Wszędzie pachnie czekolada

Tytuł:  „Wszędzie pachnie czekolada”
Autor: Danuta Wawiłow
Ilustracje: Joanna Rusinek
Seria: Wierszem napisane
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Format: 20 x 25 cm
Okładka: twarda
Ilość stron:  32
Przedział wiekowy: 0-6 lat
Cena sugerowana: ok. 24,99 zł

 „Wszędzie pachnie czekolada” – oj tak, pachnie i tym zapachem kusi nas strona po stronie! I choć przewracając kolejne karty, następnej książki serii „Wierszem napisane”, niekoniecznie trafiamy na cukierniczy regał, Danuta Wawiłow swoją twórczością gwarantuje nam dużo dobrej zabawy, nauki i miodu na nasze serce.

W zbiorze znalazły się takie (już) klasyki jak „Szybko”, „Rupaki” czy „Dziwny pies”. Starannie wybrane utwory zabierają nas w melodyjną wierszowaną podróż po otaczającym i wyimaginowanych świecie. Wiersze spod pióra naszej rodzimej „królowej” dziecięcej poezji, posiadają niezwykle cenną cechę – są zabawne i dla dużych i dla małych, każdy znajdzie w nich „to coś”, co sprawia, że po prostu chce się do nich wracać!

Książka jest pięknie wydana – twarda oprawa, karty wysokiej jakości. Szata graficzna jest kolejnym powodem dla którego warto sięgnąć po tę książkę. Jest bogata w nietuzinkowe ilustracje autorstwa Joanny Rusinek, które dodatkowo budują nastrój dla kolejnych utworów .

Gorąco polecam Wam tę książkę – jest to również doskonały pomysł na piękny i wartościowy prezent! Dlaczego w księgarni sięgnąć po „Wszędzie pachnie czekolada”? – to proste, „bo nie mogę żyć w spokoju, gdy ten zapach jest w pokoju!”*

Hanna

 Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

* „Wszędzie pachnie czekolada”, Danuta Wawiłow  

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Jak walczyć z atopowym zapaleniem skóry. Poradnik dla rodziców i opiekunów atopików

Tytuł:  „Jak walczyć z atopowym zapaleniem skóry. Poradnik dla rodziców i opiekunów atopików”
Autor: Aleksandra Banasiewicz-Terenowicz
Wydawnictwo: Impuls
Format: B5
Okładka: miękka
Ilość stron: 54
Cena sugerowana: ok. 20 zł

 Już dawno nic tak pozytywnie mnie nie zaskoczyło! Oficyna Wydawnicza Impuls, udowodniła, że można wydać książkę o tematyce „specjalistycznej”, która jest: przydatna, życiowa, osadzona w naszych realiach i dostępna dla każdego – nie tracąc na wartości merytorycznej i wiarygodności!

 „Jak walczyć z atopowym zapaleniem skóry. Poradnik dla rodziców i opiekunów atopików” – to strzał w dziesiątkę. Idealna propozycja jeśli właśnie zmagacie się z atopowym zapaleniem skóry, najmłodszego członka rodziny.

Książka wyszła z spod pióra Aleksandry Banasiewicz-Terenowicz – psychologa, a prywatnie mamy małego „atopika” – i właśnie dzięki temu, obfituje w cenne wiadomości, rady i sposoby sprawdzone – chciałoby się rzec „na własnej skórze”.

Poradnik nie jest zbyt obszerny – jednak jego zadaniem jest prowadzenie rodziców po codziennych, przyziemnych problemach, związanych z chorobą dziecka. Książka składa się z czterech rozdziałów: pierwszy – poświęcony jest ogólnemu wprowadzeniu w temat AZS, a szczególnie jego uwarunkowania alergologiczne – w rozdziale w rzeczowy i czytelny sposób zostały przedstawione utrudnienia i sposoby radzenia sobie z nimi w konkretnych obszarach życia małego dziecka ( kąpiel, spacer, dieta, pokój dziecka itd.) Została też zamieszczona tabelka – miejsce na notatki rodziców, dotyczące alergenów uczulających dziecko w pokarmach i kosmetykach – co jest niewątpliwym plusem!

Rozdział drugi, poświęcony jest szeroko ujętej pielęgnacji dziecka z atopowym zapaleniem skóry – zaczynając od pielęgnacji i higieny rodziców na czynnikach zaostrzających  AZS kończąc – całość ujęta w czytelnej formie, stanowi pewne kompendium wiedzy płynącej z praktyki.

Trzecia część dotyczy diety eliminacyjnej dla mam karmiących piersią – główną treść stanowią przepisy i propozycje kulinarne dla kobiet, które postanowią spróbować swoich sił w takim niezmedykalizowanym działaniu. Co najważniejsze – przepisy nie pochodzą z „kosmosu”, a wszystkie składniki można znaleźć w … sklepie!

Ostatni rozdział poświęcony jest psychologicznym aspektom atopowego zapalenia skóry – przybliża związek AZS z pewnymi cechami ludzkiej psychiki. Równie ważne jest radzenie sobie w sytuacji stresowej – jaką jest choroba – autorka przybliża niecielesne obszary wymagające szczególnej „pielęgnacji” i u dziecka, i u rodziców.

Nad wiarygodnością od strony merytorycznej tej publikacji czuwali specjaliści. Wśród konsultantów znajdziemy: lekarza pediatrę –alergologa dziecięcego, dietetyka oraz kosmetologa.

Książka bardzo pomocna, skoncentrowana na swoim zadaniu, a przede wszystkim polskiego autora – a więc całkowicie osadzona w naszych realiach!

Cieszę się, że taka publikacja istnieje i mam nadzieję, że wielu rodziców skorzysta z takiej „pierwszej pomocy”! Polecam!

Hanna

Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej IMPULS za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku