Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej

„Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej”
 Autor: Grażyna Tuchmacher
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wydania: 2010
Format:116 x 235mm
Okładka:miękka
Ilość stron: 218
Cena sugerowana: od 29,00 do 36,00 zł

„Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej” to książka przeznaczona przede wszystkim  dla kobiet oczekujących dziecka, jak i tych, które planują posiadanie potomstwa.

Choć jestem już mamą uważam, że informacje zawarte w książce przydatne są również dla każdej mamy dbającej o zdrowe odżywiane swojej rodziny. Książka składa się z 3 części. Każda z nich poświęcona jest innej tematyce.

Pierwsza część Żywienie kobiety oczekującej dziecka zawiera niezbędne informacje dotyczące między innymi prawidłowej wagi w ciąży, czy wartości odżywczych podstawowych produktów żywnościowych. Szczegółowo opisane są poszczególne warzywa, owoce, nabiał, mięsa oraz ich wpływ na dietę i wykaz korzyści wynikających z ich spożywania. Ciekawym podtytułem pierwszej części jest opis substancji chemicznych najczęściej dodawanych do żywności wraz z opisem i rozszyfrowaniem znanych z etykiet znaków E.

Kolejna część „Higiena i kosmetyka kobiety oczekującej dziecka” poświęcona jest pielęgnacji całego ciała kobiety ciężarnej. Rozdział zawiera praktyczne porady kosmetyczne oraz informacje o wpływie kosmetyków na dziecko, ukazując jak wybierać te bezpieczne.

Ukoronowaniem tej układanki w drodze po zdrowie jest  Kuchnia młodej pani domu i przyszłej mamy to spis wielu przepisów począwszy od warzyw i owoców, potraw z mleka i jego przetworów aż po zupy, potrawy z mięsa i ryb, sałatki makarony kończąc na deserach. Jednym słowem ta pozycja to swoisty poradnik i świetna książka kucharska w jednym.

Ja jestem zachwycona i gorąco polecam.

Sylwia 

 Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej IMPULS za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Zobacz kolejny produkt z naszego katalogu

Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić.

„Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić”

Autor: Eliza Piotrowska

Seria: Tupcio Chrupcio
Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2012

Format: 24 x 26 cm

Okładka: twarda

Ilość stron: 24

Cena sugerowana: ok. 25.49 zł

Przedział wiekowy: od 0 do 6 lat

Wszyscy , którzy pilnie śledzą nasz Portal, zdążyli się już „poznać” z naszym mysim bohaterem. Tupcio Chrupcio, mała – „Duża” myszka, jest dzielnym i wesołym druhem. Jednak jak każdy Przedszkolak zdarzają mu się gorsze dni lub trudne sytuacje. Na szczęście Tupcio zawsze może liczyć na pomoc najbliższych, którzy chętnie pomogą mu uczyć się tylu nowych rzeczy i radzić sobie w nowych dla niego okolicznościach.

Książeczka „Tupcio Chrupcio. Umiem się dzielić” to kolejna z serii przygód tego Zucha. Tym razem nasz bohater zmierzy się z trudnym do rozstrzygnięcia dylematem. Tupcio ma brzydki nawyk – jest samolubem i nie w głowie mu dzielenie się z innymi. Można powiedzieć, że dba tylko o swój ogonek. Jednak wkrótce, spotkanie z przyjacielem Gabrysiem, otworzy mysie oczka. Przykra przygoda bardzo zawstydzi Tupcia. Na szczęście zarówno mama, jak i prawdziwi przyjaciele, mają złote serduszka i dużo wyrozumiałości dla naszego bohatera. Tupcio Chrupcio wreszcie zrozumie, że nawet gdy ma się tylko dla siebie najlepsze zabawki, niewiele z nich radości bez przyjaciół. A wspólna zabawa i przyjaźń są o wiele ważniejsze.

Książeczka  przeznaczona jest dla grupy wiekowej 0 – 6 lat. Ilustracje  zadowolą zarówno małych, jak i dużych estetów. Historia z morałem – prosto z placu zabawa czy dziecięcego pokoju. Przekaz jest jasny i czytelny – nawet najmłodsi z pomocą rodziców szybko zrozumieją całą historię. Warto po lekturze poświęcić czas na rozmowę, ułatwią nam to podpowiedzi dla Rodziców, zawarte w książeczce.

Wydawnictwo zadbało o wysoką jakość wykonania książeczki. Duże i czytelne litery pomogą doskonalić trudną umiejętność samodzielnego czytania przez starsze dzieci. Najmłodsi również nie będą mieli problemów z samodzielnością przy oglądaniu przygód Tupcia Chrupcia – papier wyższej gramatury nie sprawi kłopotu małym, jeszcze niezbyt zwinnym paluszkom..

Już po raz drugi mam przyjemność zaprosić Was do świata „Tupcia Chrupcia” i jego przyjaciół. Zajrzyjcie do księgarni – Tupcio na pewno przyjmie zaproszenie na Waszą półkę!

Hanna 

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu Wilga za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 

Top W Roli Mamy na Facebooku