5 grudnia 2019

Żubr Pompik – kartonowa książeczka z okienkami – Tomasz Samojlik

Tytuł: Żubr Pompik
Autor: Tomasz Samojlik
Wydawca: Media Rodzina
Ilustracje: Tomasz Samojlik
Format:  250 x 270 mm
Ilość stron: 6 rozkładówek + okładka

Żubr Pompik to maluch, który na leśnej polanie mieszka razem z mamą, tatą i siostrą Polinką. Kiedy Polinka zniknęła, mały żubr rozpoczął jej poszukiwanie. Tak sobie pomyślał, że nie pamięta, żeby mieli bawić się w chowanego, a jednak siostra postanowiła się schować i trzeba ją znaleźć. 

Maluch szukał siostry za krzakami, za kwiatami, ale jej tam nie było, więc pomyślał, że może schowała się za pniem złamanego drzewa albo za leżącą kłodą. żubr pompik

Biedny chodził, nawoływał, szukał i nadal nic. To może Polinka wybrała się nad rzekę? Pompik poszedł i tam sprawdzić  – nawet zajrzał pod wodę! Żubrzyk, szukając siostry zaglądał do wielu dziwnych miejsc, do których normalnie by nie zajrzał. A gdy już się zmęczył, a siostry ani widu, ani słychu, wrócił na dużą polanę do swojej rodziny. Zdziwił się, bo nikt poza nim nie szukał Polinki. A dlaczego? A dlatego, że Polinka … I to sprawdźcie sobie sami :)

żubr pompik

Żubr Pompik, to kartonowa książka z mnóstwem kolorowych obrazków, które zachęcają dziecko do aktywnego uczestnictwa w historii. Na każdej stronie autor umieścił okienka – kryjówki, do których dziecko musi zajrzeć razem z Pompikiem, by odnaleźć Polinkę.

Pięćdziesiąt takich skrytek umożliwia dziecku podejmowanie wielu prób odnalezienia małej żubrzycy, przy okazji odkrywając, jakie zwierzę kryje się w nich faktycznie. Przy okazji jest tu wiele rzeczy do pokazania dziecku – różnych zwierząt i roślin, które można spotkać w lesie. Ta książka zachęca, by opowiedzieć dziecku więcej, niż widzimy w treści i na obrazkach. 

*  O serii Żubr Pompik

Żubr Pompik to licząca kilkanaście części seria książek dla dzieci o rodzinie żubrów przeżywającej swoje przygody w bliższych i dalszych lasach. Książeczki odkrywają przed najmłodszymi tajemnice dzikiej natury oraz najciekawsze aspekty wszystkich Parków Narodowych w Polsce.

Żubr Pompik i jego żubrza rodzina zamieszkują puszczę Białowieży i na co dzień poznają leśną rzeczywistość i reguły rządzące światem przyrody.

Ciekawy świata, przyjacielski i chętny do pomocy Pompik szybko zjednuje sobie mieszkańców lasu i poznaje ich zwyczaje. Zaskakuje trafnymi spostrzeżeniami, choć czasem zdarzają się mu pomyłki. Często dostrzega to, czego nie widzą dorosłe żubry… Dzieci wraz z Pompikiem i jego siostrą Polinką dowiedzą się, po co zwierzęta gubią sierść na wiosnę, dlaczego jesienią liście spadają z drzew oraz co jedzą zimą mieszkańcy lasu.

Dziękuję wydawnictwu Media Rodzina za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close