Sztuka skutecznego porozumiewania się

autor: Matthew McKay, Patrick Fanning, Martha Davis
ilość stron: 336
cena: 39,90 zł

Mówić do kogoś i usłyszeć komunikat zwrotny, nie jest wielką sztuką. Natomiast mówić tak, by nas słuchano i byśmy sami prawidłowo i skutecznie odbierali kierowane do nas informacje, także te zakodowane w komunikacji niewerbalnej, wymaga pewnych umiejętności.

Przyznam się, że nigdy z poprawną komunikacją nie miałam problemu. Co więcej, z ciekawości temat ten zgłębiałam kilka razy, również przy okazji zajęć z psychologii na studiach. Bo przecież udana komunikacja pozwala się poruszać nie tylko w ogólnie pojętym społeczeństwie, ale i porozumiewać się w domu z bliskimi czy przez telefon, gdy odbieramy po raz kolejny połączenie od telemarketera. Chcemy rozumieć i być zrozumiani, temu ma służyć wymiana informacji. Niestety, czasem coś idzie nie tak i wydaje się nam, że nie sposób się dogadać w pewnych sytuacjach.

Mówić tak, by nas słuchano, wcale nie jest proste. Coś, co powinno odbywać się naturalnie, rozpraszane jest przez szereg czynników, z których istnienia mało kto zdaje sobie sprawę. Przekaz rozmywa się na skutek braku umiejętności mówcy i innych, zewnętrznych utrudnień. Rozmawiać efektywnie wcale nie jest tak łatwo.

Na szczęście ci, którzy chcieliby otworzyć się na pełnię możliwości prowadzenia aktywnej rozmowy i słuchania, mogą się tego nauczyć w każdym wieku. Z takim zamysłem trzech autorów — Matthew McKay, Patrick Fanning, Martha Davis — stworzyło prawdziwą perełkę w tym zakresie — podręcznik „Sztuka skutecznego porozumiewania się”.

Zaryzykuję stwierdzenie, że jest tu wszystko o tym temacie. Fantastyczne objaśnienia, poparte licznymi propozycjami ćwiczeń do przeprowadzenia indywidualnie lub w wśród innych osób. Doskonałe wskazówki do ćwiczenia nie tylko zasad poprawnej komunikacji, ale umiejętności przekonywania innych do swojej racji, unikania pułapek w dyskusji, zrozumienia i wykorzystywania mowy ciała, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, nawiązywania nowych kontaktów oraz wypowiadania się na forum publicznym.

” Sztuka skutecznego porozumiewania się” to genialny podręcznik dosłownie dla każdego — mówców, nauczycieli, dziennikarzy, urzędników, matek i wszystkich tych, którzy szanują swój czas i energię, by nie marnować ich na bezproduktywne rozmowy. Umiejętność komunikacji jest niezbędna każdemu i każdemu zdecydowanie polecam tę książkę do przećwiczenia i poprawy dotychczasowych umiejętności w tym zakresie.

Dziękuję GWP za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Jedz, baw się, śpij

Autor: Luiza DeSouza
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Vivante
Ilość stron: 416

Jeśli jesteś w ciąży lub niedawno zostałaś szczęśliwą mamą, zapewne często szukasz sprawdzonych informacji, dotyczących pielęgnacji i wychowania dziecka. Pierwsze tygodnie a nawet miesiące, mogą być dla ciebie i malucha wymagające, jeśli nie trudne. Uczycie się oboje nowej roli, choć to na tobie spoczywa wielka odpowiedzialność za nowego człowieka – twoje ukochane maleństwo.

Pocieszę cię stwierdzeniem, że ze wszystkim dojdziesz do wprawy, a po pewnym czasie pewne rzeczy będziesz robić wręcz z zamkniętymi oczami. Znam to bardzo dobrze, bo niedawno po raz trzeci zostałam mamą!

Jest wspaniale, po raz kolejny zachwycam się małym człowieczkiem i po raz kolejny wykonuję te same, co poprzednio, czynności. Tak, jestem bardziej pewna swego, ale nie będę kłamać, że nie miewam wątpliwości czy chwil zawahania, co i jak zrobić przy dziecku, które różni się od starszego rodzeństwa.

Dlatego przyszłym i świeżo upieczonym rodzicom, mogę śmiało polecić po przeczytaniu, poradnik ”Jedz, baw się, śpij”  – książkę Luizy DeSouza, doświadczonej opiekunki noworodków, opiekunki dzieci gwiazd.

Znajdziecie tu chyba wszystkie zagadnienia, które mogą frapować rodziców. Luiza lekko opisuje historie z udziałem różnych rodziców i dzieci, przytacza wiele przykładów na to, jak radzić sobie w trudnych przypadkach lub czego lepiej nie robić. Oddaje w treści dużo wiadomości, które zdobyła dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu opiekunki i zawodowej pracy pielęgniarki.

W poradniku, który jest z założenia pomocą, ale nie wyrocznią, autorka podkreśla moc rodzicielskiej intuicji oraz to, że nie istnieje jedyna słuszna metoda pielęgnacji i opieki nad dziećmi. Zawarto tu wskazówki jak sobie radzić w organizowaniu przestrzeni dla dziecka przed jak i po jego narodzinach, pierwsze kąpiele, karmienie, pieluchowanie, wybór opiekunki i organizację pracy zawodowej, a także troska o kobiece ciało. I nie tylko! To jest rzeczywiste kompendium, które pozwoli wziąć oddech rodzicom (przecież dzieckiem zajmuje się nie tylko mama!), skupiając w jednym miejscu dziesiątki sprawdzonych informacji o pierwszych miesiącach życia niemowlęcia.

Ja myślałam, że wiem już wszystko o dzieciach, ale książka w kilku kwestiach zweryfikowała moje poglądy. Człowiek uczy się całe życie, a rodzice uczą się nowych, czasem zaskakujących rzeczy z każdym kolejnym dzieckiem.

“Jedz, baw się, śpij”, to poradnik, który zdecydowanie pomoże przetrwać trudne sytuacje oraz uniknąć kłopotów, przez które wcale nie musimy przechodzić.

Dziękuję Wydawnictwu Vivante za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku