrozumiałych informacji. Wręcz przeciwnie — jest to kompendium wiedzy, które czyta się jednym tchem. Autorka posługuje się językiem bardzo przystępnym, kolorowym, bogatym w przykłady i porównania. Pucci Romano zdecydowanie nie buduje tu między sobą a czytelnikami muru, który możemy spotkać w innych specjalistycznych publikacjach.

Znajdziecie tu także dużo humoru i multum ciekawostek, które może nie odmienią Waszego życia na lepsze, ale fajnie takie rzeczy wiedzieć. Podam przykład — małpa i człowiek mają mniej więcej taką samą liczbę włosów, podobnie jak kobieta i mężczyzna. Różnica polega nie na liczbie, ale na jakości włosa. Wiedzieliście? :)

Autorka porusza tu wiele kwestii: tłumaczy m.in.: w jaki sposób rośnie skóra, z czego jest zbudowana, podobnie jak włosy i paznokcie. Są tu informacje dotyczące pielęgnacji, omówienie procesów starzenia, podział na typy skór, rzecz o kosmetykach, o goleniu czy opalaniu. Przeczytacie także o nowotworach, chorobach psychosomatycznych, piramidzie żywienia. Jednym słowem jest tu wszystko, co trzeba wiedzieć, jak zadbać o urodę (także panów).

„Zaprzyjaźnij się ze swoją skórą” to warta uwagi książka, napisana przez specjalistkę, która w sposób lekki przekazała informacje czytelnikom. Wszystkim ciekawym i chcącym świadomie dbać o siebie, polecam tę pozycję.

Dziękuję wydawnictwu Bukowy Las za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close