Niepłodność. Zagadnienie interdyscyplinarne

„Niepłodność. Zagadnienie interdyscyplinarne”
Pod red.: Emilii Lichtenberg-Kokoszki, Ewy Janiuk, Jerzego Dzierżanowskiego
Wydawnictwo: Impuls
Rok wydania: 2009
Strony: 132
Format: 16 x 23,5 cm
Oprawa: miękka,
Sugerowana cena: ok. 24,00 PLN

 

Czym jest niepłodnoćć. Serdecznie zachęcam was do zapoznania się z książką pod red. dr Emilii Lichtenberg-Kokoszki, w której temat niepłodności został ujęty z różnych perspektyw: etyki, medycyny oraz psychologii. Dzięki tak szerokiej perspektywie jest książka uniwersalna i nie tylko zrozumiała dla lekarzy, położnych lecz także przystępna dla przeciętnego czytelnika zainteresowanego ww. tematyką. Należy zwrócić uwagę, że problem niepłodności jest już zjawiskiem powszechnym i został uznany przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę społeczną.

W pierwszym, bardzo naukowym rozdziale dowiemy się, czym jest niepłodność żeńska i męska, jakie są przyczyny niepłodności, jak przebiega proces spermatogenezy i owulacji. Początkowo zawiły tekst wyjaśnia się, gdy wesprzemy się ilustracjami. W kolejnej części książki podkreśla się także aspekt duchowy, istoty wsparcia duchowego w trudnych sytuacjach małżeńskich. Zaprezentowano także nowe techniki diagnostyczne, jak i aspekty prawne związane z niepłodnością.

Książka ta jest bardzo dobrym uzupełnieniem dla lekarzy, położnych jak i rodziców borykających się z problem poczęcia dzieci, czym jest niepłodność, jak również skłoni nas do refleksji nad cudem poczęcia.  Merytorycznie tematy są opisane szczegółowo i wyjaśniająco dla każdego laika. Coraz wiecej par zmaga się z trudnościami w poczęciu nowego życia, dlatego też nie jest to temat wyssany z palca, lecz oparty na najnowszych osiągnięciach medycyny, wsparty szeroko pojętą opieką etyczno-duchową. Jest to bardzo ważny temat, który nie powinien nam umykać, gdyż w Polsce problem niepłodności dot. 2 milionów kobiet i mężczyzn, a na świecie co piąta para jest niepłodna.

 Rachela

Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej IMPULS

za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Buciki Inch Blue (0-6lat)

Buciki Inch Blue (0-6lat)
Producent: Inch Blue
Cena: 113.00 zł


Od kilkunastu dni mam przyjemność testować wraz z synkiem buciki Inch Blue, które podbiły zarówno małe serduszko,  jak i nieco większe serce – mamy.

Według mnie Buciki Inch Blue to idealne rozwiązanie dla:

  • dziecka, które jeszcze nie chodzi (pełnią funkcję ochronną i estetyczną – ładnie wyglądają na maleńkich nóżkach)
  • malucha, który stawia swoje pierwsze nieporadne kroki (miękkie, wygodne, dobrze dopasowane, nie przeszkadzają stopom w pracy i w ich kontakcie z podłogą)
  • dziecka na etapie doskonalenia biegania i to z jednoczesnymi gwałtownymi zmianami kierunku (nie krępują stopy, a podeszwa uniemożliwia poślizgnięcie się)
  • przedszkolaka, którego worek na kapcie powinien zawierać wkład najlepszy z możliwych („oddychające” – stópki się nie pocą, wygodne, trzymają stopę i z fajnymi motywami np. dla fanów motoryzacji)
  • stópek z wysokim podbiciem (pasują i dopasowują się do każdej stopy)
  • rodziców, którzy uważają, że ich dziecko powinno chodzić boso aż do emerytury, albo i jeszcze dłużej i męczą ich dylematy w kapciach czy na bosakach (dają stopom maksimum swobody)

…długo by tak wymieniać…bo buciki Inch Blue cechuje – natura, zdrowie i bezpieczeństwo!

Reasumując wszystko co zaobserwowałam – buciki Inch Blue wykonane są z naturalnej mięciutkiej skóry, mają miękką zamszową podeszwę, która dostosowuje się do stopy dziecka i jest całkowicie antypoślizgowa. Są wygodne i nie krępują stopy malucha (który nadal ma możliwość doskonalenie aparatu kostno-stawowo-mięśniowego). Są to kapcie, w które wejdzie każda nóżka i w których stopa się nie poci – wiem co mówię, bo testowane były na bardzo ruchliwych stópkach!

Na uwagę zasługuje rozmiarówka – uważam, że na polskim rynku jest niewiele bucików w małym rozmiarze, które są przyjazne małym stópkom, jednocześnie można wybrać rozmiar dla starszaka (do 20cm). Poza tym buciki są elastyczne i można je z łatwością zapakować w dołączone opakowanie. Nie wspomniałam jeszcze o jednej istotnej rzeczy – są ładne i przeglądając ofertę  – można zaleźć wiele wzorów i różnych kolorów.

Zgodnie z zaleceniami producenta, czyszczę je wilgotną szmatką. Niestety brudzą się też od spodu (zamszowa podeszwa).
Producent poleca kupowanie kapci z zapasem dla szybko rosnącej stopy dziecka – co nie jest bez znaczenia dla naszego portfela.  

Basia

Serdecznie dziękujemy firmie firma Eco and More sp. z.o.o. za przekazanie bucików do recenzji.


Opis producenta:
Dziecięce nóżki różnią się od nóg dorosłych. Tak drobne stopy, miękkie, z większą ilością tkanki tłuszczowej oraz kruchymi kostkami, wymagają specjalnie zaprojektowanego obuwia, które zagwarantuje im wygodę oraz komfort oddychania. Buty Inch Blue są uszyte z wyjątkowo miękkiej, delikatnej skóry – są idealne dla delikatnych stóp dziecka. Szyte ręcznie, zaaprobowane przez specjalistę, są gwarancją właściwego rozwoju stopy dziecka przez cały okres noszenia obuwa Inch Blue.

  1. Bardzo fajne ale na polski rynek weszły niedawno buciki firmy, która wymyśliła takie paputki, Bobux. Niewiem jak jakościowo ale Inch Blue, cenowo w porównaniu do Bobuxów wypadają blado :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku