Kłopoty z ulicy Rumiankowej

autor: Agnieszka Gadzińka
ilustracje: Artur Gulewicz
ilość stron: 88
cena: ok 24 zł

Kłopoty bywają kłopotliwe. Zwłaszcza kiedy stają się czyjąś specjalnością. A jeśli dodamy do tego wielką wyobraźnię, kilka siniaków i niepohamowaną energię, możemy spodziewać się naj… śmieszniejszego. Bo cóż bardziej nie bawi jak cudze tarapaty?

Już sam tytuł książki Agnieszki Gadzińkiej naprowadza nas na jej tematykę – Kłopoty z ulicy Rumiankowej. To właśnie przy tej ulicy, w kamienicy z czerwonej cegły, mieszka pewien dziewięcioletni Tadzik. Chłopiec wraz ze swoim przyjacielem dość często wpada w kłopoty różnej maści, które dorosłym mogą wydawać się dziwnie znajome. Bo komu z nas nie zdarzyło się skłamać? Wszyscy doskonale wiemy, że kłamstwo ma krótkie nogi, ale dlaczego szkodzi na żołądek? Między innymi o tym dowiemy się z przygód przyjaciół. Te i wiele innych historii rozbawi każdego, kto sięgnie po tę lekturę. Świetnie opisane przygody chłopców, którzy zabawę z dziewczynkami traktują jako ostateczność, uczą młodego czytelnika, że z każdej opresji można wyjść dzięki odrobinie dobrej woli, a każdy błąd można naprawić, wystarczy tylko chcieć.

Książka składa się ośmiu pełnych humoru rozdziałów, które dodatkowo zilustrowane zostały w zabawny, nieco karykaturalny sposób przez Artura Gulewicza. Każdy z nich opowiada zupełnie inną, ciekawą historię, która kończy się puentą. Książka napisana jest lekko i przyjemnie, co dodatkowo łatwo pozwala przenieść się na ulicę Rumiankową, by razem z jej bohaterami przeżywać zabawne przygody.

„Kłopoty z ulicy Rumiankowej” to kolejna, równie świetna książka tej autorki. Agnieszka Gadzińska po raz kolejny wprowadza nas w świat nam znany, choć dalej zaskakujący.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania

autor: Agnieszka Gadzińka
ilustracje: Artur Gulewicz
ilość stron: 64
cena: ok 22 zł

Jeśli szukacie literatury dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów, to polecam Wam książkę „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania” Agnieszki Gadzińskiej, która jest jedną z ciekawszych propozycji, jakie pojawiły się w tym roku na rynku. Dlaczego?

Po pierwsze już sama okładka zachęca, by po nią sięgnąć. Ciekawe ilustracje Artura Gulewicza idealnie komponują się z jeszcze ciekawszymi opowiadaniami. Bohaterką pierwszego – „Co kapelusz jeść powinien” – jest troszkę niesforna i butna dziewczynka. Karolinka, za sprawą zawodowych planów ciotki Iki, musiała przeprowadzić się do miasta, by tamta mogła spełnić swoje marzenie o własnym sklepie z kapeluszami. Jak się szybko okazało kapelusze to niezwykłe i wymagające specjalnej opieki przedmioty. Kiedy Karolinka dostała swój, tak samo piękny, jak i niezwyczajny kapelusz, nie zdawała sobie sprawy, że brak wiary w jego moc i jej lenistwo mogą wywołać niewiarygodne zdarzenia. W książce znajdziemy również przygody Bartusia, który próbował rozwikłać zagadkę, dlaczego nikt nie pamięta czym jest Gwiazdka i co wspólnego może mieć mała, ruda dziewczynka ze świętami Bożego Narodzenia? To nie koniec niezwykłych zmagań bohaterów tej książki. Trzeci rozdział “Kłopoty Wróżki Zębuszki” to przezabawna historia tytułowej bohaterki, która… sama straciła ząb! Jak młodsza specjalistka do spraw ubytków mlecznych poradzi sobie w tej niecodziennej sytuacji?

Wszystkie te opowieści przeplatają realistyczne opisy z fikcją, dodając tym samym atrakcyjności każdej z tych bajek, które wciągają tak bardzo, że trudno oderwać się przed ich ukończeniem.

Książka „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania” z pewnością zainteresuje młodego czytelnika na tyle, by ten z wielkim zaciekawieniem docierał do końca każdego rozdziału. Dodatkowo jest pięknie wydana  – twarda oprawa i kredowy papier jeszcze bardziej uszlachetniają pełne koloru ilustracje, które są równie abstrakcyjne jaka same opowiadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku