Moje magiczne literki. Piszę i zmazuję

Tytuł: „Moje magiczne literki. Piszę i zmazuję”
Seria: Kapitan Nauka
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2012
Format: 16 x 7 cm
Ilość stron:  28
Przedział wiekowy 4+
Sugerowana cena: 25,90 zł

Samodzielne pisanie to cenna umiejętność, jednak aby okiełznać „litery” małe rączki muszą dużo ćwiczyć.  Pęd do samodzielności to naturalna aktywność każdego smyka. A gdy mała dziewczynka lub mały chłopczyk zamieniają się w dumnego Przedszkolaka, pora na kolejny krok w dorosłość!

Seria „Kapitan Nauka” proponuje młodym żakom książeczkę „Moje magiczne literki. Piszę i zmazuję”, czyli 28 kart dobrej zabawy i nauki. To bardzo ciekawa propozycja obejmująca ćwiczenia małej motoryki, naukę alfabetu, pisania i czytania.  Karty można wykorzystać na wiele sposobów – w zależności od upodobań naszego dziecka i jego wieku!

Książeczka składa się z 28 gładkich kart – przeznaczonych do wielokrotnego użytku, do zestawu dołączony jest mazak z gąbeczką do ścierania. Pomysł w stylu Eko, ogranicza zużycie papieru i niekończące się zakupy papierowych ćwiczeń.  Jego kolejna zaletą jest możliwość łatwego poprawienia błędów, czy „niedoskonałości” przez małego perfekcjonistę.  Karty spięte są w jednym z rogów  plastikowym wkrętem – można przekładać kartki jak w wachlarzu lub z pomocą mamy, czy taty rozkręcić zamknięcie i rozpiąć książkę na oddzielne karty (karty zostały dyskretnie ponumerowane więc ich ponowne złożenie nie sprawi trudności).  Możliwość korzystania z pojedynczych kart sprawia, że jest to również dobre rozwiązanie do zastosowania w przedszkolu, czy podczas zabawy z większą liczbą dzieci. Wszystko w poręcznym „torebkowym” formacie –  książeczka jest dobrym kompanem w podróży, czy podczas wizyty u dziadków.

Na dużą pochwałę zasługuje dydaktyczne przygotowanie „Magicznych literek”, Wydawnictwo Edgard udowodniło, że nie rozmiar świadczy o jakości!

Książeczka rozpoczyna się krótkim wstępem dla rodziców, w którym dowiemy się jak można z niej korzystać .

Wszystkie karty są dwustronne. Na dobry początek, dwie karty zawierają zabawę w odnajdywanie literek oraz tzw.: wprawki, czyli kropkowanie przygotowane do ćwiczenia „celnego” rysowania. Wykropkowane obrazki zostały przygotowane w sposób umożliwiający rysowanie bez odrywania ręki.
Po tak zachęcającym wstępnie czeka na nas już alfabet w pełnej okazałości!

Ćwiczenia przygotowane zostawały z zachowaniem zasad nauki pisania i dotyczą  liter „drukowanych”. Na kolejnych kartach znajdują się ćwiczenia – litery ułożone są oczywiście  porządku alfabetycznym.  Każda dwustronna karta zawiera:

Z przodu :
– Dużą i wyraźną literę – wraz ze strzałkami ilustrującymi kierunek i kolejność „pisania” litery.
– Linijkę do ćwiczenia szlaczków – czyli przygotowanie do kaligrafii symbolu danej litery.
– Linijkę do ćwiczenia pisowni liter.

Zarówno litery jak i szlaczki zostały przygotowane w sposób ułatwiający naukę – pierwsza litera/szlaczek jest wzorem, który w drugim powtórzeniu zamienia się z kropkowankę (do pisania/rysowania po śladzie), ostatni etapem jest samodzielne kreślenie wzoru.

Na odwrocie znajduje się :
– Obrazek ilustrujący słowo rozpoczynające się na dana literę.
– Dwie linijki z wykropkowanym słowem oraz miejscem na samodzielne powtórzenie ćwiczenia.

Litery i szlaczki nakreślone są na tradycyjnej „trój-linii”

Wszystkie ilustracje są czytelne i jednoznaczne – rewers kart można zatem wykorzystać do zabawy z młodszym dzieckiem. Doskonale sprawdza się do nauki słów czy początków nauki alfabetu.

Na koniec informacja wyjątkowo ważna dla „mam” – mazak doskonale się zmywa z rąk, wystarczy zwyczajnie umyć ręce wodą i mydłem (bez szorowania!)

Gorąco polecam Wam Kapitana Naukę i jego „Magiczne literki” – to z pewnością dobra i mądra inwestycja. Książeczka miła dla oka i pożyteczna dla „głowy”, a dzięki możliwości zmazywania – bardziej cierpliwa od papieru!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Informacje o produkcie:

Wyjątkowe karty do nauki pisania.Rewolucyjna metoda nauki. Magiczny mazak i ścieralne strony.

Moje Magiczne Literki to:
– przygotowanie do samodzielnego pisania
– trening rączki poprzez rysowanie szlaczków
– zmywalne strony – możliwość wielokrotnego ćwiczenia pisowni
– nauka pisania alfabetu i pierwszych słów
– mazak ze ścierającą końcówką – GRATIS!

Moje Magiczne Literki to wyjątkowy zestaw dwustronnych, ścieralnych kart do nauki pisania i czytania dla najmłodszych. Dzięki kartom dzieci uczą się pierwszych literek, uzupełniają wyrazy i ćwiczą alfabet. Pakiet przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 roku życia, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pisaniem, ale może być także z powodzeniem wykorzystywany przez starsze dzieci.

Kilkadziesiąt ścieralnych kart nadaje się do wielokrotnego użytku, co pozwala ćwiczyć litery, szlaczki oraz słowa tak często, aby dziecko mogło je bez trudu zapamiętać. Na awersie karty znajduje się litera oraz szlaczek do trenowania rączki. Na rewersie umieszczono przykładowe słowo oraz obrazek pomagający dziecku skojarzyć literę z wyrazem, co ułatwia naukę.

Moje Magiczne Literki to unikalne karty otwierające przed dzieckiem magiczny świat pisania i czytania. Zabawa z pakietem to także ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość. Dodatkowo karty zapewniają świetną zabawę. Doskonale nadają się do samodzielnej pracy w domu, czy pod okiem nauczyciela w przedszkolu lub szkole.

  1. magdalena majchrzak

    bardzo fajny prezent dla deziecka jak dlamnie bardzo dobry pomysla jako prezent dla malego smyka takie cos przynajmniej p ozwoli sie dziecku prawidlowo rozwijac przez zabawe jak najbardziej bym kazdej mamie polecala

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Cotton Ball Lights

Model: Violets, przewód 20 lampek
Producent: Cotton Ball Lights BV
Cena: 89zł

Od niedawna w naszym domu goszczą lampki Cotton Ball Lights. Jeśli ktoś ceni sobie piękno, oryginalność, a zarazem prostotę to jest to coś właśnie dla niego. Lampki to przewód (do złudzenia przypominający ten, który wieszamy na choince) na którym zamieszczamy (samodzielnie) kolorowe kule, ale o tym za chwilę.

Nasz zestaw długo wędrował po mieszkaniu by w końcu na stałe zamieszkać w pokoju naszej córki. Lampki zachwyciły mnie – mamę, która docenia ich design i przede wszystkim ich nastrojowe, magiczne światło, które działa niezwykle odprężająco i wyciszająco. Lampki zdobyły nie tylko moje serce – córka jest nimi równie zachwycona. Codzienne zasypianie jest przyjemnością dla nas wszystkich. Gdy tylko wchodzimy do pokoju, mały paluszek pokazuje „kilky”, by je włączyć i w mig śpioszek leży w swoim łóżku. Śmiało mogłabym powiedzieć, że to nasza osobista super niania. Mama z wielką chęcią kładzie się na podłodze i wpatruje w sufit, na którym wyrysowały się wzorki przypominające jej lustro wody.

Żałuję, że tak późno z nami zamieszkały – przy niemowlęciu lampka nocna jest niezbędnym wyposażeniem pokoju dziecka, zwłaszcza przy nocnym wstawaniu, a delikatne, przytłumione światło tych lampek idealnie się do tego nadaje, a i nocne koszmary nie mają przy nich szans.

 

Nasz zestaw składa się z przewodu z włącznikiem o długości 5m 26cm, zawierający 20 lampek (każda z nich w odstępie 12cm). Przewód między wtyczką a pierwszą żarówką jest o długości 1,5m. Dodatkowo dostaliśmy komplet żarówek na wymianę. W zestawie oczywiście znajdują się bawełniane kule (usztywnione prawdopodobnie klejem), które w bardzo prosty sposób należy umieścić na lampkach (dołączona jest foto instrukcja) – trzeba tylko naciąć nożykiem, skalpelem lub nożyczkami kulę na długości 1 cm i następnie wsunąć w nią żarówkę – proste, każdy sobie z tym poradzi. To od nas zależy kombinacja kolorystyczna – początkowo uznałam to za minus, jednak szybko doszłam do wniosku, że sama najlepiej ułożę kolejność kolorowych kul.

Kule należy czyścić na sucho, wg mnie najlepiej nadaje się do tego miotełka do kurzu.

Na stronie internetowej, gdzie można zamówić lampki Cotton Ball Lights w prosty sposób możemy stworzyć własny zestaw – zaczynając od długości przewodu (20, 35 lub 50 żarówek), na kolorystyce kończąc- mamy możliwość wybrania spośród 36 kolorów. Dla niezdecydowanych stworzone zostały piękne zestawy, z których i my skorzystaliśmy. Możliwe jest zakupienie samych kul lub samego przewodu.

Należy pamiętać, że jak każdy sprzęt elektryczny powinny znajdować się z dala od zasięgu rączek dzieci.

Informacje producenta:

20 sztuk minilampek; Żarówki: 12 V – 0,84W – 20sztuk + 2 zapasowe.

Wtyczka: 230 V – 50Hz

Produkt przeznaczony jest do użytku wewnątrz pomieszczenia. Przed podłączeniem zestaw należy rozpakować i sprawdzić, czy we wszystkich oprawkach znajduje się żarówka. W celu wymiany żarówki należy wyjąć wtyczkę z kontaktu, usunąć uszkodzoną żarówkę z oprawki lekko podciągając – BEZ KRĘCENIA, następnie wymienić na żarówkę o tych samych parametrach.

Nie należy łączyć ze sobą kilku przewodów z żarówkami. Zużyty lub uszkodzony towar należy wyrzucić jako elektrośmieci.

 

Serdecznie dziękuję firmie PRomotion Instytut za przekazanie zestawu do recenzji.

 

                                                                                                                                      Magda

  1. Nie wiem jak jest obecnie, w moim komplecie brakuje mi włącznika. Przez to muszę odsuwać łóżko żeby je włączyć lub wyłączyć z kontaktu.

    1. my mamy włącznik, to zdecydowany plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku