“Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”

Tytuł: ”Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”

Seria: Przygody skrzata Jagódki

Autor: Ewa Stadtmuller

Wydawnictwo: Skrzat

Rok wydania: 2012

Format: 200×190 mm

Okładka: miękka szyta

Ilość stron: 12

Kategoria wiekowa: 3+

Cena sugerowana: ok. 3 zł

 

Biblioteka – skarbnica książek, wiadomości i wiedzy. Które z leśnych zwierzątek najlepiej pasowałby do roli mola książkowego?? Oczywiście sąsiadka skrzata Jagódki – mądra Sowa.

W swojej dziupli ma pokaźny zbiór przeróżnych książek. Pewnego dnia odkrywa go Poziomka – żona skrzata Jagódki. W ich głowach kiełkuje pomysł o stworzeniu wypożyczalni książek. Za ich namową Sowa zgadza się podzielić swoimi książkowymi skarbami z innymi leśnymi stworzeniami. Jagódka doskonale spisuje się w roli organizatora i koordynatora tego wielkiego wydarzenia. Przystosowuje on dziuplę Sowy, tak by mogły z niej korzystać również zwierzęta nie latające. Buduje piękne schody i  wiesza szyld – „Biblioteka Leśna czynna przez trzy godziny od wschodu słońca i trzy godziny po jego zachodzie”. Praca w bibliotece została podzielona, a zainteresowanie książkami przerosło najśmielsze oczekiwania wszystkich organizatorów. Sowa dumna ze swoich zbiorów, nie dawała spać skrzatom w nocy i przychodziła podzielić się swoja radością. Okazuje się, że leśne zwierzątka bardzo lubią czytać:)

Bajka jest krótka, tak w sam raz na jeden wieczór przed zaśnięciem.  Znajdziemy tu piękne ilustracje Kazimierza Wasilewskiego, które przeplatają się z tekstem. Sprawiając, że książeczka jest bardzo atrakcyjna, nie jest monotonna. Czcionka jest duża, odpowiednia dla rodzica czytającego przy świetle nocnej lampki lub dla młodego czytelnika, który dopiero wprawia się z składanie literek.

Być może książka zachęci malucha do gromadzenia własnych zbiorów, pogłębiania wiedzy jaką ze sobą niosą a w przyszłości, będzie on służył pomocą innym, którzy będą spragnieni czytania.

Magdalena 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Skrzat za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Seria „Brzdąc maluje” – “Brzdąc maluje zwierzęta” “Brzdąc maluje zabawki” “Brzdąc maluje dinozaury” “Brzdąc maluje pojazdy”

Tytuł: Seria „Brzdąc maluje”
Ilustrator : Patrycja Gazda
Wydawnictwo: Skrzat
Rok wydania: 2012
Format: 200×285 mm
Okładka: miękka szyta
Ilość stron: 48
Kategoria wiekowa: 3+
Cena sugerowana: ok. 5 zł

Seria „Brzdąc maluje” skierowana jest do najmłodszych dzieci, które wkraczają w magiczny świat kredek, kształtów i kolorów. Nawet najmłodszy, początkujący artysta poradzi sobie z pokolorowaniem prostych rysunków. I chociaż dzieła te nie będą precyzyjne, a efekt końcowy nie zbyt podobny do wzoru –  nic! Najważniejsza jest radość tworzenia i rozwój malucha.

Seria składa się z czterech książeczek – malowanek. Każda z nich to 48 stron świetnej zabawy. Otwieramy książeczkę i po lewej stronie widzimy gotowy rysunek, a po prawej ten sam tylko, że bez kolorów. Dzieci mają duży wzór, z którego mogą korzystać, ale oczywiście nie muszą, uruchamiając swoją własną paletę kolorów (artystyczną wyobraźnię).

Brzdąc maluje zwierzęta – w tej części wita nas kolorowa papuga. A w środku spotkamy zwierzęta domowe, dzikie, morskie, małe i duże. Nasze dziecko pogłębi swoją wiedzę na temat zwierzątek, może pozna jakieś, którego jeszcze nie w[4] idziało. Wszystkie łatwe do pokolorowanie przez niewprawnego malarza.

Brzdąc maluje zabawki –  tu kolorowe laki, pacynki, samochodziki, klocki, misie, statek, organki. Niektóre w pionie, inne zaś w poziomie, wszystko tak rozmieszczone, by ułatwić operowanie kredką z jednoczesnym kontaktem wzrokowym ze wzorcem.

Brzdąc maluje dinozaury – to prawdziwa gratka dla archeologa czy paleontologa. Przyznam, że muszę się doszkolić by prawidłowo nazwać wszystkie dinozaury, które możemy tam zobaczyć. Charakterystyczne jest to, że nawet te groźne, z wielkimi zębami mają miły wyraz twarzy i sprawiają wrażenie łagodnych stworzeń. Więc nasze dzieci się ich nie wystraszą, a już na pewno z wielką przyjemnością je pokolorują.

Brzdąc maluje pojazdy – z okładki wynurza się statek, a na pozostałych stronach znajdziemy całą kawalkadę różnych wehikułów, cztero i dwukołowych, jeżdżących, pływających, i latających. Wybierzemy się w podróż balonem, zaczepimy się o drabinę straży pożarnej, pośmigamy wyścigówką a nawet wyjedziemy w pole traktorem. Córka ilekroć bierze tę książkę do ręki, zawsze powtarza głośno „brum, brum, brum…”

Malowanki przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 lat. Z moją 1,5 roczną córką, trenujemy odgadywanie kształtów, szukanie szczegółów, oczek, kółek, uśmiechów. Uczymy się nazywać poszczególne zwierzątka i przedmioty. To doskonałe plansze, które wspomagają proces poznawania świata mojej córki.

Gorąco polecam całą serię „Brzdąc maluje” Wydawnictwa Skrzat. Malowanki doskonale dostosowane do wieku młodego rysownika. Stanowią one doskonałą rozgrzewkę przed nauką pisania.  Taka zabawa znakomicie kształci sprawność grafomotoryczną dziecka, jego zdolności manualne, a także wrażliwość na kolory, kształty oraz wyczucie konturu.

Warto zainwestować kilka złotych w kolorowankę w formie papierowej, dostępne teraz wersje komputerowe nie pomagają dziecku w treningu właściwego chwytu kredki, a w przyszłości pióra.  Polecam tę formę zabawy i samodoskonalenia. A nic nie zastąpi chwil wspólnie spędzonych z rodzicami, dla których takie malowanki też stanowią świetna rozrywkę.

Magdalena 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Skrzat za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku