„Śmierdzący ser”

Tytuł:  „Śmierdzący ser”
Autor: Catherine DePino
Ilustracje: Anna Ładecka
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wydania: 2007
Format: B5
Okładka: miękka
Ilość stron:  47
Cena sugerowana: ok. 19,90 zł

Szkolni dręczyciele – byli i będą, jak świat światem. Ale czy to oznacza, że nasze dzieci są zmuszone do bycia ofiarą? Nie! „Śmierdzący ser” to wspaniała książka, dzięki której i dzieci i rodzice będą mogli stanąć oko w oko w problemem i znaleźć z niego wyjście.

Bohater książki, Aleks, pewnego dnia w szkolnym autobusie spotyka swojego prześladowcę – „Wielkiego Guza”, to właśnie on nadaje chłopcu tytułowe przezwisko – „Śmierdzący ser”. Jak łatwo się domyśleć, Aleks staje przed wieloma dylematami: jak się obronić, a może lepiej siedzieć cicho? Czy naskarżyć pani, rodzicom? Ale żadne wyjście nie wydaje mu się dobre, albo nikt go nie będzie lubił, albo „Guz” go dopadnie…

Rodzice jednak szybko dowiadują się o problemach synka i równie szybko oferują mu mądrą pomoc!

To wspaniała i nieoceniona pomoc wychowawcza! Książka nie tylko pomoże dziecku z pozycji obserwatora dojrzeć wyjście i radzić sobie z dręczycielem, ale również dopomoże opiekunom „mądrze” pomóc dziecku. To bardzo ważne, aby młody człowiek bez ujmy na honorze (np.: gdy nauczyciele czy rodzice załatwiają „sprawę” za niego),  mógł stawić czoła swojemu prześladowcy.

Lekkie pióro, współczesne dialogi oraz pojawiające się „myśli” i „obawy” bohatera, łatwo docierają do serca dziecka, są zrozumiałe – takie jak powinny być, realne.

Ilustracje również przybliżają opowiedzianą historię.

Serdecznie polecam wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom – czasem warto zostać wspierającym ramieniem, a nie „strażnikiem-policjantem”.

Hanna

Serdecznie dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Pedagogicznemu za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

„Szmatki z tęczowej szufladki. Wierszyki do masażyków i zabaw paluszkowych”

Tytuł:  „Szmatki z tęczowej szufladki. Wierszyki do masażyków i zabaw paluszkowych”
Autor: Agata Półtorak
Ilustracje: Agata Półtorak
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wydania: 2012, wydanie II
Format: 21,5 x 28 8 cm
Okładka: miękka
Ilość stron:  48
Cena sugerowana: ok. 24,90 zł

„Warzyła myszka…” „temu dała do miseczki…” „idzie kominiarz po drabinie…” Znacie? Oczywiście, że tak – kto nie bawi się w zabawy paluszkowe? Mam więc dla Was rewelacyjne wiadomości! Można rozszerzyć repertuar o 11 niezwykłych zabaw!

Książka składa się z dwóch części: pierwsza –  to zbiór wierszyków-zabaw paluszkowych, druga – zawiera instrukcje wykonania prostych pacynek na paluszki. „Szmatki z tęczowej szufladki. Wierszyki do masażyków i zabaw paluszkowych” to absolutny „must have” dla mikruska, malucha i przedszkolaka! Na sukces książki bez wątpienia składają się:

Wierszyki – proste i łatwe w zapamiętaniu rymowanki. treść jest bogata w perełki języka polskiego (dziewanna, kręta drożyna, bór)

Instrukcje –  każdy wierszyk i jego kolejne wersy, są opatrzone dokładnym komentarzem i instrukcją , jak się bawić oraz jak pokazywać na paluszkach i ciele daną opowieść.

Ilustracje – Bardzo estetyczne i wesołe ilustracje przypadną dzieciom do gustu. Dzięki temu skorzystać również z książki w tradycyjny sposób, można czytać wierszyki i oglądać obrazki

Kukiełki –  druga część książki poświęcona jest paluszkowym kukiełkom. Do każdego wierszyka/zabawy została przygotowana instrukcja wykonania prostej kukiełki na paluszek. Opis przygotowania jest bardzo jasny i prosty, a potrzebne do wykonania bohatera „części – wykroje” zostały przedstawione na zdjęciach.

Proponowane zabawy połączone z olbrzymią dawką miłości i ciepłego dotyku są cudowną formą na wspólne spędzenie czasu i budowanie więzi z dzieckiem.

Zadania –  do kazdego wierszyka przygotowano “małe’ zadanie ćwiczące spostrzegawczość, polegające na znalezieniu przedmiotu/szczegółu na obrazku.

Zabawy oparte są na „dotyku”, taka forma bliskości pozytywnie wpływa na dziecko, uczy je okazywania czułości oraz rozpoznawania dobre dotyku. Wspólne zabawy z pewnością sprawią wiele przyjemności i śmiechu.

W książce znajdziecie również krótką cześć dla rodziców – zawiera ona słowo wstępu oraz wskazówki dla opiekunów. Pamiętajcie, że dziecko może nie lubić łaskotek lub jakieś innej formy dotyku – ważne jest aby uszanować takie uczucia i w ten sposób uczyć dotyku, który nie narusza niczyich granic.

Gorąco polecam Wam „Szmatki z tęczowej szufladki”! Zabawa zaspokoi potrzebę bliskości oraz rozwinie Wasza komunikację przez dotyk.

 

Hanna

Serdecznie dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Pedagogicznemu za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku