Piękna i mądra bajka o troskach Zająca Grajka

Tytuł:  „Piękna i mądra bajka o troskach Zająca Grajka”
Autorzy i ilustratorzy: : Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Seria: Wierszem napisane
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 20 x 25 cm
Okładka: twarda
Ilość stron:  32
Przedział wiekowy: 0-6 lat
Cena sugerowana: ok. 24,99 zł 

Zając Grajek, tytułowy bohater, ma pewne zmartwienie… pewno dnia po przebudzeniu, odkrywa, że w jego domku pada deszcz! Nie pozostaje nic innego jak umyć ząbki pod parasolem i wyruszyć by zapytać swoich przyjaciół o radę. Niestety zające nie są natury „złotymi rączkami”, więc nieco zasmucony Grajek kładzie się do łóżeczka pod parasolem… rano czeka go niespodzianka!

„Piękna i mądra bajka o troskach Zająca Grajka”- to godna polecenia bajkowa poezja dla najmłodszych. Warto czytać dzieciom wiersze, uczą „melodii” języka i uwrażliwiają. Tytuł książki jest w stu procentach zgodny z prawdą: opowieść napisana jest  zrozumiałym językiem, wiersz jest rytmiczny i zabawny. Ilustracje zachęcają do czytania, a historia jest bardzo pouczająca, z wartościowym morałem. Każdy jest inny i ma inne talenty, jednak razem możemy wiele zdziałać – dzięki takiej dewizie uczy dzieci współpracy i ukazuje jak wielką siłę ma prawdziwa przyjaźń.

Ilustracje są piękne, kolorowe i zabawne. Tekst również został ubrany w ciekawą szatę graficzną. Książka wydana jest w bardzo atrakcyjny sposób, a twarda i szyta oprawa zagwarantują jej długowieczność. Opowieść nie za długa, nie za krótka – w  sam raz do przeczytania jednym tchem – również dla najmłodszych.

Serdecznie polecam Wam bajkę o Zającu Grajku i jego przyjaciołach!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Środek kapusty

Tytuł:  „Środek kapusty”

Autor: Ewa Nowak

Ilustracje: Marta Kurczewska

Seria: Księżycowy kamień

Wydawnictwo: Egmont

Rok wydania: 2012

Format: 19,8 x 12,8 cm

Okładka: miękka

Ilość stron: 168

Przedział wiekowy: 6 +

Cena sugerowana: ok. 19,99 zł

  

Muszę przyznać, że ostatnio sprzyja mi szczęście! Książka dla dzieci autorstwa Ewy Nowak przedłużyła moją złotą passę do „trafiania” na dobrą literaturę! I choć książka dedykowana jest dzieciom w wieku 6+ (a ja zdecydowanie jestem po tej stronie”+”) uśmiałam się jak norka! Nie wiem czy hieny mogły by być dla mnie konkurencją!

„Środek kapusty” zdecydowanie należy do gatunku wciągaczy absorbujących! Najzwyczajniej w świecie nie można przestać jej czytać!

Nie jeden czytelnik nazwałby główna bohaterkę „Mikołajkiem” w spódnicy – jednak oprócz kilku cech takich jak: rewelacyjna fabuła i wysoki poziom humoru, książka jest jedyna w swoim rodzaju, więc porzucę  to porównanie już teraz . Przygody Julki i jej rodziny zasługują na swoją własną kartę w historii dziecięcej literatury!

Narratorem wszystkich opowieści jest Julka – mała dziewczynka mieszkająca na warszawskim Bródnie. Julka ma starszego brata Filipa, oczywiście często się kłócą, jednak bardzo się kochają – a Julka jak na dobrą siostrę przystało, często bratu „pomaga”… z resztą nie tylko bratu! Julka jest bardzo uczynnym dzieckiem i nie trzyma zachłannie swoich pomysłów długo tylko dla siebie –  pozwala je bez ograniczeń poznać światu! Z jakim zazwyczaj skutkiem… chyba już się domyślacie!

Książka podzielona jest na rozdziały, a każdy z nich stanowi odrębną „ważną” historię z życia bohaterki! Jest to niewątpliwie dużą zaletą, dziecko może czytać samodzielnie książkę lub jej słuchać, nie gubiąc się w zawiłej fabule. Opowieści  są bardzo zabawne, bliskie sercu każdego dziecka (również tego już dorosłego), któremu czasem zdarza się coś nieumyślnie spsocić. Dzięki zakończeniom z morałem i wyjaśnieniem, historię równocześnie stają się nauką lub przestrogą.

Tytuły rozdziałów również mile zaskakują kreatywnością autorki. W książce znajdziecie między innymi „Rozdział, w którym pomagam rodzicom podjąć decyzję”, „Rozdział, w którym razem z Kasią szukamy sobie grzechów” czy „Rozdział, w którym tatuś odchudza się na poważnie”.

Miłym i estetycznym elementem są ilustracje – czarnobiałe rysunki cieszą oko i dodają „smaczku” żartom.

Ja bardzo cieszę się, że „Środek kapusty” trafił w moje ręce, moi siostrzeńcy również docenili kunszt autorki – więc z czystym sumieniem mogę polecić Wam tę książkę – obojętnie czy bliżej Wam do 6 czy do „+”!

A dlaczego „Środek kapusty”? Tego żartu nie mogę Wam zdradzić! Bawcie się dobrze!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku