25 marca 2021

Żyj zgodnie z fazami Księżyca – Kirsty Gallagher

Tytuł: Żyj zgodnie z fazami Księżyca
Autor: Kirsty Gallagher
Wydawnictwo: Muza
Kategoria: poradniki
Liczba stron: 223

Żyj zgodnie z fazami Księżyca to książka, która szczególnie ucieszy miłośniczki wpływu srebrnego globu na szeroko pojęte życie. Bo to, że Księżyc wpływa w pewien sposób na pole magnetyczne, przypływy i odpływy, czy funkcjonowanie organizmów na Ziemi, to żadna nowość. Wpływ na ludzi również, bo nie da się zaprzeczyć, że jego fazy mogą oddziaływać na samopoczucie, czy powodować problem ze snem (podczas pełni). Przynajmniej tak mogę powiedzieć we własnym  imieniu, bowiem „te dni” wyczuwam doskonale, nie musząc spoglądać w niebo. Nie ma siły na to – nigdy nie śpię spokojnie podczas pełni.  

Wracając do książki, Żyj zgodnie z fazami Księżyca raczej nie zrewolucjonizuje czyjegoś życia, ale być może pomoże lepiej zrozumieć pewne rzeczy i uporządkować je tak, by funkcjonowało się bardziej świadomie, lepiej. 

Jest tu sporo wiedzy o Księżycu – skąd się wziął i jak wpływa na życie na Ziemi, czym charakteryzują się jego fazy. Mowa jest (już na końcu) o zjawiskach niebieskiego i czarnego Księżyca, czy jego zaćmieniach i pojawianiu się na nieboskłonie superksiężyca. Szczególnie miłośnicy astrologii i wpływu księżyca przebywającego w poszczególnych znakach zodiaku będą usatysfakcjonowani, ponieważ rzeczywiście wiedzy na ten temat w książce nie brakuje. Sporo tu rad, jak wykorzystać poszczególne fazy dla regeneracji, wyciszenia, a także spożytkowania dobrego czasu do działania i podejmowania nowych zadań.  

Nie brakuje także opisu rytuałów zarezerwowanych na nów Księżyca i pełnię, które mają szczególne znaczenie. Sporo tu także refleksji, rozważań o emocjach i szansach, które można wykorzystać dla odnalezienia równowagi pomiędzy tym, czego wymaga od nas współczesny pęd, a tym, co podpowiada Natura. Mowa o kryształach, które przypisuje się mocy Księżyca, afirmacjach pozwalających ukoić lęki i odsunąć od siebie negatywne myśli. Nie brakuje wspomnienia księżycowych kręgów, mocy świec i intencji, które mają w sobie nieco z magii. 

Żyj zgodnie z fazami Księżyca to zastrzyk wiedzy niecodziennej, która nie wymaga rzucania dowodów naukowych na jej prawdziwość. Każdy odczuwa indywidualnie wpływ Księżyca i decyduje, czy potrzebuje tej wiedzy, czy jest dla niego mało istotna. Ja przyjęłam ją z ciekawością nie jako wyrocznię, ale zasób wskazówek, które mogą pomóc poczuć się częścią Natury, czegoś, co jest o wiele od nas potężniejsze. Tak sądzę. 

Dziękuję Wydawnictwu Muza za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close