Dom i mieszkanie

„Dom i mieszkanie”

Autor: Nathalie Belineau, Emilie Beaumont

Wydawnictwo: Olesiejuk

Seria: Obrazki dla maluchów

Rok wydania: 2011

Strony: 30

 Format: 16,5×20 cm

Oprawa: książka całokartonowa

 Sugerowana cena: ok. 12,99 PLN

 

To już druga pozycja z serii Obrazki dla Maluchów, która zamieszkuje naszą półkę z książeczkami. A słowo zamieszkuje – bynajmniej nie jest tu przypadkowe…

Tematyka prosta lecz zawsze na czasie. Książeczka poświęcona jest wyjaśnieniu dziecku różnic pomiędzy domem a mieszkaniem oraz wielu innym aspektom „domowego” życia.

To książeczka obrazkowa, każda ilustracja zawiera krótki zazwyczaj jednozdaniowy opis. Rysunki są bardzo szczegółowe, lecz łatwe w interpretacji – dzięki temu będzie długo służyła dziecku. Mnogość obserwacji, których możemy dokonać na obrazach jest niewątpliwym atutem- na pewno książka szybko się nie znudzi (u nas jest na „topie” od ponad pół roku).

Książeczka zawiera ilustracje poszczególnych pomieszczeń w domu oraz sytuacji czy czynności, które są z nim związane. Są również ilustracje związane z różnymi wydarzeniami takimi jak święta, zabawa, domowe porządki oraz niebezpieczne sytuacje w domu. Oprócz wnętrza domowego zacisza poznajemy również jego otocznie: zarówno w przypadku domu jak i bloku mieszkalnego. W całej podróży towarzyszą nam piesek i kotek – najmniejsi domownicy z ilustracji – jednak bystre oko mojej córki potrafi ich wypatrzeć nawet , gdy występują w roli „ostatniego” planu.

Ilustracje są estetyczne i bogate w detale. Książka wykonana jest bardzo starannie, posiada twardą oprawę – co wróży jej szanse na długowieczność nawet w towarzystwie najmłodszych (przetrwała z powodzeniem okres na wzmożone zainteresowanie czytelnictwem mojej córki – która dosłownie wręcz ją „pożerała”)

Książka zachęca do wykorzystania na setki sposobów, nie kończących się tylko na czytaniu – często znajdujemy jakiś szczególik na obrazku a potem wyruszamy na poszukiwania po naszym M.

W gąszczu „twardych” książeczek dla dzieci, którymi wręcz jesteśmy zasypywani propozycjami – niestety głównie opierającymi się na wydaniu „czegoś” kolorowego na tekturze – Polecam Wam z całego serca „Dom i mieszkanie” – z tą książka można się bawić na wiele sposób, nawet z Przedszkolakiem!

Hanna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Bielenda Sexy Mama Skuteczna Kuracja na opuchnięte nogi

Uczucie lżejszych nóg już po pierwszej aplikacji! Czy to możliwe? Wiem coś o tym.Aktualnie pracuję w trybie dwunastogodzinnym i po takim dniu moje nogi są ciężkie, obolałe i opuchnięte. Po zastosowaniu Balsamu Bielenda Sexy Mama skuteczna kuracja na opuchnięte nogi, odczuwam zdecydowaną ulgę!

Podczas pierwszego zastosowania zaskoczyła mnie jego delikatna i lekka konsystencja, która pozwala dokładnie i szybko rozprowadzić balsam. Jego zapach, był kolejnym elementem, który zwrócił moją uwagę.  Jest on bardzo łagodny, świeży i lekko mentolwy, lecz nie podrażniający wrażliwego nosa. Dodatkowo balsam nawilża skórę, która staje się aksamitna i gładka. Opakowanie w formie tuby umożliwia wykorzystanie każdej jego kropli.  Balsam jest bardzo wydajny, co pozwala dłużej cieszyć się uczuciem lekkich nóg, bez śladów zmęczenia.

Produkt zdecydowanie godny polecenia!

 Opis producenta: 

Specjalistyczna kuracja na opuchnięte nogi o formule dostosowanej specjalnie do skóry kobiet w ciąży oraz po jej zakończeniu, polecana zwłaszcza od 4 miesiąca ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Delikatny krem o konsystencji żelu, daje natychmiastowe uczucie ulgi i odprężenia bezpośrednio po rozprowadzeniu. Zawarty w preparacie mentol delikatnie chłodzi i błyskawicznie odświeża zmęczone, opuchnięte nogi. Preparat likwiduje uczucie „ciężkich nóg”, przywraca im energię. Wzmacnia naczynia krwionośne – zapobiega ich pękaniu. Nawilża, regeneruje, wzmacnia skórę nóg, doskonale się wchłania. Wysokie stężenie składników aktywnych, przyjaznych dla wrażliwej i delikatnej skóry przyszłej mamy, zapewnia szybkie i skuteczne, a jednocześnie bezpieczne działanie.

Pojemność: 125 ml

Cena: ok. 15 zł

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku