Dom 20 października 2019

Nawilżacz powietrza Carruzzo HTJ-2119 – Recenzja na czasie

Z czym Wam się kojarzy sezon grzewczy? Mnie z suchym powietrzem. Czy wiecie, że suche powietrze wpływa na to, że częściej się przeziębiamy i boli nas głowa? By temu przeciwdziałać, możemy zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza. 

Czekasz na dziecko?

Kolejnym powodem, dla którego warto posiadać w mieszkaniu nawilżacz, jest dziecko. Minimalny poziom nawilżenia powietrza powinien wynosić co najmniej 40 procent, optymalny 50-60 procent. Gdy mamy małe dziecko, zawsze powinno nam zależeć na prawidłowej wilgotności powietrza. Nasza rodzina niedługo się powiększy i jednym z pierwszych gadżetów, który pojawił się w naszym domu, jest nawilżacz ultradźwiękowy Carruzzo HTJ-2119 z funkcją zimnej lub ciepłej mgiełki. Nim nowy członek rodziny rozpocznie swoją przygodę z nawilżaczem minie trochę czasu, na razie testerami została reszta domowników. 

carruzzo

Małe jest piękne

Niech Was nie zmylą niewielkie wymiary urządzenia (32 × 25 x 15 cm). Wydajność tego „malucha” zachwyca – 350 ml/h pozwala na swobodne nawilżenie pomieszczenia o maksymalnej wielkość 40m² przy bardzo niskim poborze energii elektrycznej (40W). Ponadto Caruzzo HTJ-2119 jest bardzo cichy. Jego praca jest bezszelestna, bo czym jest emisja hałasu do 35 dB? Dla porównania szept to 20 dB a tykanie zegara – 30 dB.

Wielkość nawilżacza pozwala postawić go w dowolnym miejscu, wszędzie świetnie się komponuje, a nowoczesny design cieszy oko i powoduje, że urządzenie ładnie się prezentuje.

Jonizacja i aromaterapia

Carruzzo HTJ-2119 to nie tylko nawilżacz powietrza. Jest to również jonizator i aromatyzer w jednym. Podczas produkcji mgiełki nawilżacz wytwarza jony ujemne, które odświeżają i oczyszczają powietrze w pomieszczeniu oraz neutralizują szkodliwe jony dodatnie i niwelują wytrącanie się pyłków, kurzu i innych zanieczyszczeń powietrza, gromadzących się w pomieszczeniu. Praca nawilżacza faktycznie uwidacznia, jak wielkim problemem bez niego jest emisja kurzu w pomieszczeniach. Dzięki niemu udało się ograniczyć jego zbieranie się. 

Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w funkcję aromaterapii. Olejki umieszcza się w specjalnym przeznaczonym do tego pojemniku zlokalizowanym w podstawie nawilżacza z boku urządzenia. Po dodaniu kilku kropli przyjemny zapach wypuszczany jest razem z mgiełką i wypełnia pomieszczenie.

carruzzo

Inteligentny nawilżacz

Carruzzo HTJ-2119 wyposażony jest w higrometr i termometr, dzięki czemu po włączeniu urządzenia na samym środku wyświetlacza (panel dotykowy LCD) mamy widoczny poziom nawilżenia i temperaturę pomieszczenia, w którym jest ustawiony. Na panelu dotykowym samodzielnie możemy ustawić dowolną wilgotność w zakresie od 40 do 80 procent, skokowo co 5 procent. Dzięki specjalnej funkcji automatycznego utrzymywania wilgotności, możliwe jest ustawienie określonego poziomu nawilżenia w pomieszczeniu np. 50 procent i nawilżacz sam będzie utrzymywał ustawioną wartość nawilżenia. Gdy poziom będzie poniżej 50 procent, nawilżacz sam automatycznie się włączy, a gdy wilgotność osiągnie 50 procent nawilżacz automatycznie się wyłączy. Urządzenie nawilża delikatnie, stabilnie, a co najważniejsze, nie pozostawia mokrych plam na meblach.

carruzzo

Nawilżacz wyposażony jest w 3-stopniowy poziom parowania, więc możemy go ustawić w zależności od naszych preferencji. Dodatkowo mamy możliwość wyboru wypuszczania ciepłej lub zimnej mgiełki. Ciepła mgiełka będzie idealna w zimne dni ogrzewając powietrze w pomieszczeniu. Natomiast zimna mgiełka nieoceniona będzie w gorące dni, szczególnie w pomieszczeniach klimatyzowanych. Temperaturę mgiełki zmienia się specjalnym przyciskiem na panelu dotykowym lub pilocie. Mgiełka wodna wypuszczana jest przez dwie dysze regulowane niezależnie w zakresie 360°, co pozwala na swobodne ustawienie kierunku parowania. Nawilżacz został wyposażony w timer, dzięki któremu można swobodnie ustawić czas pracy urządzenia od 1 do 12 godzin. Na pełnym zbiorniku (4,5 l) wg danych producenta może przepracować 36 godzin. Przyznam szczerze, że skrupulatnie nie liczyłam czy faktycznie na tyle starcza, ale używając go przez 5 dni, wieczorem nie musiałam dolewać do niego wody.

Ponadto niedobór wody zawsze sygnalizowany jest na panelu głównym. Bez obaw można zostawić pracujące urządzenie na noc, gdy zabraknie wody, a urządzenie będzie w tym czasie pracować, to po prostu samoczynnie się wyłączy. To lubię, bezpieczny sen bez czuwania.

Miło zaskoczyła mnie obecność w urządzeniu filtrów. W podstawie urządzenia znajdują się: filtr ceramiczny wody w korku zbiornika oraz filtr powietrza.

Do nawilżacza dodany jest również mały pilot zdalnego sterowania, który zasilany jest jedną okrągłą baterią płaską CR2025L. Plus dla producenta za dobre zabezpieczenie miejsca włożenia baterii, tak by po wpadnięciu pilota w małe, niepowołane ręce nie udało się dostać do baterii. Pilot posiada te same funkcje, jakie ma panel dotykowy.

Dotykowy panel LCD posiada opcje:

On/off – włączenie/ wyłączenie urządzenia

Heat – włączenie/ wyłączenie ciepłej mgiełki

Humidity – ustawienie mocy emitowanej mgiełki od poziomu 1 do 3

Humidity Setting – ustawienie poziomu wilgotności według własnych preferencji w zakresie 40-80 proc.

Timer – możliwość ustawienia nawilżacza, tak by działał określoną ilość godzin

Sleep – tryb uśpienia wyłączający podświetlenie panelu dotykowego.

carruzzo

Reasumując…

nawilżacz Carruzzo HTJ-2119 to strzał w dziesiątkę! Odkąd pojawił się w naszym domu, zmiana jakości powietrza jest wyraźnie wyczuwalna. Dodatkowo liczę, że w sezonie wiosenno-letniego pylenia pomoże synowi (alergikowi) odetchnąć pełną piersią w domu bez alergizujących go pyłków. Wspólnie ustaliliśmy, że po narodzinach córki urządzenie stanie w jej pokoiku i stamtąd będzie oczyszczało, nawilżało i jonizowało powietrze w całym mieszkaniu.

 

11
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Basia Heppa-ChudyAgnieszkaKasiaMirellaBartek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Doninika
Gość
Doninika

W instrukcji jest podane że nawilżacz posiada tryb lampki nocnej posiadam ten nawilżacz ale po włączeniu tejże lampki nic nie świeci jak to ma wyglądać?

Sylwia
Gość
Sylwia

Podejrzewam,że chodzi o funkcje sleep i jej używanie. Gdy funkcja jest włączona cały wyświetlacz i wewnętrzne podświetlenie jest wyłączone mimo pracy nawilżacza. W trybie pracy normalnej wszystko jest podświetlane, co wieczorem i nocą daje delikatne światło i nawilżacz może służyć jako lampka. Samoczynnie urządzenie, nie zauważyłam by pełniło rolę lampki.

Iwona
Gość
Iwona

Witam, mam pytanie odnoście napełniania wody. Zbiornik nie jest przenośny? Wodę trzeba dolewac stacjonarnie? Niestety instrukcja zaginęła

Sylwia
Gość
Sylwia

Zbiornik spokojnie można wyjąć, nalać wody i znów umieścić w nawilżaczu. Nie jest zamocowany na stałe.

Bartek
Gość
Bartek

Witam. Chciałem kupić ten nawilżacz ale wydaje mi się, że informacja o jonizacji jest nieprawdziwa. Nigdzie w instrukcji nie znalazłem takiej informacji że ten nawilżacz posiada taką funkcję. Widziałem we wyższym modelu taka funkcję ale wtedy wraźnie widać na panelu w urządzeniu że funkcja ION jest , można ją włączyć lub wyłączyć. Proszę o wyjaśnienie, może czegoś nie rozumię.

Mirella
Admin

Działanie tego nawilżacza opiera się na falach ultradźwiękowych, które oczyszczają powietrze oraz wodę zmieniając ją w parę. Zawsze podczas wytwarzania mgiełki następuje jonizacja.

Kasia
Gość
Kasia

Zakupiłam ten nawilżacz wczoraj mi przyszedł jestem mega zadowolona. Ale nie znalazłam informacji na temat wymiany filtra wody czy też filtra powietrza.. Czy poprostu wystarczy je osuszac? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji czy są one po czasie do wymiany.

Kasia
Gość
Kasia

Ktoś wie coś na ten temat hm?

Sylwia
Gość
Sylwia

Według informacji uzyskanej od producenta nie ma konieczności wymiany filtrów, jednak jeśli ktoś chce filtry można zakupić i wymienić.

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Gdzie taki nawilżacz można zakupić? Niestety nie potrafię znaleźć

Basia Heppa-Chudy
Admin

My mamy nawilżacz od tego sprzedawcy na Allegro – https://allegro.pl/uzytkownik/Sdc24pl
Nie wiem, czy ma go nadal w swojej ofercie, ale gdyby nie – można zapytać, czy ma w planie jego sprzedaż :)
Pozdrawiam!

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close