Księga niemieckich słówek

Nauka języka obcego jest w dzisiejszym świecie niezbędna. Aby ułatwić dzieciom start, warto nie tylko wesprzeć ich własną wiedzą, ale także podsunąć pomoce naukowe, które zdecydowanie ułatwią przyswajanie wiedzy i zachęcą do zaangażowania się w ten proces. Najpopularniejszymi językami obcymi, z którymi mają styczność dzieci od najmłodszych lat to język angielski i niemiecki. Moje dzieci będą uczyły się obu, więc z tym większą ciekawością przyglądam się pomocom edukacyjnym z tego obszaru.

Jedną z nich jest “Księga niemieckich słówek” od wydawnictwa Edgard. Jest to książka, która przyda się każdemu dziecku początkującemu w nauce języka niemieckiego. Księga sama w sobie wygląda przepięknie — dużo kolorów i ciekawa grafika to jej zdecydowana zalety. Obrazki przyciągają dziecięce oko, a w “chmurkach” obok nich umieszczono zarówno zwroty w języku niemieckim, jak i określenia poszczególnych przedmiotów, osób lub czynności.

Książka liczy sobie 32 strony w formacie A4, co wydaje się nie być zawrotną ilością jak na leksykon słówek, ale zasób wiedzy i sposób jej rozmieszczenia jest naprawdę satysfakcjonujący. “Księga niemieckich słówek” zawiera aż 600 słówek i wyrażeń z polskimi tłumaczeniami, co jest wartościową pomocą dla młodego ucznia. Na każdej stronie jest kilkadziesiąt słówek i zwrotów, a duży format książki (A4) oraz czytelna grafika pozwalają bez problemu połączyć dane wyrażenie z obrazkiem. Dzieci szczególnie łatwo uczą się nowych słówek, jeśli mogą połączyć wizualnie omawianą rzecz lub czynność z odpowiednim obrazkiem oraz wymową lektora.

Znajdziemy tu przeróżne słówka, zwroty czy pytania dotyczące rodziny, domu, szkoły, hobby, sportu, restauracji, szpitala, owoców i warzyw, ubrań, pojazdów, zawodów, miasteczka, zwierząt, lotniska oraz różne różności i mapę. Dodatkowo wydawca książki na stronie internetowej www.KapitanNauka.pl/gratis umieścił bezpłatne nagrania z wymową profesjonalnych lektorów, które można pobrać po wpisaniu odpowiedniego kodu umieszczonego na ostatniej stronie książki.

“Księga niemieckich słówek” to przydatna pomoc na sam start przygody z nauką danego języka. Do wyboru są także inne wersje językowe, czyli angielskie, hiszpańskie i francuskie. Uważam, że ta książka doskonale uzupełni podstawowy podręcznik do nauki języka obcego.

Opracowanie językowe: Ewa Sołtysik
Ilustracje: Katarzyna Kołodziej
Liczba stron: 32 stron
Cena stała: 29,90 zł
Teraz cena promocyjna: 17,94 zł

Dziękuję wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close