4 września 2019

Życie Cię kocha, Lili – Anna H. Niemczynow

Tytuł: Życie Cię kocha, Lili
Autor: Anna H. Niemczynow
Wydawnictwo: Filia
Oprawa: miękka
Liczba stron: 317

Lilianna Berg, to młoda, pełna radości kobieta, która codziennie rano powtarza sobie przed lustrem: „Życie Cię kocha, Lili”. To krótkie zdanie działa niczym zaklęcie i pozwala każdego dnia śmiało i z uśmiechem na ustach iść przez życie, mimo iż nie wszystko układa się po jej myśli.

Lili wychowana została przez swoich dziadków, jej kariera zawodowa nie rozwija się tak, jak to sobie wymarzyła, a do tego właśnie przyłapała swojego faceta na zdradzie. I właśnie po tym bolesnym doświadczeniu, złamanym na pół sercu, Lili dostaje od życia szansę – ma napisać poważny artykuł o miłości, nie o bzdetach, jak to robiła dotychczas. Jak jednak pisać o uczuciach i związku, skoro właśnie zostało się (dość brutalnie) singlem?

Można oczywiście odmówić i dalej pisać nikogo niewzruszające nowinki, a można też przyjąć tę propozycję, zakasać rękawy i sprawić, by ta okazja stała się szansą na spełnienie własnych marzeń. Tak też robi główna bohaterka – wspierana przez swoją ukochaną babcię Rózię (którą osobiście uwielbiam za świeżość, radość i młodość, jaką w sobie ma! ;)), a także zwariowane przyjaciółki owej babci,  podejmuje wyzwanie. 

Z pozoru prosta, niespecjalnie atrakcyjna historia, a przynajmniej niewyróżniająca się zbytnio z tłumu innych obyczajowych powieści, staje się niezwykle ciekawa. A przede wszystkim dająca moc pozytywnej energii.

Jest to niewątpliwie przyjemna, ciepła i lekka lektura. Idealna na wakacje, urlop (nie tylko latem), na spokojny wieczór przy lampce wina, czy na jesienne popołudnie, gdy za oknem robi się szaro i ponuro.  Nadaje się zarówno na dobry nastrój, jak i gorszy – by go nieco poprawić. Energia głównej bohaterki, Lili, zaraża bowiem entuzjazmem i dobrymi wibracjami. Nastraja do zmiany myślenia, do pracy nad sobą i poprawy zarówno swego charakteru, jak i całego życia.  

Zawarte w książce liczne afirmacje oraz mądrości, którymi dzieli się babcia głównej bohaterki, zmuszają do wielu refleksji, do zastanowienia się co jest w życiu ważne, a także zachęcają do tego, by zmienić nastawienie do własnego ja i POKOCHAĆ SIEBIE.

Muszę przyznać, że trochę bałam się tej książki. Nie byłam pewna, czy przypadnie mi do gustu, ponieważ zdecydowanie najchętniej i najczęściej sięgam po kryminały. Nie byłam więc pewna, czy nagłe przejście z mrocznej tematyki wyjdzie mi na zdrowie, a jednak! Myliłam się i to bardzo. „Życie Cię kocha, Lili” wciągnęło mnie w zasadzie od razu, od pierwszych stron, bez zbędnego zmuszania się do dalszego czytania.

Książka dała mi fajnego kopa motywacyjnego, mocno zainspirowała i liczę na to, że z jej pomocą efektywniej niż dotychczas będę pracowała nad sobą i swoimi wadami.

„Życie Cię kocha, Lili” to pierwsza przeczytana przeze mnie książka Anny H. Niemczynow, ale z pewnością nie ostatnia. Chętnie sięgnę po inne pozycje.

Polecam lekturę wszystkim tym, którzy szukają czegoś lekkiego, zabawnego i z pozytywnym przesłaniem. 

 

 

Dziękuję wydawnictwu Filia za przekazanie recenzenckiego egzemplarza książki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close