Ukojenie

Tytuł:  „Ukojenie”

Autor: Maggie Stiefvater

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2012

Format: 130 x 200 mm

Okładka: miękka

Ilość stron:  518

Przedział wiekowy: 12+

Sugerowana cena: ok. 35 zł

 

Zacznę od tego, iż tematyka wilków, wampirów czy innych stworów nie należy do moich ulubionych. I z racji mojego uprzedzenia nie nabyłabym książki Ukojenie Maggie Stiefvater.  Jakże wielki byłby to błąd z mojej strony!!! Na szczęście książka ta trafiła w moje ręce dzięki uprzejmości Wydawnictwa Wilga. Za co bardzo dziękuję!!

Książka zaciekawiła mnie już od samego wstępu, w  trakcie czytania którego miałam ciarki na plecach. Opisy przemykania się przez leśne połacie są bardzo realistycznie przedstawione. Niemalże możemy wczuć się w rolę wilka, skradać się przez mrok, czuć ocierające się liście i pękające pod naporem łap gałęzie, zdradzające naszą pozycję.

Książki tej się nie czyta, ją się pochłania, a ona pochłania nas! Odchodzimy z nią od realnego świata, pogrążamy się w jej treść, i mimo, że ciałem jesteśmy tutaj, to nasze myśli krążą wokół miasteczka Mercy Falls i jego dziwnych przemian. To właśnie tu zaczęły się tajemnicze sytuacje, w których możemy znaleźć miłość, śmierć, wierność, pożegnanie, trudne wybory i … wilki.

Poznajemy Sama i Grace – głównych bohaterów. Obserwujemy ich niegasnące uczucie, ich wzloty i upadki oraz walkę o siebie nawzajem. Historia ich miłości nie kończy się happy end`em. A tytułowe “Ukojenie” nie wiem kogo bardziej dotyczy – czytelnika czy bohaterów. Ocenę pozostawiam Wam.

Każdy rozdział nosi tytuł poszczególnych bohaterów i opisuje jego sytuację, odczucia, emocje. Wszystkie są napisane bardzo przystępnym językiem, czyta się szybko, wartka akcja i niespodziewane zwroty sytuacji nie pozwalają się nudzić.

Ponieważ ostatnia część trylogii z miasteczka Mercy Falls, była moją pierwszą, bardzo ważne było dla mnie, sprytne przemycenie niektórych faktów z poprzednich części. Dzięki temu choć cząstkowo mogłam mieć szerszy obraz przygód, jakie do tej pory spotkały głównych bohaterów. I łatwiej było mi zrozumieć kolejne sytuacje i podejmowane przez nich decyzje.

Książkę gorąco polecam młodzieży, gdyż główni bohaterowie są młodzi, poznają świat, napotykają na swojej drodze różne przeciwności losu i przeżywają całą gamę emocji. Szczególnie chodzi mi tu o sferę uczuć, jak wiadomo nastolatkowie dopiero zaczynają poznawać tego typu uniesienia. A Sam i Grace stanowią doskonały przykład, a nawet wzór, który młodzi ludzie mogą naśladować.

Mam nadzieję, że uda mi się jak najszybciej zdobyć pozostałe części tejże trylogii. Gorąco polecam tę pozycję książkową, która jak widać może przełamać uprzedzenia i bez reszty pochłonąć czytelnika.

Magdalena 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Wilga za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Grafika dla smyka. Kropkowanki dla przedszkolaka

Tytuł:  „Grafika dla smyka. Kropkowanki dla przedszkolaka”

Autor: Małgorzata Wójtowicz

Wydawnictwo: Impuls

Rok wydania: 2012

Format: A4

Okładka: miękka

Ilość stron: 116

Przedział wiekowy: od 3 do 6 lat

Cena sugerowana: ok. 20,00 zł

 

Pierwsze rysunki otwierają przed dzieckiem świat możliwości. Pobudzają wyobraźnię oraz dbają o ciało! Rozwój sprawności grafomotorycznej i  kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej to jedne z najważniejszych zadań stojących przed każdym Przedszkolakiem! Prace plastyczne nie tylko rozwijają zdolności manualne dzieci i przygotowują je do nauki pisania – wpływają na ich emocje i szeroko pojętą wrażliwość, rozwijają wyobraźnię.

Jak sami widzicie,  dobór materiałów do ćwiczeń dla naszych dzieci jest szczególnie ważny i nie powinien sprowadzać się jedynie do zakupu „kolorowanki”. Niech obrazy kształtują dziecko – prowokują do rozmyślań, wspominania, niech budują w dzieciach poczucie estetyki i piękna – różnorodność obrazów oraz ich symboliczny wymiar na pewno wpłyną pozytywnie na małego twórcę.

Czym wyróżniają się kropkowani z ćwiczeń „Grafika dla smyka. Kropkowanki dla przedszkolaka”? Przede wszystkim jakością i brakiem przypadkowości!

  • Tematy przedstawione w „kropkowankach” są bliskie przedszkolakowi – znajdziemy ilustrację dotyczące pór roku, świąt, zwierząt, owoców i warzyw, kwiaty, a nawet kasztanowe ludziki
  • „Grafika dla smyka…”  jest bardzo estetyczna, obrazy zawierają wiele szczegółów
  • Kropkowanki różnią się stopniem trudności – znajdziemy zarówno proste postaci jak i bardziej złożone kompozycje
  • Karty wykonane są z papieru o wyższej gramaturze – więc nie straszne im nawet farby – na pewno nie będą rozmakać jak niektóre propozycje z kioskowych półek na cienkim (czasem wręcz „gazetowym”) papierze
  • Po połączeniu kropek,  pokolorowaniu i wycięciu idealnie sprawdzą się w roli dekoracji pokoju lub scenografii do domowego teatrzyku
  • Świetnie sprawdzi się w domu i w klasie – jako pomoc dla nauczycieli

Podczas spaceru po książce ćwiczeń „Grafika dla smyka. Kropkowanki dla przedszkolaka” spotkacie Panią Wiosnę, pójdziecie na grzyby i wybierzecie się w rejs żaglówką – a jakich kolorów nabiorą Wasze przygody zależy tylko od Was! Serdecznie polecam!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej IMPULS za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki


    Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'wrm_comment' not found or invalid function name in /home/klient.dhosting.pl/vellkan/wrolimamy.pl/public_html/wp-includes/class-walker-comment.php on line 174
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku