Mamaville Gdańsk vol. 4


Gdańszczanie wiedzą, co to znaczy okazja do dobrych zakupów. Przecież to oni rokrocznie organizują Jarmark Dominikański. Dlatego z radością informujemy gdańszczan i nie tylko, że już w niedzielę 10 marca będą mieli okazję gościć na czwartej edycji Targów Mamaville.

A Targi Mamaville to nie są byle jakie targi. To szczególne wydarzenie o charakterze rodzinnym. Tak, rodzinnym, bo chociaż odbywa się poza domami, adresowane jest do rodzin. Szczególnie tych, w których są lub mają się niebawem pojawić małe dzieci.

O Mamaville można powiedzieć, że to targi od mam dla mam. Wśród wystawców znajdują się przede wszystkim mamy, dla których macierzyństwo to za mało. Łącząc przyjemne z pożytecznym, projektują meble, akcesoria, dodatki, szyją ubranka i… oferują to innym mamom. Dzięki temu wszystkie artykuły, jakie można kupić na targach, są naprawdę stworzone z myślą o dzieciach. Autorskie rozwiązania idą w parze z wysokiej jakości materiałami, w końcu dzieciom należy się to, co najlepsze.

Targi Mamaville to nie tylko zakupy. To także strefa edukacyjno-warsztatowa kierowana do rodziców i przyszłych rodziców. O solidną dawkę wiedzy dbają specjaliści z różnych dziedzin związanych z ciążą i rodzicielstwem. Tym razem lista warsztatów przygotowanych z myślą o rodzicach i dzieciach jest bardzo długa. Na warsztaty można się zapisać pod tym linkiem: http://bit.ly/warsztatygda4.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane są do 8 marca. Spieszcie się, to już dziś!

Po warsztatach i zakupach czas na odpoczynek. W strefie relaksu można wypocząć, a w strefie kulinarnej smacznie i zdrowo zjeść. Wegetarianie i weganie też nie wyjdą głodni.

 

Ważne informacje:

Miejsce: Amber EXPO, ul. Żaglowa 11, Gdańsk. Na gości czeka aż 1000 miejsc parkingowych.

Data: 10 marca 2019.

Godzina: 10 – 17

Wstęp: wolny.

Blog W Roli Mamy tradycyjnie obejmuje patronatem medialnym kolejną edycję Targów Mamaville.

 

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Mirella
  Subscribe  
Powiadom o

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Targi Mamaville po raz pierwszy w Krakowie!


Była Warszawa, był Wrocław, był Gdańsk, przyszła pora na Kraków. Już 3 marca Targi Mamaville po raz pierwszy zagoszczą w Grodzie Kraka. Przybywajcie, bo będzie się działo!

Konkurencja nie śpi, wejście na rynek ze swoimi produktami okupione jest ciężką pracą. Właśnie dlatego pierwsza krakowska edycja Targów Mamaville została przygotowana szczególnie starannie. To wydarzenie z pewnością zapoczątkuje cykliczną krakowską imprezę, a wszystkie krakowskie centusie będą z radością biegły na zakupy dla dzieci i nie tylko.

Premierowe targi pełne będą małych i dużych niespodzianek. Nowi wystawcy, nowe kolekcje znanych marek, warsztaty dla dzieci i rodziców, niespodzianki dla maluchów i strefa relaksu dla wszystkich. A to tylko wierzchołek góry lodowej, bo każdy wystawca ma w zanadrzu coś, czym pragnie zaskoczyć tych, którzy odwiedzą jego stoisko.

Targi Mamaville w Krakowie adresowane są do rodzin i rodziców oczekujących na dziecko. Wizyta na targach to idealny moment na skompletowanie bądź uzupełnienie wyprawki, poznanie nowych rozwiązań w dziedzinie pielęgnacji niemowląt, uzupełnienie wiedzy poprzez udział w warsztatach lub kupno podręczników, bo tych też na targach nie zabraknie. Dla dzieci to okazja do uzupełnienia garderoby (zazwyczaj na Targach Mamaville dostępne są ubranka do rozmiaru 122) i wyproszenia nowych zabawek. Wiele z nich można przetestować na miejscu.

Krakowska edycja będzie gościła nie tylko stałych wystawców, ale też tych, którzy po raz pierwszy postanowili wystawić swoje kolekcje na Targach Mamaville. Niektóre kolekcje będą przygotowane specjalnie z myślą o krakowskiej imprezie – nie będą dostępne w normalnej sprzedaży. Jak zwykle, tak i tym razem, w gronie wystawców nie zabraknie młodych mam, które zainspirowane macierzyństwem projektują ciekawe ubranka, akcesoria, mebelki i gadżety. A kto najlepiej wie, czego potrzebują mamy, jak nie mamy właśnie?

Krakowska pierwsza edycja Targów Mamaville została zorganizowana z rozmachem. Goście mogą liczyć na obecność ponad 100 wystawców i aż 700 miejsc parkingowych. Hala będzie tak zaaranżowana, by można było się po niej swobodnie przemieszczać, także z wózkiem. W razie potrzeby mama i dziecko będą mogli skorzystać z ustronnego kącika. Wszyscy zdołają zaspokoić głód w strefie kulinarnej.

 

Miejsce targów: EXPO KRAKÓW ul. Galicyjska 9

Data: 3 marca (niedziela), godziny 10:00 – 17:00

Wstęp wolny

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Mamaville w Krakowie

Blog w Roli Mamy obejmuje patronatem medialnym pierwszą krakowską edycję Targów Mamaville.

 

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Mirella
  Subscribe  
Powiadom o

To co? Jeszcze jeden artykuł?

15 lat brafittingu i obecności marki Panache w Polsce


„W 2001 roku zakochałam się w brafittingu i do tej pory z pasją popularyzuję tę wiedzę. Metamorfoza rozmiarowa, a także ta mentalna, którą przeszłam w Anglii, postawiła przede mną swoistą misję − wprowadzenia do Polski usługi brafittingu oraz produktów, dzięki którym rozpoczęcie tego planu stało się możliwe. Wyszłam z założenia, że skoro sama nie mogłam w naszym kraju  znaleźć biustonoszy, które rozmiarowo i konstrukcyjnie odpowiadałyby wymogom mojej figury, to z pewnością są kobiety, które jak ja borykają się z podobnym problemem. Trzy lata później przekonałam właścicieli marki Panache, na punkcie której dosłownie oszalałam (wreszcie duża numeracja, świetne kroje, mnóstwo wzorów), że powinnam być ich przedstawicielką w Polsce. Wprowadzając do naszego kraju w 2004 roku szeroką ofertę rozmiarową tej firmy, równocześnie zainicjowałam u nas usługę brafittingu, o której nikt wcześniej nawet nie słyszał”  — tak pisze we wstępie swojej książki Brafitting. Lifting piersi bez skalpela Izabela Sakutova z firmy So Chic, wyłącznego dystrybutora marek Panache w Polsce — inicjatorka idei brafittingu w naszym kraju.

Dziś Polska jest dla Panache drugim największym rynkiem eksportowym, zaraz po USA, a nasza bohaterka wraz ze współpracującymi sklepami brafittingowymi od 15 lat, wykorzystując ogromny wachlarz rozmiarowy i konstrukcyjny tej marki, dba o kondycję polskich biustów. Organizuje medialne kampanie reklamowe i społeczne, promuje profilaktykę piersi i edukuje młode dziewczęta i kobiety na temat poprawnego doboru biustonosza jako sposobu na pokochanie swojego ciała.

Dystrybucja tej dedykowanej kobietom D+ bielizny rozpoczęła się bardzo intensywnie — przedstawiciele Panache w Anglii nie mogli się nadziwić, że z Polski płyną zamówienia na najmodniejsze kolekcje w przeróżnych wzorach i kolorach. Polki po latach, w czasie których skazane były na trzy podstawowe kolory: czarny, biały oraz cielisty oraz kompromisy polegające na kupowaniu stanika „mniej więcej” w ich rozmiarze ochoczo otworzyły się na ten bieliźniany „róg obfitości”.

Okazje do świętowania były zatem tego wieczora dwie — wspólne „polskie urodziny” Panache i brafittingu. Na zaproszenie dystrybutora w warszawskim klubie Loft 44 pojawili się przedstawiciele polskich sklepów bieliźnianych (jest ich dziś w sumie w całym kraju ponad 300) oraz zaprzyjaźnione z marką gwiazdy, jak Beata Sadowska, Ilona Felicjańska czy Anka Dziedzic Fit Mom. Goście przybyli nie tylko po to, aby świętować jubileusz 15-lecia, ale też by obejrzeć nową kolekcję marek Panache na jesień/zimę 2019. Pokaz kontraktacyjny odbył się tym razem z wyjątkową pompą, a jego ozdobą, oprócz fantastycznych modelek reprezentujących różne typy sylwetek, był występ grupy tanecznej Universe by SCW, prezentującej również podczas tańca bieliznę Panache.Organizatorzy przyznali przedstawicielom współpracujących z nimi sklepów specjalne nagrody w kategoriach: Partner od Lat (nagroda dla salonu Christelle), Aktywny Marketing (Paryżanka), Influencer (Stanikomania!), Prężna Sieć  (Vanilla Body Shop), Sklep Online (MyBra.pl), Sklep Wielkiego Serca (Bradonna), Ambasador Panache (Bra Revolution), Wschodząca Gwiazda (Boskie Biusty), Wzorowy Płatnik (Biustyna). W kategorii Top Klient Panache trzy przedstawicielstwa zwycięskich salonów (Vanilla Body Shop,  Biustyna i Adore) odebrały, oprócz nagrody, zaproszenie do odwiedzenia siedziby Panache w Wielkiej Brytanii, gdzie obejrzą produkcję tej wyjątkowej bielizny „od kuchni”.


Na koniec wszyscy gromko odśpiewali sto lat, skosztowali urodzinowego tortu i wysłuchali, a właściwie to też wytańczyli koncert grupy Red Lips, której frontmenka, znana wszystkim Ruda, ze swoją niespożytą energią i radością życia wprowadziła zgromadzonych gości do zabawy.


Podczas spotkania odbył się jubileuszowy konkurs polegający na zaprojektowanie biustonosza. Zwycięski projekt zostanie precyzyjnie odtworzony i wyprodukowany dokładnie w rozmiarze autora projektu, lub wskazanej przez niego osoby, bo — uwaga — niezwykle ochoczo swoje projekty dopracowywali również Panowie!

 

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Dodaj komentarz

Informacje prasowe
  Subscribe  
Powiadom o

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Prezent dla rocznego dziecka – co warto kupić, by nie wyrzucić pieniędzy w błoto


Pierwsze urodziny, choć dla samego solenizanta nic nie znaczą – ot dzień jak co dzień – to jednak dla rodziny zwykle są ważnym wydarzeniem. Wszak wszystko co pierwsze jest wyjątkowe i godne celebrowania. Szczególnie jeśli dotyczy to naszego dziecka, które dopiero co przyszło na świat – w naszym odczuciu oczywiście – a już będzie dmuchać świeczkę na torcie.

I tak jak ono zupełnie nie rozumie o co w tym wszystkim chodzi, tak my stajemy na rzęsach by ten dzień był piękny i wyjątkowy. Pompujemy więc balony, dekorujemy odświętnie stół, pieczemy, gotujemy i z radością wręczamy maluchowi prezenty. No właśnie, a propos prezentów…

Sklepowe półki wypełnione są po brzegi różnego rodzaju zabawkami, akcesoriami i gadżetami. Wybór jest więc trudny. Dlatego na początek warto zastanowić się, czy chcemy aby nasz prezent bawił, stanowił pamiątkę na przyszłość, bądź był przydatny np. podczas nauki samodzielnego jedzenia, załatwiania się na nocnik lub mycia ząbków i kąpieli. Jeśli chcecie pójść w tę stronę zajrzycie tutaj.

Jeśli natomiast wolicie postawić na zabawę połączoną z wspieraniem rozwoju i nauką między innymi chodzenia, mówienia lub układania i budowania prostych konstrukcji z różnego rodzaju klocków, to sprawdźcie niżej, jakie mam propozycje.

Prezent na roczek

Pchacz

Do nauki chodzenia świetnie sprawdzają się różnego rodzaju wózki oraz tzw. pchacze, szczególnie na tym początkowym etapie, gdy dziecko musi się czegoś (lub kogoś) trzymać, by się nie przewrócić.

Ecotoys

 Plan Toys

  Vilac

Zabawki do ciągnięcia

W kolejnym etapie stawiania pierwszych kroków przydają się zabawki ze sznurkiem – do ciągnięcia, które zachęcają dziecko do samodzielnego chodzenia.

 Djeco

 Janod

 Liliputiens

Jeździk

W zależności od rodzaju pojazdu oraz możliwości dziecka, w początkowym etapie stanowi zabawkę do wożenia przez osobę dorosłą, a następnie maluch uczy się sam odpychać nóżkami i przemieszczać.

 Smoby

 Kazam

 Planeco

Rowerek trójkołowy

Fajna alternatywa dla wózka na okres wiosenno-letni. W tej chwili wybór jest ogromny, rowerki zazwyczaj są wielofunkcyjne i rosną wraz z dziećmi. Dla najmłodszych są odpowiednio zabudowane, z doczepioną rączką lub kierownicą dla rodzica, często z daszkiem/budką. Większym dzieciom można demontować niektóre elementy rowerków i przekształcać je w takie tradycyjne, trójkołowe.

 KinderKraft

Qplay Rito

Vilac

Zabawki na biegunach

Klasyczny bujaczek, znany chyba każdemu dorosłemu. Dziś jednak oprawiony w bardziej nowoczesną formę, nie ograniczający się jedynie do starego poczciwego konika.

B.Toys

Lala Shop

 Scratch

 Little Bird Told Me

Huśtawka dla niemowlaka

Kto ma (lub miał) dzieci ten wie, jak bardzo lubią się huśtać. Dlatego huśtawka, którą można postawić lub powiesić we własnym domowym zaciszu, to fajny pomysł i gadżet.  

 Bajo

 Nelutek

 Qactus 3w1

Ikea

Stolik edukacyjny

Zabawka, która zawiera w sobie wiele różnych elementów  i możliwości zabawy. Potrafi zająć malucha na długo, dając dorosłym chwilę spokoju.

Smiki

 

Janod

 Clementoni

8. Zabawki wspierające prawidłowy rozwój koordynacji ręka-oko, uczące kształtów, kolorów, rozmiarów, dopasowywania do siebie poszczególnych elementów, układania jednego na drugim, ćwiczące koncentrację oraz precyzję, to różnego rodzaju: sortery, układanki, piramidy i proste, kilkuelementowe puzzle. 

Sortery

 Smily Play

Woodyland

 Melissa & Doug

Układanki

Djeco

Sevi

Skip Hop

Piramidy drewniane

Ikea

Tobbles

Cubika

Piramidy kartonowe

  Djeco

 Janod

 Trefl

Puzzle

 Crocodile Creek

 Rex London

 Djeco

Klocki

Jak świat długi i szeroki, klocki sprawdzają się zawsze i dla każdego – dziewczynek oraz chłopców i w zasadzie w każdym wieku (dorośli również lubią się bawić klockami ;-)). Przebierać można w drewnianych, kartonowych, gumowych, piankowych, czy materiałowych.

Trefl

Djeco

B.Toys

 Duplo

Lalki dla dziewczynek

Pierwsze urodziny to dobry moment na pierwszą lalkę. Najzwyklejsza, nie za duża, nie za ciężka, tak by dziecko mogło ją swobodnie nosić  i tarmosić, a także – a może przede wszystkim – przytulać. A do tulenia najlepsza będzie tzw. szmacianka.

 Rubens Barn

 Metoo

 Art-Madam

 Levenya

Autko

Skoro w propozycjach znalazła się lalka, to musi też pojawić się autko. Proste, niewielkich rozmiarów – pasujące do malutkiej rączki – i wytrzymałe, które nie rozpadnie się na kawałki po kilku rzutach o ścianę czy podłogę  ;-)

 Woody

 Pintoy

 Viga

 Joueco

Z zabawek (na dziś) to tyle. Mam jeszcze sporo innych pomysłów, również książkowych, ale przedstawię je w kolejnym wpisie.  

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

1
Dodaj komentarz

Fizinka
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Julia
Gość
Julia

mam pytanie. co sadzicie zeby roczne dziecko dostalo na prezent auto na akumulator? moja przyjaciolka kupila takiego mercedesa jak ten w tym tescie. niby dziecko juz jest „sztywne” i pewnie siedzi, ale nie wiem czy nie jest za mala mimo wszystko. ktos z Was moje drogie mamy kupil takie auto dziecku na pierwszy rok? czy to jednak za wczesnie? http://dailydriver.pl/porady/zakup-i-eksploatacja/auto-na-akumulator-dla-dzieci-jakie-wybrac-czy-warto/

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close