Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania

autor: Agnieszka Gadzińka
ilustracje: Artur Gulewicz
ilość stron: 64
cena: ok 22 zł

Jeśli szukacie literatury dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów, to polecam Wam książkę „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania” Agnieszki Gadzińskiej, która jest jedną z ciekawszych propozycji, jakie pojawiły się w tym roku na rynku. Dlaczego?

Po pierwsze już sama okładka zachęca, by po nią sięgnąć. Ciekawe ilustracje Artura Gulewicza idealnie komponują się z jeszcze ciekawszymi opowiadaniami. Bohaterką pierwszego – „Co kapelusz jeść powinien” – jest troszkę niesforna i butna dziewczynka. Karolinka, za sprawą zawodowych planów ciotki Iki, musiała przeprowadzić się do miasta, by tamta mogła spełnić swoje marzenie o własnym sklepie z kapeluszami. Jak się szybko okazało kapelusze to niezwykłe i wymagające specjalnej opieki przedmioty. Kiedy Karolinka dostała swój, tak samo piękny, jak i niezwyczajny kapelusz, nie zdawała sobie sprawy, że brak wiary w jego moc i jej lenistwo mogą wywołać niewiarygodne zdarzenia. W książce znajdziemy również przygody Bartusia, który próbował rozwikłać zagadkę, dlaczego nikt nie pamięta czym jest Gwiazdka i co wspólnego może mieć mała, ruda dziewczynka ze świętami Bożego Narodzenia? To nie koniec niezwykłych zmagań bohaterów tej książki. Trzeci rozdział “Kłopoty Wróżki Zębuszki” to przezabawna historia tytułowej bohaterki, która… sama straciła ząb! Jak młodsza specjalistka do spraw ubytków mlecznych poradzi sobie w tej niecodziennej sytuacji?

Wszystkie te opowieści przeplatają realistyczne opisy z fikcją, dodając tym samym atrakcyjności każdej z tych bajek, które wciągają tak bardzo, że trudno oderwać się przed ich ukończeniem.

Książka „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania” z pewnością zainteresuje młodego czytelnika na tyle, by ten z wielkim zaciekawieniem docierał do końca każdego rozdziału. Dodatkowo jest pięknie wydana  – twarda oprawa i kredowy papier jeszcze bardziej uszlachetniają pełne koloru ilustracje, które są równie abstrakcyjne jaka same opowiadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Sztuka skutecznego porozumiewania się

autor: Matthew McKay, Patrick Fanning, Martha Davis
ilość stron: 336
cena: 39,90 zł

Mówić do kogoś i usłyszeć komunikat zwrotny, nie jest wielką sztuką. Natomiast mówić tak, by nas słuchano i byśmy sami prawidłowo i skutecznie odbierali kierowane do nas informacje, także te zakodowane w komunikacji niewerbalnej, wymaga pewnych umiejętności.

Przyznam się, że nigdy z poprawną komunikacją nie miałam problemu. Co więcej, z ciekawości temat ten zgłębiałam kilka razy, również przy okazji zajęć z psychologii na studiach. Bo przecież udana komunikacja pozwala się poruszać nie tylko w ogólnie pojętym społeczeństwie, ale i porozumiewać się w domu z bliskimi czy przez telefon, gdy odbieramy po raz kolejny połączenie od telemarketera. Chcemy rozumieć i być zrozumiani, temu ma służyć wymiana informacji. Niestety, czasem coś idzie nie tak i wydaje się nam, że nie sposób się dogadać w pewnych sytuacjach.

Mówić tak, by nas słuchano, wcale nie jest proste. Coś, co powinno odbywać się naturalnie, rozpraszane jest przez szereg czynników, z których istnienia mało kto zdaje sobie sprawę. Przekaz rozmywa się na skutek braku umiejętności mówcy i innych, zewnętrznych utrudnień. Rozmawiać efektywnie wcale nie jest tak łatwo.

Na szczęście ci, którzy chcieliby otworzyć się na pełnię możliwości prowadzenia aktywnej rozmowy i słuchania, mogą się tego nauczyć w każdym wieku. Z takim zamysłem trzech autorów — Matthew McKay, Patrick Fanning, Martha Davis — stworzyło prawdziwą perełkę w tym zakresie — podręcznik „Sztuka skutecznego porozumiewania się”.

Zaryzykuję stwierdzenie, że jest tu wszystko o tym temacie. Fantastyczne objaśnienia, poparte licznymi propozycjami ćwiczeń do przeprowadzenia indywidualnie lub w wśród innych osób. Doskonałe wskazówki do ćwiczenia nie tylko zasad poprawnej komunikacji, ale umiejętności przekonywania innych do swojej racji, unikania pułapek w dyskusji, zrozumienia i wykorzystywania mowy ciała, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, nawiązywania nowych kontaktów oraz wypowiadania się na forum publicznym.

” Sztuka skutecznego porozumiewania się” to genialny podręcznik dosłownie dla każdego — mówców, nauczycieli, dziennikarzy, urzędników, matek i wszystkich tych, którzy szanują swój czas i energię, by nie marnować ich na bezproduktywne rozmowy. Umiejętność komunikacji jest niezbędna każdemu i każdemu zdecydowanie polecam tę książkę do przećwiczenia i poprawy dotychczasowych umiejętności w tym zakresie.

Dziękuję GWP za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku