Świat bajkowych wierszyków dla smyków

 

Tytuł: Świat bajkowych wierszyków dla smyków
Autor: Anna Rucińska
Liczba stron: 34
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wydania: 2014
Cena: ok. 28.00zł
 
 

Moja córka kocha książki. Właśnie tak – kocha. Wieczorne czytanie stało się rytuałem, nie ma szans, żeby zasnęła bez „sztuczki”. „Sztuczka” wzięła się z bajki o małych Einsteinach i rakiecie, która nie mogła zasnąć i tak już zostało.

Kiedy więc do rąk Duśki trafił „Świat bajkowych wierszyków dla smyków” zgodnie z moimi przewidywaniami usłyszałam: poczytaj mi mamo! Maaamooooo, ale teeeeeraaaaz!

Osobiście nie jestem fanką wierszowanych bajek, a jednak miło się rozczarowałam. Bajkowe wierszyki to barwne wierszowane opowieści, które wciągają małego czytelnika w w kolorowy świat fantazji, pozwalając inaczej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Zastanawialiście się kiedyś jak się czuje mała kropelka deszczu? Jakie ma plany, marzenia i czy ma szanse je zrealizować? Ja się nie zastanawiam nad takimi rzeczami, a okazało się że moje dziecko tak, pokochało wierszyk o kropelce.

Próbowaliście opisać każdą literę alfabetu po kolei? Niby proste, ale jak spróbujecie to się okaże, że nie do końca. Autorka wierszyków, Anna Rucińska zrobiła to naprawdę perfekcyjnie. Jestem pełna podziwu.

Myślicie, że miesiące następują kolejno po sobie bez żadnych zawirowań? Ja też tak myślałam, teraz już wiem, że w kalendarzu dzieją się rzeczy o jakich nam się nie śniło ;)

Czy wakacje muszą zawsze wyglądać tak samo? Czemu dawać się ograniczać? A może zróbmy po prostu to, na co mamy ochotę, cokolwiek tylko wyobraźnia nam podsunie? W końcu kto nam zabroni?

Przeczytajcie te wierszyki do końca, na pewno innym okiem spojrzycie na pranie i sprzątanie ;) I Wasze dzieci też!

Książka ma format 14,4×20,6. Nie za duża i nie za mała, bardzo wygodna dla małego czytelnika, a i dla mamusi też. Kolorowe strony i kolorowy druk wręcz krzyczą: czytaj mnie! Gładkie, błyszczące kartki niełatwo ulegną niezdarnym paluszkom. Twarda oprawa też niewątpliwie przedłuży żywot książki. I bardzo dobrze, bo tę pozycję warto dodać do dziecięcej biblioteczki.

 

Dziękuję Warszawskiej Firmie Wydawniczej za egzemplarz Świata bajkowych wierszyków dla smyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Fartuszek z rękawkami

Na widok fartuszka córcia powiedział: „mamo daj mi farbki”. Rzeczywiście – kolorowy fartuszek ochronny marki BabyOno szczelnie zapakowany w przeźroczystą folię zachęca rodziców do kupna, a dzieci do prac plastycznych i nie tylko. Wisi na kartonowym wieszaczku z plastikowym haczykiem (na nim znajduje się czytelna i precyzyjna informacja producenta o użytkowaniu produktu).

Fartuszek na stronie internetowej producenta dostępny jest dla dzieci w różnym wieku: 12 m+ ( 12 miesięcy i więcej), 24 m+ oraz 36 m+, a także w wielu wersjach kolorystycznych. Nasz model do testowania ma główną część tzw. brzuszek w serduszka i słonie na bezbarwnym tle, pomarańczowe rękawki, a cały jest dokładnie obszyty żółtą lamówką.

Zanim farby, pędzle i inne akcesoria do malowania znalazły się na stoliku, nasz malarz
w ubraniu ochronnym był już gotowy do pracy. Fartuszek zakłada się szybko i łatwo, zapinając z tyłu na rzep. Nam rozmiar pasuje idealnie, zarówno długość rękawków (ok. 36cm) jak i wymiar części przedniej (ok. 38 cm mierzone od wycięcia przy szyi), a także szerokość plus/minus 37,5 cm). Być może dobrym rozwiązaniem byłoby przyszycie dłuższego rzepu, aby możliwa była regulacja szerokości. Obszycie wokół szyi i dłoni jest miękkie i nie podrażniło skóry dziecka podczas zabawy.

Córka zachwycona jest malowaniem w fartuszku, a mnie zadawala fakt, że jej ubrania pozostają czyste i suche. Po twórczej pracy (malowaniu farbami, rysowaniu kredkami, mazakami, czy klejeniu), plamy na fartuszku wystarczy zmyć mydłem i ciepłą wodą. Niestety nasz model ma jasne, bo żółte obszycie z którego zabrudzenia nie schodzą – ale w końcu służy do ochrony ubrań. Dla perfekcyjnych mam, którym zależy także na jego estetyce i ogólnym dobrym wrażeniu, polecam modele z ciemniejszymi wykończeniami. Po solidniejszym praniu fartuszek można pozostawić do okapania zapinając go na sznurze lub suszarce za pomocą rzepu, a proces schnięcia przyśpieszyć wycierając do sucha, np. ręcznikiem papierowym. Gdyby w sklepie fartuszek wisiałby na plastikowym, zamiast kartonowym wieszaku z dołączoną instrukcją obsługi, można by wykorzystać go także do suszenia lub zawieszenia już suchego fartuszka w szafie.  Mała pętelka też mogłaby być jakimś rozwiązaniem. Firma BabyOno proponuje również wykorzystanie fartuszka do ochrony odzieży dziecka przed zabrudzeniem podczas jedzenia.

Dla potrzeb domowych, aby zachować całkowitą swobodę ruchów podczas prac plastycznych wolałabym wykorzystać fartuszek ochronny bez rękawków (takie również dostępne są w ofercie BabyOno). Jednak do przedszkola zabieramy ze sobą model z długimi rękawkami, z którego jesteśmy  jak najbardziej zadowolone.

 Dziękuję firmie BabyOno za przekazanie zabawki do testów

Opis producenta:

Fartuszek dziecięcy z rękawkami skutecznie ochroni ubranka Twojego dziecka przed zabrudzeniem w trakcie jedzenia i podczas zabaw. Wykonany z lekkiego, miękkiego oraz łatwo – zmywalnego tworzywa. Fartuszek posiada także wygodne zapięcie na rzep oraz długie rękawki.

FARTUSZEK DZIECIĘCY Z RĘKAWKAMI:

  • wodoodporny
  • wykonany z miękkiego, lekkiego i łatwo-zmywalnego tworzywa
  • posiada wygodne zapięcie na rzep
  • zabezpiecza ubranie przed zabrudzeniem podczas posiłków i zabawy dziecka
  • idealny jako fartuszek przedszkolny
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku