„Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”

Tytuł:  „Myśleć efektywnie, czyli jak sprawniej rozwiązywać problemy i osiągać cele”
Autor: Art. Markman
Wydawnictwo: Edgard
Seria: Samo Sedno
Rok wydania: 2012
Format: 21 x 15 cm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron:  200
Cena sugerowana: ok. 29,90 zł

Jak połączyć najnowsze odkrycia psychologii poznawczej z doświadczeniem z zakresu marketingu? Serdecznie zapraszam Was na strony pierwszej książki o „smart thinking”!

Autor poradnika – dr Art Markman specjalista w zakresie kongwistyki*, czynnie działający w swojej dziedzinie, stworzył ciekawe i lekkie w formie wprowadzenie do efektywnego myślenia w praktyce. Poradnik ma charakter przewodnika, który oprócz wskazówek i ćwiczeń dla naszego umysłu zawiera najlepszą motywację świata. W doskonały sposób ukazano, jak często korzystamy w sposób nieświadomy z najlepszych rozwiązań, jak często potrafimy „sprytnie” myśleć. Z odrobiną wiedzy, w  towarzystwie autora, jesteśmy w stanie rozwinąć swoje możliwość i  w pełni wykorzystać naszą inteligencję.

Spryt w naszej kulturze ma zazwyczaj pejoratywny wydźwięk, a szkoda – nie chodzi tu o kolokwialne „cwaniactwo”, a o „spryt” jako umiejętność wykorzystania swojej wiedzy czy okoliczności w jak najlepszy sposób.

Poradnik za pomocą wielu historyjek i przykładów wprowadza nad w podstawy „smart thinkingu”.

W oparciu o naukowo popartą wiedzę przedstawiono jak działa nasz umysł i jak z tego skorzystać! Co ma wspólnego inteligencja i spryt? To wyjątkowe zestawienie, bez „sprytu” w myśleniu nie wykorzystamy w pełni inteligencji, jest on swego rodzaju katalizatorem do lepszego działania. Jak wielokrotnie podkreśla Art Markman – spryt można wyćwiczyć, „nabyć”. I jak pozostając przy zdrowych zmysłach nie skorzystać z takiej możliwości?

Książka szczególnie urzekła mnie na samym wstępie, często powtarzanymi, prostymi i życiowymi przykładami osób, którym dzięki nieszablonowemu myśleniu udało się zrewolucjonizować mniejszy lub większy fragment „świata”. To dzięki takiemu wprowadzeniu, czytelnik dostaje potężny zastrzyk motywacji – świadomość, że ma już w ręku najlepsze narzędzie, teraz tylko musi nauczyć się go używać!

Poradnik porusza m.in. następujące tematy:

– Czym jest sprytne myślenie?

– Jak kształtować sprytne nawyki i eliminować te złe

–  jak świadomość swoich możliwości wpływa na jakość nauki

– Jak funkcjonuje pamięć i jak to wykorzystać

– Jak korzystać z własnej wiedzy za pomocą porównań i analogii

– Jak skuteczne sposoby zapamiętywania

– Jak sprytnie myśleć w praktyce

czyli jak doskonale radzić sobie z ujarzmieniem umysłu i znajdować „rewolucyjne rozwiązania”! Książka zachęca do działania, do poszukiwania nowych rozwiązań oraz na podstawie przykładów w pewnym sensie udowadnia, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

Samo sedno to seria wyjątkowych poradników, cechują się prostotą i przejrzystością. Wszystkie treści są uporządkowane i wyjątkowo czytelne. Bez różnicy czy zagłębiacie się w lekturze jak w powieści, czy też wracacie do  niej po jakimś czasie  – zawsze łatwo i szybko znajdziecie interesujące hasło, zgłębicie postawy zagadnienia oraz poszerzycie wiadomości o ciekawostki, przykłady oraz fakty godne zapamiętania. Każda nowa umiejętność lub zakres wiadomości został wsparty zestawem ćwiczeń i zadań przygotowanych do wykonania w zaciszu własnego salonu.

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

** [ Kongwistyka – nauka „o ludzkim umyśle” poruszająca się między takimi dyscyplinami naukowymi jak psychologia poznawcza, neurobiologia, filozofia umysłu, lingwistyka; zajmuje się poznaniem działania umysłu]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

"Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim"

Tytuł:  „Depresja. Jak pomóc sobie i bliskim”
Autor: Dorota Gromnicka
Wydawnictwo: Edgard
Seria: Samo Sedno
Rok wydania: 2012
Format: 21 x 15 cm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron:  216
Cena sugerowana: ok. 29,90 zł

Pierwszym pytaniem, które nasunęło mi się z natarczywością latającego owada, było czy książka/poradnik dotyczący depresji może być użyteczny lub ciekawy?

Miłym zaskoczeniem była odpowiedź autorki na moje „pytanie” już we wstępie do książki: „Samo przeczytanie książki nie uleczy.” I właśnie dlatego każdą następną stronę pochłaniałam z zaciekawieniem.

Jest to książka bardzo pomocna zarówno dla osób zmagających się z obniżeniem nastroju lub depresją jak i ich najbliższego otoczenia. Autorka – Dorota Gromnicka – psycholog i psychoterapeutka,  jest wobec czytelników uczciwa. Nie usiłuje wmówić nam cudu, ani sprzedać eliksiru szczęścia za 29,90,- Nie wmawia nam, że od mówienia co rano do lustra że jesteśmy „najlepsi” tacy się staniemy. Jednym słowem NIE MANIPULUJE czytelnikiem.

Książka dzięki przystępnemu językowi oraz przyjaznej formie prezentuje wiedzę naukową zrozumiałą dla laików, jednocześnie nie zasypując pojęciami i uniwersytecką nutą. Objawy depresji i wiedza o tej chorobie (jej „mechanizmach” działania na ludzi) zdaje się być kluczem do pracy nad sobą lub do wsparcia bliskich.

Objawy choroby zostały przedstawione w sposób prosty do zidentyfikowania przez Czytelnika – zamiast medycznych sloganów, poświęcono tu sporo czasu i energii na przetłumaczenie popularnych i szerokich haseł, na konkretne przykłady czy życiowe sytuacje. Jak często czytaliśmy o „negatywnym myśleniu”?! Ale co to naprawdę oznacza, co autor miał na myśli?! W tej publikacji autorka zadała sobie trud wyjaśnienia takich właśnie pojęć, a postawione czytelnikowi pytania są jasne i łatwe w interpretacji.

Książka „Depresja, jak pomóc sobie i bliskim” składa się z siedmiu rozdziałów:

1. Czy to naprawdę ona, czyli co jest depresją, a co nią nie jest?

2. Z depresją twarzą w twarz, czyli co powinno cię zaniepokoić?

3. Dlaczego depresja przychodzi?

4. Dlaczego depresja nie odchodzi?

5. Mój bliski ma depresję?

6. Jak pokonać depresję?

7. Życie bez depresji, relacje tych, którzy z nią wygrali.

Tematem wiodącym jest „poznanie” depresji, wiedza jak działa ta choroba i dlaczego jest taka groźna. Właśnie świadomość swojej sytuacji jest kluczowym elementem i orężem do walki. Poradnik pomaga spojrzeć i przeanalizować swoje emocje i sytuacje życiowe z pewnego dystansu, unikając tym samym „zniekształcenia” naszego obrazu świata, jakie wywołuje choroba. Szeroka oferta „Ćwiczeń” pozwala zrobić swój własny rachunek sumienia, przyjrzeć się przykładom innych osób i stanąć na chwilę z boku.

To również cenna lektura dla osób, których bliscy zmagają się z depresją. Oprócz pomocy w zrozumieniu choroby i wskazówek jak mogą pomóc ukochanym, znajdą specjalny, dedykowany im rozdział. Każdy anioł również potrzebuje odpoczynku, książka pomoże im o tym nie zapominać!

Jestem mile zaskoczona tym poradnikiem, oprócz fachowej wiedzy w przystępnej formie, proponuje czytelnikowi wiele ćwiczeń nad sobą. „Zadania domowe” są proste, często jednak mają ukryte dno – rozwiązując prosty psycho-test lub zastanawiając się na wyborem najbardziej trafnego określenia, autorka popycha nas do zmierzenia się ze swoim odbiciem.

Serdecznie polecam Wam ten poradnik, mam nadzieję, że dzięki niemu wiele osób zamieni „krzywe zwierciadła” na lustra!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku