Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka

Tytuł:  „Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka”

Autor: Natalia Minge, Krzysztof Minge

Wydawnictwo: Edgard

Seria: Samo Sedno

Rok wydania: 2011

Format: 21 x 15 cm

Okładka: miękka

Ilość stron:  224

Cena sugerowana: ok. 29,90 zł

„Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?” – przed takim pytaniem staje prawie każda mama i każdy tata. Jednak, gdy nasze szczytne cele i ideały zaczyna weryfikować życie – okazuje się, że wcale nie będzie tak łatwo, jak byśmy tego oczekiwali – tak słusznie zauważyliście WYDAJE SIĘ! Na szczęście z pomocą przyjdą nam fachowcy!

Książka poświęcona jest rodzicom małych dzieci. Nie opatrzyłabym jej etykietką przeciętnego poradnika – to znacznie więcej!

 Książka podzielona jest na kilkanaście rozdziałów:

1. Po co wspomagać rozwój intelektualny niemowlaka i małego dziecka?

2. Rozwój zmysłów

3. Aktywność fizyczna

4. Rozwijamy mózg dziecka, czyli… sprawiamy jemu i sobie przyjemność

5. Mowa i głośne czytanie dziecku

6. Nauka czytania

7. Matematyka

8. Wiedza

9. Języki obce

10. Wychodzimy z domu

11. Rozwój pamięci i wspomnienia

12. Koncentracja

13. Emocje

14. Zagrożenia dla rozwoju małego dziecka

Wstęp oraz pierwsze rozdziały wprowadzają rodziców w świat dziecka i jego możliwości. W prosty i przystępny sposób zostały tu opisane kolejne etapy rozwoju poszczególnych zdolności, zmysłów czy tzw.: ”kroki rozwoje”. Wiadomości, również te z dziedziny psychologii i anatomii, są przeznaczone dla rodziców – jasne i rzeczowe, można powiedzieć esencja staranie wyselekcjonowanych najważniejszych dla nas informacji – czyli takich, z których faktycznie jako „śmiertelnicy” skorzystamy.

Cała treść jest bardzo dobrze usystematyzowana, każdy rozdział oprócz wiodącej myśli posiada dodatkowe informacje w postaci ramek: Zapamiętaj, Ciekawostka, Wskazówka czy Ćwiczenia. Bardzo ułatwia to korzystanie z poradnika – z łatwością można poruszać się po książce szybko wyszukując najistotniejsze dla nas informacje.

Kolejne części – omawiając daną tematykę uwzględniają wiek dziecka. Znajdziemy tam konkretne sposoby zabawy i edukacji, również dla niemowlęcia. Wszystkie działania opisane przez autorów są uzasadnione – a proponowane ćwiczenia w zasięgu ręki Czytelnika.

Nie wymagają szczególnego przygotowania i środków – jedynie chęci na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem i chęci zaangażowania się w jego rozwój.

W książce znajdziecie informacje o „egzotycznym” charakterze dla większości społeczeństwa – dotyczące na przykład nauki matematyki dzieci do 3 roku życia lub nauki czytania metodą przeznaczoną już dla niemowląt. Jednak, gdy dowiecie się „czegoś więcej”, „egzotyka” zamieni się w oczywistość, bez której być może, już nie będziecie sobie wyobrażali codzienności!

Przede wszystkim znajdziecie tam mnóstwo sposobów na wspólne zabawy – bez presji i stresu, bez szkodliwych ambicji, wszystko w zgodzie z potrzebami dziecka oraz w doborowym towarzystwie – bo w Waszym własnym!

Autorzy książki – Natalia i Krzysztof Minge – z wykształcenia psycholodzy, prowadzą poradnię dla rodziców Hipokampus. Specjalizują się we wspieraniu rozwoju małych dzieci. W ich autorskich programach odnaleźć można wpływy światowych autorytetów takich jak G. Doman czy E. de Bono (światowy autorytet edukacji do twórczości).

Gorąco polecam Wam tę pozycję!  Nawet jeśli jesteście sceptykami – na pewno nie stracicie czasu na lekturę –  w „najgorszym wypadku”, całkiem niechcący dostarczycie dziecku pozytywnych bodźców i poszerzycie własne horyzonty! Tak więc zapraszam Was do podjęcia wyzwania!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Cześć Tato!

Tytuł:  „Cześć Tato!”

Autor: Józef Ratajczak

Ilustracje: Bohdan Butenko

Wydawnictwo: Wydawnictwo MILA

“Dziecięcy Bestseller Roku 2007”, “Najpiękniejsza książka Roku 2007” 

Rok wydania: 2007

Format: 23×22,5 cm

Okładka: twarda

Ilość stron: 144

Średnia cena: ok. 30 zł  

Pewnego dnia Józef Ratajczak usłyszał: „Cześć Tato!”- i choć Jego synek przypominał jeszcze mały zawinięty chlebek- leżący w łóżeczku, te słowa na zawsze zmieniły Jego życie… z dnia na dzień było coraz weselej – przynajmniej dla Czytelnika!

Dzieci mają to do siebie, że nigdy nie przestają zaskakiwać nas – skromnych rodziców – swoją inwencją twórczą i pomysłowością. Autor odkrywając ścieżki nowej drogi – po której przyszło mu kroczyć w roli Taty, doświadcza barwnej palety przeżyć i „przygód” (nieraz również w roli konia czy czołgu, a nawet pana Generała!). Ten pewnego rodzaju pamiętnik wdzięcznie pełni rolę prawdziwego korespondenta – z linii frontu ojcowskich zmagań.

Lekkie pióro autora jest dla Czytelnika biletem wstępu na karty „dobrej rozrywki” – nie zabraknie tam humoru i refleksji, a czasem przewrotne ilustracje Bohdana Butenko dopełniają nasz „bilet” o wejściówkę do loży VIP. Podczas lektury śmiałam się do łez (zapewne nie jestem odosobnionym przypadkiem). Książka warta grzechu – grzechu porzucenia zmywania, ważnej pracy do wykonania, a już na pewno telewizora – na rzecz fotela, dobrej kawy i czasu relaksu w towarzystwie Grzegorza – syna, matko-żony oraz innych bohaterów odwiedzających kolejne historie z życia tej zwykłej-niezwykłej rodziny. Opowieści o tacie Józefie i synku Grzegorzu, wygodnie umościły sobie gniazdko na „nośniku” doskonałej jakości.

Już tradycyjnie Wydawnictwo Mila zadbało o umocnienie powiedzenia: „diabeł tkwi w szczegółach”piękne ilustracje, papier doskonałej jakości, twarda, szyta oprawa. Forma podania opowieści również sprzyja rodzicowi – można pochłonąć ją jednym tchem lub delektować się kolejnymi historyjkami.

Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na dokonały prezent z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca czy na Babyshower – warto zastanowić się nad sprezentowaniem bliskiej Wam osobie – czasu dla siebie – tak cennego dla rodziców – być może uda Wam się pokolorować, te często zbyt krótkie chwile z pomocą tej książki!

Nie bez powodu Wydawca opisał „Cześć Tato!” następującymi słowami: „ na stronach tej ciepłej i pełnej humoru książki spotkał się mistrz słowa, Józef Ratajczak z mistrzem rysunku Bohdanem Butenko”– bardzo cieszę się z faktu, że podczas lektury mogłam w tym spotkaniu uczestniczyć!

Gorąco polecam wszystkim rodzicom (i nie tylko rodzicom)!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Mila za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku