Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach

Tytuł: „Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach 3-5 lat”
Autorzy zagadek: Barbara Jakubowska i zespół redakcyjny Wydawnictwa Edgard
Seria: Kapitan Nauka
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2011
Format: 16 x 7 cm
Ilość stron:  58
Przedział wiekowy : 3 – 5 lat
Sugerowana cena: 19,90 zł

Nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty, szczególnie dla najmłodszych pupili. Chęć poznawania świata i otwartość umysłu dzieci, aż proszą się o dostarczanie nowych bodźców i stymulację. Wiele nurtów wychowawczych potwierdza, że na naukę nie tylko nigdy nie jest za późno, ale nigdy nie jest za wcześnie!

„Język obcy” towarzyszy dziecku od najmłodszych lat – wielokulturowość jest powszechna, a osłuchanie z popularnym „angielskim” zdaje się być codziennością, coraz częściej w przedszkolu korzystamy z lekcji dla naszych pociech – czemu więc nie bawić się świetnie razem w domu, korzystając z ciekawych rozwiązań?!

„Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach 3-5 lat” są rewelacyjną pomocą dydaktyczną dla rodzica oraz źródłem dobrej zabawy dla dziecka. Nauka języka została w przyjemny i ciekawy sposób połączona z treningiem spostrzegawczości i ogólnych zabaw wspierających rozwój przedszkolaka.

Książeczka składa się z 112 zagadek umieszczonych na 56 kartach. Karty spięte są w jednym z rogów  plastikowym wkrętem – można przekładać kartki jak w wachlarzu lub  rozkręcić plastikowy zaczep i rozpiąć książkę na oddzielne karty (karty i zagadki posiadają swoją numerację ich ponowne złożenie nie stanowi problemu).  Zgrabny format sprawia, że karty mieszczą się w damskiej torebce lub większej kieszeni.

Rozłożone zagadki świetnie sprawdzą się podczas zabawy w większym gronie lub do własnych autorskich pomysłów – a może ich być naprawdę sporo:)

Książeczka ma za zadanie przede wszystkim naukę słownictwa oraz oswojenie dziecka z językiem angielskim. Dobór słownictwa został przygotowany zgodnie zaleceniami programów nauczania w przedszkolach i szkołach akredytowanych przez MEN (zgodnie z obowiązującą podstawą programową) – jako rodzice możemy spokojnie i komfortowo bawić się bez zaprzątania sobie głowy czy nasze „dydaktyczne” wybory są słuszne i jakkolwiek praktyczne. Oprócz zalet nauki języka obcego, korzystanie z książeczki niesie takie korzyści jak praca nad systematycznością, ćwiczenie spostrzegawczości i logicznego myślenia.

Forma zagadek zachęca dzieci do zabawy. Estetyczne i kolorowe obrazki pomagają w szybkim kojarzeniu i zapamiętywaniu wzrokowym „nowej wiedzy”.

Zagadki zostały ułożone w logicznym ciągu, wedle ich stopnia trudności. Powoli i bez pośpiechu kolejno poznajemy bohaterów zagadek, miejsca, podstawowe przedmioty codziennego użytku, jedzenie etc. Następnie dzieci poznają bardziej skomplikowane zagadki dotyczące części ciała i prostych czynności. Wraz z trudnością słownictwa wzrasta zaawansowanie zagadek – od prostych pytań przedmiotowych po labirynty i zagadki dotyczące rozmaitych cech otaczającego świata.

Książeczka rozpoczyna się krótkim wstępem dla rodziców, oprócz tego na stronie internetowej Wydawnictwa Edgard dostępny jest „Poradnik dla rodziców” w formie elektronicznej. Zawiera on wyczerpujące informacje, propozycje zabaw oraz słowniczek.

Każda karta jest dwustronna i zawiera:

Z przodu (w języku angielskim) :  Dwie zagadki – każda składa się z pytania, obrazka oraz odpowiedzi do wyboru. Większość odpowiedzi zawiera swój graficzny odpowiednik – co umożliwia samodzielne korzystanie z książeczki przez najmłodszych.

Na odwrocie znajdują się : Bliźniacze odpowiedniki zagadek w języku polskim oraz zaznaczone poprawne odpowiedzi.

Zagadki zadane są w sposób bardzo intuicyjny, obrazki sugestywne – po kilku wspólnie rozwiązanych zadaniach, dzieci z pewnością nie będą miały problemu w domyśleniu się treści pytania – to ważna cecha w przygotowaniu zabawy dla dziecka, które jeszcze nie czyta samodzielnie.

Ja bawiłam się z 2 i 5-latką. Mój jeszcze niemówiący dwulatek zaniechał edukacji językowej na rzecz ogólnej zabawy w poznawanie słów i zgadywanie, naśladowanie dźwięków i poszukiwania przedmiotów podobnych do „zagadkowych” w naszym M. Natomiast zaprawiona już  po części w przedszkolnym angielskim,  towarzyszka zabawy dumnie zgadywała i bawiła się zgodnie z pierwotnym założeniem autorów (czyli ucząc się języka angielskiego). Książka jest  dostępna w atrakcyjnej cenie i jak doświadczenie pokazuje może długo posłużyć w naszym domu. Gdy dzieci będą starsze spokojnie można rozszerzyć zabawę z pojedynczych słów na opisywanie obrazków z kart pełnymi zdaniami – przy takim wykorzystaniu „Zagadki” długą będą pożyteczne i ciekawe!

„Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach 3-5 lat” skradły moje serce! Możliwości wykorzystania tej książeczki zdają się być nieskończone – tak długo jak  będziemy mieli ochotę zapraszać karty do wspólnej zabawy! Polecam!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Informacje o produkcie: 

Unikalna książeczka z kartami obrazkowymi. Kreatywna nauka angielskiego dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Karty obrazkowe Angielski w zagadkach to:
– kolorowe karty angielsko-polskie
– 112 zagadek o różnym stopniu trudności
– szybkie sprawdzanie odpowiedzi – na rewersie kart
– pomocna krótka instrukcja, jak korzystać z kart
– GRATIS – poradnik dla rodziców do pobrania

Kolorowe karty angielsko-polskie
Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci w wieku 3-5 lat. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Karty nie tylko uczą języka, lecz także rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę języka angielskiego w każdej wolnej chwili!

112 ciekawych i różnorodnych zagadek
Zagadki to bardzo skuteczna forma nauki, ponieważ wzbudzają ciekawość, a ich rozwiązywanie sprawia najmłodszym przyjemność. Dzięki nim dzieci nie tylko ćwiczą i utrwalają znane już słówka i zwroty, lecz także poznają nowe. Zagadki są zróżnicowane pod względem poziomu od prostszych po trudniejsze, więc poznawanie języka odbywa się stopniowo. Urozmaicone zadania sprawiają, że dzieci świetnie się bawią, a zabawne ilustracje pomagają im lepiej zapamiętywać nowe wyrazy. Dla ułatwienia każda karta zawiera polecenie do zagadki w języku angielskim (awers) i polskim (rewers).

GRATIS – poradnik dla rodziców i nauczycieli
Rodzice i nauczyciele znajdą w nim porady, jak uczyć dzieci języka obcego, pomysły na wspólne zabawy z wykorzystaniem kart, a także przydatny w praktyce zapis wszystkich słówek wraz z tłumaczeniem. Poradnik można pobrać bezpłatnie ze strony www.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Bento Box Miś Polarny

Kto zna bento? Jeśli nie znacie, to koniecznie musicie poznać! Jestem natomiast pewna, że każdy z Was wie, jak Japończycy przywiązują dużą wagą do ładnego wyglądu serwowanych posiłków. Któż nie widział pięknych aranżacji sushi, która zachwycają kolorami i kształtami.
A bento – to nic innego jak ładne pudełeczka, w które można zapakować pożywienie tak, by było piękne wizualnie. Podobno swoją historią sięgają już V wieku, a współcześnie są popularne w Japoni zarówno wśród dzieci jaki i dorosłych – w szkołach, miejscach pracy, na wycieczkach i piknikach.

Co można włożyć do bento? – w zasadzie wszystko, co mamy ochotę zjeść  – kanapki, warzywa, owoce, jajka, mięso, ryby oraz słodkości. Ważne jest, że jedzenie w pudełku wygląda bardzo estetycznie – jest uporządkowane i zaaranżowane według naszego pomysłu. Kształt, wielkość i wygląd pudełek jest przeróżny i odpowiadający naszym potrzebom.

Ja używam dwupoziomowe pudełko śniadaniowe „Miś polarny”. Pudełko ma nieregularny kształt przypominający misia i jak przystało na niedźwiedzia polarnego jest koloru białego.  Prosty ale wyrazisty design –  typowy unisex – model zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.

Pojemnik jest dwupoziomowy, a więc składa się z dwóch pudełek – nakładających się na siebie, każdy z osobnym wieczkiem i polietylenową pokrywką dodatkową. Pudełka można dodatkowo spiąć dołączoną szeroką gumką w ładnie dobranych kolorach. Oprócz tego zestaw zawiera wkład chłodzący, który umożliwia przechowywanie jedzenia, wymagającego niższej temperatury niż otoczenia. Do pudełka dołączone są odpowiednio dopasowane białe małe pałeczki, które możemy spiąć gumką.

Próbuję na wiele sposobów układać małe co nieco – tak przygotowanemu śniadanku czy deserowi nie oprze się żaden maluch. Pudełko sprawdza się na wyprawy na plac zabaw, dłuższe spacery, wycieczki – wszędzie tam, gdzie chcemy zabrać dziecku coś do przekąszenia. Jest niewielkie i lekkie więc bez problemu wkomponuje w torebkę mamy oraz idealnie zmieści się w szkolnym tornistrze czy przedszkolnym plecaczku. Sami zobaczcie jakie fajne!

Według producenta bento można myć w zmywarce ale bez polietylenowej pokrywki (możliwość jej odkształceń, zarysowań i utraty połysku). Ja zgonie zaleceniami wolę po użyciu bento myć pod wodą miękką gąbką z dodatkiem płynu do mycia naczyń i wytrzeć lub odstawić do wyschnięcia. Producent informuje by gorące produkty zamykać pod przykrywkę dopiero po ich schłodzeniu.

Basia

Opis producenta:

Bento Box- dwupoziomowe lakierowane pudełko śniadaniowe
Wysokiej jakości, ładne i bardzo poręczne pudełko śniadaniowe Bento Box z wkładem chłodzącym. Ze względu na niewielkie romiary i wagę szczególnie polecane do szkoły.

Wymiary: 80x160x80 mm, pasek 15x240mm
Materiał: PET, A pasek/polyester
Pojemność: 540ml (góra 270ml, dół 270ml)
Waga: ok.140g
Kraj produkcji: Japonia
PP- produkt przeznaczony do recyklingu
Wszystkie tworzywa odporne na wysokie i niskie temperatury (-20 do +140 stopni Celsjusza). Według producenta w zmywarce i kuchence mikrofalowej można używać jedynie wewnętrznego pudełka bez polietylenowej pokrywki, ze względu na możliwość jej odkształceń, oraz zarysowań i utraty połysku zewnętrznych części pudełka. Utrata połysku może być paradoksalnie spowodowana używaniem soli nabłyszczających.
Cena – 89zł

Serdecznie dziękuję sklepowi Bentomania za przekazanie zestawu do recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku