Przyroda w zagadkach 6-9 lat

Tytuł: „Przyroda w zagadkach 6-9 lat”
Autorzy zagadek: Małgorzata Wojnar
Seria: Kapitan Nauka
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2012
Format: 16 x 7 cm
Ilość stron:  58
Przedział wiekowy : 6 – 9 lat
Sugerowana cena: 19,90 zł

Jak wygląda „stara gwiazda”? Skąd się bierze deszcz? Jak poluje ryba maszkara? Jesteście ciekawi odpowiedzi na te i inne pytania? Jeżeli tak, sięgnijcie po kolejną sprytną książeczkę Kapitana Nauki „Przyroda w zagadkach”, jeżeli zaś Wasza ciekawość jest umiarkowana – również zapraszam Was do wspólnych zgadywanek, z których razem z dziećmi, dowiecie się jeszcze wielu innych faktów z dziedziny przyrody!

„Przyroda w zagadkach 6-9 lat” przeznaczona jest dla przyrodników amatorów oraz wszystkich ciekawskich. Książeczka składa się z 112 ponumerowanych zagadek o bardzo szerokiej tematyce. Pytania posiadają różny stopień trudności i obejmują wiadomości z takich dziedzin jak: kosmos, zjawiska atmosferyczne, strefy klimatyczne Ziemi, zwierzęta, owady, rośliny, dinozaury oraz ludzkie ciało. Pytania zachęcają do zabawy i nauki. Wyselekcjonowane ciekawostki przyrodnicze często wprawiają w zdumienie i tych dużych i tych małych. Wesołe, śmieszne lub majestatyczne „fakty” z wielu przyrodniczych dziedzin umilają czas oraz zapraszają do poszerzania swojej wiedzy.

Karty spięte są w jednym z rogów  plastikowym wkrętem – można przekładać kartki jak w wachlarzu lub  rozkręcić plastikowy zaczep i rozpiąć książkę na oddzielne karty (zagadki posiadają swoją numerację ich ponowne złożenie nie stanowi problemu).  Książeczka jest bardzo zgrabna, łatwo znaleźć jej miejsce w kieszeni lub torbie – dzięki czemu umili nam wspólną drogę w korku czy nudną dla najmłodszych wizytę u znajomych.

Rozłożone zagadki świetnie sprawdzą do zabawy w większym gronie, do wykorzystania w szkole lub świetlicy. Można wymyślić dla nich wiele innych zastosowań, ja proponuję użyć ich dodatkowo jak kart do gry, narysować prostą planszę, odkurzyć pionki i kostkę – zabawa na 102 gotowa (rzucamy kostką, losujemy pytanie i mierzymy się z rzeczywistością jeśli znamy odpowiedź przesuwamy się po naszej planszy – to dobry pomysł, aby trochę podgrzać atmosferę).

Wszystkie zagadki i rebusy są estetycznie zaprezentowane, szata graficzna pięknie uzupełnia całość. Pytania sformułowane są w sposób jasny i prosty (jednoznaczny). Na odwrocie każdej z kart znajduje się rozwiązanie zagadki, oraz krótkie i rzeczowe wyjaśnienie danego zjawiska czy odpowiedzi.

Książeczka rozpoczyna się krótkim wstępem dla rodziców oraz informacjami jak łatwo z niej korzystać.

Drodzy rodzice bawcie się „pilnie” z dziećmi, bo nic tak nie zachęca do dalszego zgłębiania tematu (i dzieci i rodziców), jak rumieniec mamy czy taty, którzy w odróżnieniu od dziecka, nie mają bladego pojęcia jak nazywał się jakiś dinozaur.

Serdecznie polecam Wam tą lekką w formie, lecz bogatą w treści książeczkę! Przyroda ma wiele sekretów, warto próbować ich odkrywania!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 Informacje o produkcie: 

Unikalna książeczka z kartami obrazkowymi.
Kreatywnie odkrywaj przyrodę!

Karty obrazkowe Przyroda w zagadkach:
– odkrywają przyrodę poprzez zabawę
– rozbudowują zasób słownictwa
– poszerzają wiedzę o świecie
– przygotowują do lekcji przyrody w szkole

Kolorowe karty z zagadkami

Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci od 6 roku życia. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Karty nie tylko pozwalają poznać najważniejsze zagadnienia przyrodnicze, lecz także ćwiczą spostrzegawczość i pamięć wzrokową oraz rozwijają logiczne myślenie. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę i poznawanie wiedzy o świecie w każdej wolnej chwili!

112 ciekawych i różnorodnych zagadek

Zagadki to bardzo skuteczna forma nauki, ponieważ wzbudzają ciekawość, a ich rozwiązywanie sprawia najmłodszym przyjemność. Dzięki nim dzieci nie tylko ćwiczą i utrwalają podstawowe informacje o przyrodzie, lecz także poszerzają wiedzę o świecie. Urozmaicone zadania sprawiają, że dzieci świetnie się bawią, a zabawne ilustracje pomagają im lepiej zrozumieć i zapamiętać wybrane zagadnienia przyrodnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Moje pierwsze słówka. LICZBY

Tytuł:  „Moje pierwsze słówka. LICZBY”
Autor: Joanna Jagiełło
Seria: Angielski z Hello Kitty
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 12 x 14 cm
Okładka: twarda
Ilość stron: 10
Przedział wiekowy: 3+
Cena sugerowana: ok. 9,99 zł 

Uroczy w swej prostocie kotek Hello Kitty zaprasza przedszkolaki do wspólnej nauki języka angielskiego. „Moje pierwsze słówka. LICZBY” to  niewielka, całokartonowa książeczka, dzięki której nauczymy się liczyć do dziesięciu. Każda cyfra zilustrowana jest innym przedmiotem lub przedmiotami do policzenia, a wszystkie obiekty naszych działań językowo-matematycznych są owocami lub słodkościami (prezentują się ładnie, kolorowo i apetycznie). Książeczka została starannie przygotowana. Każda ze stron poświęcona jest jednej cyfrze i zawiera: ilustrację Hello Kitty prezentującą graficznie liczbę, odpowiadającą jej ilość np. owoców, zapis słowny cyfry w języku angielskim oraz polskim, oraz dwujęzyczne polecenie: aby policzyć razem z główną bohaterką dane przedmioty przy innych zabawach. Różnorodne desenie i kolory zachęcają do nauki nie tylko liczb. Polecenia zostały wypisane czcionką typu Elementarz – to duże ułatwienie dla początkujących samodzielnych „pisarzy” i czytelników.

Książeczka jest bardzo estetyczna, jej opracowanie graficzne –bogate w szczegóły – pozwala na korzystanie z niej na wiele sposobów. Piękne kolory i desenie zachęcają do rozmowy o kropkach, paskach i kwiatkach.

Na początku forma całokartonowa nieco mnie zdziwiła ( skoro książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 3+), jednak po chwili doszłam do wniosku, że to dobre rozwiązanie. Dzięki takiemu zabiegowi książeczka z pewnością wiele przetrwa. Maluch oglądający książeczkę wiele razy nie uszkodzi jej przypadkowo, a gdyby młodsze rodzeństwo postanowiło potrenować nieco język w bardziej dosłownym znaczeniu, również straty będą ograniczone. Liczenie z Hello Kitty można zaproponować  również mniejszym dzieciom – jest co pooglądać, a na wspólną naukę angielskiego książeczka cierpliwie może zaczekać.

Dwujęzyczne polecenia to godna pochwały ściągawka dla rodzica!

Mała rzecz a cieszy! Polecam!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku