13 listopada 2020

Złowrogie niebo – Alex Kava

Tytuł: Złowrogie niebo
Autor: Alex Kava
Tłumacz: Katarzyna Ciążyńska
Cykl: Ryder Creed (tom 5)
Liczba stron: 352
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: HarperCollins Polska

Złowrogie niebo to jedna z najnowszych powieści pióra genialnej Alex Kava. Dokładnie dziesięć lat temu natrafiłam na książki tej pisarki i nie mogłam się oderwać. Najbardziej przypadła mi gustu seria z dzielną agentką Maggie O’Dell. 

Złowrogie niebo rozpoczyna się od morderstwa o poranku. Francine „Frankie” Russo jest nietypowym świadkiem zabójstwa, gdyż ofiara prowadziła z nią wideo rozmowę. Zabójcy szybko to dostrzegają i wiedzą jak wygląda, kim jest, gdzie pracuje. Frankie wie, że wkrótce ruszą także po nią. Rozpoczyna się szalony pościg. Dziewczyna wykazuje się odwagą, determinacją, lecz mimo wszystko „oni” wiedzą gdzie jest, jak to możliwe?

Frankie zwraca się o pomoc do swojej przyjaciółki z dzieciństwa, Hanny i zgodnie z jej prośbą wyrusza w niebezpieczną podróż do Alabamy. Nasza bohaterka wie, że może liczyć tylko na siebie. Ponadto Hanna obiecała jej, że zorganizuje spotkanie z agentką FBI Maggie O’Dell. 

Tymczasem nad Alabamą z godziny na godzinę pogarsza się pogoda. Tworzą się superkomórki, które później rozwijają się w szaleńcze i nieokiełznane tornada niszczące wszystko, co napotkają na swojej drodze. Po pierwszym tornadzie, do pomocy w poszukiwaniu tych, którzy ocaleli wyrusza Ryder Creed i jego pies. Razem tworzą zgrany duet. Czy znajdą kogoś żywego wśród tylu ruin? Czy ostrzeżenia o kolejnych tornadach dotrą na czas, by ochronić mieszkańców tych rejonów?

Frankie i Maggie O’Dell zmierzają na spotkanie, jednak któż mógłby przewidzieć, że niszczycielskie tornado obierze taki, a nie inny kierunek. Do tego zabójcy nie poddają się i depczą po piętach młodej dziewczynie.

Złowrogie niebo to już piąta część cyklu o Ryderze Creedzie. Jeśli nie znacie poprzednich książek, nie musicie się martwić i możecie nadrobić zaległości w wolnej chwili. 

Alex Kava to mistrzyni budowania napięcia. Złowrogie niebo czyta się jednym tchem, nie sposób odłożyć ją na później. Zdecydowanie warte jest zarwanej nocki.

Dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close