„Pamiętajki”

Tytuł:  „Pamiętajki”
Autor: Dorota Niewola
Wydawnictwo: Impuls
Rok wydania: 2010
Format: B5
Okładka: miękka
Ilość stron: 98
Przedział wiekowy: dla rodziców dzieci w wieku 3 +
Cena sugerowana: ok. 24,80 zł 

Jeżeli lubicie spędzać czas wspólnie z dzieckiem, doskonale wiecie, że prawie każdy moment z życia można zamienić w zabawę, miłą dla wszystkich domowników. Lektura również powinna inspirować i pobudzać wyobraźnię, a wspólne czytanie może być pierwszym krokiem do niekończącej się zabawy.

„Pamiętajki” autorstwa Doroty Niewoli, to bardzo nietypowa pozycja… zbiór opowiadań i wierszy będących jednocześnie propozycą zabawy czy inscenizacji. Bohaterowie krótkich historyjek – na przykład aktorzy ziemniaczanego kabareciku – aż proszą się o ucieleśnienie!

Opowiadania czyta się dobrze i z uśmiechem, każde z nich zaprasza nas do zabawy w przeróżnych barwach – do wyboru do koloru.

W książce znajdziemy zarówno propozycje zabaw z użyciem różnych „domowych” rekwizytów jak i przygotowane inscenizacje np. z okazji Dnia Matki. Nabierzemy rumieńców podczas gimnastyki ciała oraz umysłu i języka.

Książka nie jest zbiorem gotowych przepisów – choć w poszczególnych wierszach czy opowiadaniach znajdziemy bardzo „namacalnych” bohaterów, nie ogranicza ona naszej i dziecięcej wyobraźni – pozostawia otwartą furtkę do świata zabawy i nauki, inspirując lecz nie narzucając niczego.

Książka dedykowana jest głównie  rodzicom oraz nauczycielom przedszkolnym i wczesnoszkolnym – pełna propozycji „z głową”, z pewnością pozytywnie wpłynie na wyobraźnię i rozwój dziecka.  Różnorodne tematy – wręcz na każdą okazję – zapraszają dzieci do zajęć z plastycznych, spacerów po lesie, zabawy w teatrzyk. Szyszki, skarpetki czy warzywa z pewnością bez trudu znajdą się w odpowiednim czasie „pod ręką”. Rymy wpadają w ucho, a czarno-białe, proste rysunki zachęcają dodatkowo do realizacji pomysłów.

Jeśli macie ochotę na ciekawą lekturę i jeszcze ciekawsze jej „konsekwencje”, zajrzyjcie do  „Pamiętajek” – tam czeka na Was niejedna podpowiedź!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej IMPLUS za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

„Dom przy ulicy Zwyczajnej”

Tytuł:  „Dom przy ulicy Zwyczajnej”
Autor: Marta Sienkiewicz
Wydawnictwo: Impuls
Rok wydania: 2006
Format: B5
Okładka: miękka
Ilość stron:  220
Przedział wiekowy: od 6 do 12 lat
Cena sugerowana: ok. 28 zł 

Na pewnej bardzo „Zwyczajnej” ulicy stoi zupełnie niezwyczajny dom. Dom pełen wyjątkowych mieszkańców, miejsce gdzie zamiast pajęczyn na starych obrazach znajdziemy odrobinę magii…

Opowieść która rozgrywa się na kartach powieści, to historia rodzeństwa Kubusia i Małgosi, którzy po śmierci taty, trafiają wraz „nieobecną” duchem mamusią pod skrzydła dziadka. Zarówno stary dom jak i dziadek, ciotka czy kot zdają się posiadać jakieś magiczne zdolności. Dzieci powoli odkrywają tajemnice ukryte w ich nowym domu, a kolejne przygody – choć niewytłumaczalne i niepewne nawet dla samych dzieci, powoli przeganiają ciemne chmury z ich „nieba”.

Autorka w sposób piękny i subtelny ukazuje dzieciom cały wachlarz zmiennych emocji, daje możliwość uwolnienia trudnych uczuć z pułapki umysłu, a co najważniejsze udowadnia, że nawet trudne doświadczenia jakimi jest strata bliskiej osoby, są częścią ludzkiego życia – a z odrobiną wyobraźni i olbrzymią ludzką miłością można jeszcze wyjść do parku i cieszyć się słońcem. Delikatne przesłanie terapeutyczne przemyka między zaczarowaną kukułką, a mocą dziecięcego serca.

To wyjątkowa powieść dla dzieci – jej niezwykłość płynie powoli – zdanie za zdaniem, racząc czytelnika magią opowieści i magią słowa. Autorka zabiera nas w niezwykły, choć osadzony w tak dobrze znanym ludzkim życiu,  świat. Przepiękne i bogate opisy wciągają na strony książki, pozwalając poczuć zapachy i emocje, dając wrażenie że miękkie kocie futerko jest na wyciągniecie naszych dłoni – wystarczy tylko zamknąć na chwilę oczy i zatopić w nim palce… Właśnie opisy niezwykłego świata nadają lekturze smaku klasyki literatury – pozawalają poczuć  się jak w „Tajemniczym Ogrodzie” nie odwracając  jednocześnie uwagi czytelnika od fabuły.

Gorąco zapraszam do przekroczeniu progu „Domu przy ulicy Zwyczajnej” gdzie każdy bez względu na wiek, znajdzie wiele cennych chwil – pełnych  radości, wzruszenia, snów i ciepła. Sprawdźcie sami jak gładkie jest futro czarnego kota…

Hanna

Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej IMPLUS za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku