Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne.

Tytuł: Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne.
Autor: Magdalena Trepczyńska
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2014
Seria: Kapitan Nauka
Grupa wiekowa: od 3 lat

Moje dziecko bardzo lubi gdy mu czytam, interesują go wszelkie możliwe gry i zabawy logiczne. Mnie interesuje również, aby jego “pomoce naukowe” pomieściły się w jednym pokoju. Szczęśliwie znalazłam już sposób na pogodzenie marzeń jego i moich :)

Zagadki obrazkowe “Kapitan Nauka”, to bardzo wciągające zabawy logiczne dla dzieciaków. Mieszczące się w dłoni karty ze 112 zagadkami, są bardzo poręczne i wygodne w użytkowaniu. Spięte klipsem, wykonane są z grubego papieru, więc nie dzieje im się krzywda pod wpływem nagłych ruchów dziecka, a sam klips bardzo mocno trzyma wszystko w całości. Wygoda to tylko jeden z pozytywów zgadywanek.

Druga rzecz – o ile nie najważniejsza – to wciągające zadania obrazkowe, które za pierwszym razem pochłonęły nas na dobrą godzinę! Karta po karcie, Bartek rozwiązywał zadania. To nic, że są one dla dzieci młodszych – od 3 roku życia, bo mój ponad 4 letni syn, wcale się przy ich rozwiązywaniu nie nudził. Jedne polecenia są łatwiejsze, inne wymagają więcej wysiłku, aby je rozwiązać. Przyznam, że przy jednym i ja zwątpiłam w słuszność mej logiki, ale rozwiązania podane na odwrocie każdej z kart, potwierdziły moje przypuszczenia.

Karty są czytelne, kolorowe, przyciągające oko nasyconymi kolorami. Są one nie tylko ciekawe wizualnie, ale przede wszystkim mają pozytywny wpływ na umiejętności dziecka. Uczą i gruntują podstawy liczenia, logicznego myślenia, kojarzenia, wymuszają na maluchu pełnię skupienia, aby mógł odnaleźć rozwiązanie zagadki.

Karty zmieszczą się w każdej torebce, np. gdy trzeba wyjść zabierając dla dziecka “czasoumilacz” do przychodni lub urzędu. Sprawdzą się także podczas podróży, czy nawet gdy dziecko leży już w łóżku i na dobranoc zajmuje myśli, nie bałaganiąc w pokoju. W dodatku nie brzęczą i nie szeleszczą, więc zmęczony rodzic chętnie wręczy dziecku, taką nie generującą i zajmującą na dłuższy czas “zabawkę”.

Tak bardzo Bartkowi się spodobały zagadki obrazkowe z serii “Kapitan Nauka”, że na pewno dostanie kolejne. Nie znalazłam ani jednej rzeczy, za którą mogłabym dać minusa tym kartom. Zabawy logiczne to świetna sprawa, zdecydowanie polecam je wszystkim ciekawskim dzieciakom i rodzicom, którzy w pomysłowy sposób chcieliby spędzić z nimi czas.

Dziękuję Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Zagadki obrazkowe. Czytanie, koncentracja, pamięć.

Tytuł: Zagadki obrazkowe. Czytanie, koncentracja, pamięć.
Autor: Magdalena Trepczyńska
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2014
Seria: Kapitan Nauka
Grupa wiekowa: od 6 lat

Seria „Kapitan Nauka” proponuje tym razem „Zagadki obrazkowe. Czytanie, koncentracja, pamięć”. Jest to niewielkich rozmiarów książeczka zawierająca różnego rodzaju zagadki dla najmłodszych. Autorzy kierują ćwiczenia do dzieci od lat sześciu – choć według mnie podstawowym warunkiem jest umiejętność czytania. Mój pięcioletni syn, który dobrze już czyta, radził sobie z większością zadań, natomiast siedmioletnie dzieci, które nie nabyły jeszcze umiejętności czytania, nie potrafiły rozwiązać wielu zagadek, pomimo przeczytania polecenia przez osobę dorosłą. Na nieumiejących jeszcze czytać, część zagadek musi trochę poczekać.

Książeczka składa się z 66 dwustronnych kart – każda zawiera dwie kolorowe zagadki obrazkowe (na jednej stronie) i odpowiedzi na nie (na odwrocie). Zadania przede wszystkim trenują umiejętności szkolne – czytanie, doskonalą funkcje wzrokowe, spostrzegawczość, orientację kierunkową i przestrzenną, ćwiczą pamięć, logiczne myślenie i wzbogacają słownictwo.

Wśród ćwiczeń znajdziemy różnego rodzaju techniki zapamiętywania, ćwiczenia na orientację w przestrzeni (pod, nad, przed, za, w prawo, w lewo), labirynty, szukanie par, różnic i zabawy słowne np. ciągi literowe, rozsypanki, wyrazy do odszyfrowania lub zaszyfrowania, szukanie rymów. Każde zadanie jest jasno i precyzyjnie wyjaśnione.

Do rozwiązywania zagadek nie potrzebujemy przyborów do pisania – wystarczy dziecięcy paluszek.

Książeczka rozpoczyna się krótkim wstępem skierowanym do rodziców, z którego dowiadujemy się jak można z niej korzystać .

Jestem przekonana, że zagadki obrazkowe dostarczą większości dzieciom wiele przyjemności i radości, a przy okazji rozruszają ich małe główki!  Polecam.

Dziękuję Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku