15 kwietnia 2012

Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej – Grażyna Tuchmacher

„Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej”
 Autor: Grażyna Tuchmacher
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wydania: 2010
Format:116 x 235mm
Okładka:miękka
Ilość stron: 218
Cena sugerowana: od 29,00 do 36,00 zł

„Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej” to książka przeznaczona przede wszystkim  dla kobiet oczekujących dziecka, jak i tych, które planują posiadanie potomstwa.

Choć jestem już mamą uważam, że informacje zawarte w książce przydatne są również dla każdej mamy dbającej o zdrowe odżywiane swojej rodziny. Książka składa się z 3 części. Każda z nich poświęcona jest innej tematyce.

Pierwsza część Żywienie kobiety oczekującej dziecka zawiera niezbędne informacje dotyczące między innymi prawidłowej wagi w ciąży, czy wartości odżywczych podstawowych produktów żywnościowych. Szczegółowo opisane są poszczególne warzywa, owoce, nabiał, mięsa oraz ich wpływ na dietę i wykaz korzyści wynikających z ich spożywania. Ciekawym podtytułem pierwszej części jest opis substancji chemicznych najczęściej dodawanych do żywności wraz z opisem i rozszyfrowaniem znanych z etykiet znaków E.

Kolejna część „Higiena i kosmetyka kobiety oczekującej dziecka” poświęcona jest pielęgnacji całego ciała kobiety ciężarnej. Rozdział zawiera praktyczne porady kosmetyczne oraz informacje o wpływie kosmetyków na dziecko, ukazując jak wybierać te bezpieczne.

Ukoronowaniem tej układanki w drodze po zdrowie jest  Kuchnia młodej pani domu i przyszłej mamy to spis wielu przepisów począwszy od warzyw i owoców, potraw z mleka i jego przetworów aż po zupy, potrawy z mięsa i ryb, sałatki makarony kończąc na deserach. Jednym słowem ta pozycja to swoisty poradnik i świetna książka kucharska w jednym.

Ja jestem zachwycona i gorąco polecam.

Sylwia 

 Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej IMPULS za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close