Targi 20 listopada 2020

Targi Mamaville po raz drugi w wersji Online!

Koronawirus nie odpuszcza, a zakupy robić trzeba! No, może nie trzeba, ale jak się chce, to można. Wystawcy, którzy każdej jesieni gościli na Targach Mamaville, tym razem mają specjalne oferty dla tych, którzy odwiedzą Targi Mamaville Online Black Weekend. 

Mamaville Online Black Weekend – o co w tym chodzi?

Gdyby nie pandemia, targi odbyłyby się tradycyjnie jak co roku, w kilku miastach Polski. Niestety, mamy, co mamy i musimy sobie radzić inaczej. Dlatego Mamaville organizuje kilkudniowe Targi Mamaville Online Black Weekend. 

 

To już nie tylko Czarny Piątek, ale aż cztery dni niskich cen i okazji, bo Mamaville Online Black Weekend potrwają od 25 do 29 listopada. To prawdziwy festiwal upustów, rabatów, wyprzedaży i promocji, czyli tego, co łowcy okazji kochają najbardziej. 

Ponad 100 wystawców przygotuje specjalną ofertę. Będzie w czym wybierać przy kompletowaniu i uzupełnianiu wyprawki dla dziecka oraz strojów i akcesoriów dla mamy. Nie zabraknie też akcesoriów i zabawek dla dzieci. 

 

Targi Mamaville Online  Black Weekend – na czym polegają?

Targi Mamaville Online Black Weekend to nie tylko ceny w sklepach wystawców obniżone stosownie do okazji. Przez cztery dni będzie można gościć u producentów odzieży i akcesoriów, poznawać ich od niejako prywatnej strony. 

 

Technicznie impreza odbędzie się w mediach społecznościowych. Poniżej rozkład jazdy:

 

– w relacjach na Instagramie na profilu @mamavillepl (instastories)

– w relacjach FB (trzeba polubić funpage Mamaville).

– w wydarzeniu na FB:  www.facebook.com/events/536433720458410 

– na stronie: https://targi.mamaville.pl/targi-online/ 

– na wallu FB codziennie o 20:30 odbywać się będą wykłady live.

 

Mamaville Online – korzyści dla kupujących 

Zakupy z rabatami bez wychodzenia z domu – to podstawowa korzyść dla tych, którzy zdecydują się odwiedzić Targi Mamaville Online Black Weekend. Dla rodziców małych dzieci to na pewno duże ułatwienie. 

 

Możliwość robienia zakupów w dowolnych godzinach – koniec z ograniczeniami, jakie nakładają na kupujących stacjonarne targi. 

 

Możliwość wzięcia udziału w wykładach online.  Wykłady będą otwarte i liczba miejsc nie będzie ograniczona. To duża zmiana w stosunku do warsztatów stacjonarnych, na które trzeba było się rejestrować z wyprzedzeniem i nie dla wszystkich wystarczało miejsc. 

 

Tegoroczna „sieciowa” edycja jesiennych Targów Mamaville to nie tylko wyjście naprzeciw potrzebom klientów, ale też okazja, by wesprzeć polskie marki, szczególnie w tym trudnym czasie. Tym chętniej Blog W Roli Mamy po raz kolejny obejmuje inicjatywę Targów Mamaville patronatem medialnym. 

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ciąża 19 listopada 2020

Siódmy miesiąc ciąży. Co się dzieje tydzień po tygodniu u dziecka i mamy?

Siódmy miesiąc trwa od 28. tygodnia do 31. tygodnia ciąży i rozpoczyna III trymestr. To  czas, kiedy przyszłe mamy już nie tylko zaczynają myśleć o wyprawce, ale często ją kompletują. Mimo że maluch jest coraz bardziej przygotowany do życia poza łonem matki, przedwczesny poród nadal jest dla niego dużym zagrożeniem.

Siódmy  miesiąc ciąży – co się dzieje tydzień po tygodniu u dziecka?

Dzieciątko stale rośnie oraz trenuje nowe umiejętności, które przydadzą mu się za około dwa miesiące, gdy przyjdzie czas na opuszczenie bezpiecznej macicy. 

  1. tydzień ciąży

W tym czasie maluch osiąga już całkiem pokaźne gabaryty. Waży ok. 1 kg, mierzy ok. 25 cm, a jego organy wewnętrzne są rozwinięte, choć na nieco innych etapach — najwięcej do zrobienia mają płuca, oczy i mózg. A w mózgu rozpoczyna się prawdziwa rewolucja i pojawiają pierwsze fałdowania. Dziecko wykonuje coraz bardziej skoordynowane ruchy, lepiej odbiera bodźce dochodzące z zewnątrz. Ilość płynu owodniowego chroniącego dziecko się zwiększa do ok. 800 ml. 

  1. tydzień ciąży

Dziecko ma już uregulowany cykl snu i aktywności, który najczęściej jest odwrotny od cyklu snu i aktywności przyszłej mamy. Maluch otwiera oczy, dzięki czemu rejestruje światło i jego brak. Przeprowadzone przez naukowców badania pozwalają wysnuć tezę, że dziecko w łonie matki ma już marzenia senne — nie widzi jednak obrazów takich jak my, ale przetwarza zebrane w ciągu dnia doświadczenia i emocje. 

  1. tydzień 

Maluch „łapie” więcej tkanki tłuszczowej, której wciąż jest niewiele, osiągając wagę ponad 1 kg i długość ok. 26 cm długości. Mniej więcej w tym czasie zanika meszek płodowy (lanugo), którego pozostałości rodzice zauważą na ramionach i plecach noworodka.

  1. tydzień  

Dziecko w tym czasie opanowało już umiejętność mrugania powiekami. Tempo jego wzrostu jest imponujące. W tym tygodniu osiąga ok. 28 cm długości i waży prawie 1,5 kg. Maluch połyka płyn owodniowy i ćwiczy ruchy klatki piersiowej, podczas gdy jego płuca wypełnione są płynem. Dzięki temu przyspiesza ich rozwój i przygotowuje na podjęcie nieustającej pracy po narodzinach. 

Siódmy miesiąc ciąży — o czym przyszła mama powinna wiedzieć?

Zazwyczaj na 30. tydzień ciąży przypada kolejna wizyta w gabinecie ginekologicznym, na której lekarz zleci ciężarnej wykonanie potrzebnych badań. O nich możesz przeczytać tutaj: Badania w ciąży – kalendarz badań

Kobiety w tym czasie odczuwają tzw. syndrom wicia gniazda, czyli silną potrzebę zorganizowania dziecku kącika lub pokoju, kompletowania wyprawki. Wiele z nich spędza wolne chwile na przeglądaniu ofert sklepów stacjonarnych i internetowych, planując lub finalizując zakupy, albo czuwając nad remontem.

Brzuch przyszłej mamy jest już naprawdę pokaźny, ponieważ dziecko dynamicznie zwiększa masę oraz wzrasta ilość płynu owodniowego w macicy. To powoduje, że ciężarne często skarżą się na dokuczliwe bóle kręgosłupa. Z kolei ucisk macicy na organy wewnętrzne przyczynia się do zgagi, kłopotów z trawieniem i zaparć. Zanim jednak przyszła mama zdecyduje się na sięgnięcie po środki apteczne, powinna skonsultować to z lekarzem. Najczęściej lekkostrawna dieta i herbatki ziołowe, dozwolone w trakcie ciąży, w odczuwalny sposób łagodzą dolegliwości. 

W siódmym miesiącu ciąży może pojawić się także bezsenność i płytki sen, które utrudniają ciężarnej potrzebny wypoczynek. 

To jest już dobry czas, by wstępnie pomyśleć o porodzie, zgromadzić wiedzę i skonfrontować oczekiwania z możliwościami placówki, w której przyszła mama planuje urodzić.

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rozwój 18 listopada 2020

Twoje dziecko ma więcej niż 5 lat? Drewniany domek dla lalek będzie świetnym prezentem

Dobór prezentu dla starszych dzieci często okazuje się sporym wyzwaniem, ponieważ mają już one w pełni wykształcone preferencje. Jest jednak zabawka, którą uwielbia większość z nich – mowa o drewnianym domku dla lalek z mebelkami.

Niewiele jest zabawek, które towarzyszą dzieciom od stuleci. Pluszak, lalka, piłka – te akcesoria, które maluchy na całym świece uwielbiają od zawsze. Co jeszcze zalicza się do tego szanownego grona? Oczywiście domek dla lalek – zabawka, która służyła dzieciom jeszcze w starożytności! Przez wieki ewoluowała jej forma, ale zamysł pozostał taki sam – na niewielkiej przestrzeni stworzyć maluchowi przestrzeń do wykreowania własnego świata. Bawiąc się domkiem dla lalek, dziecko uczy się opowiadania historii i tworzenia związków przyczynowo-skutkowych w swoich opowieściach.

Wybierając domek dla lalek, warto mieć to na uwadze, podobnie jak fakt, że jego wygląd i wyposażenie może wpłynąć na zmysł estetyczny dziecka. Jeśli szukasz przyjemnego dla oka modelu, dobrym wyborem będzie wybór drewnianego domku dla lalek. Drewno to ekologiczny materiał, o którego zaletach opowiemy poniżej. Aby ułatwić sobie poszukiwania, najlepiej skupić się na sklepach online, oferujących niemal wyłącznie zabawki drewniane, jak na przykład sklep Dollo.

Domek dla lalek drewniany Picollo

Domek dla lalek – dlaczego warto podarować go dziecku?

 Zalety domku dla lalek można wymieniać dlugo. Skupmy się jednak na tych, związanych z rozwojem dziecka. Jako zabawka, wcielana w poczet edukacyjnych, domek dla lalek świetnie sprawdza się jako narzędzie do rozwoju kompetencji indywidualnych i grupowych. Obie kategorie są równie ważne, a wczesna praca nad nimi procentuje nawet w dorosłym życiu dziecka.

Korzystanie z domku dla lalek w samodzielnej i grupowej zabawie pozwala rozkwitnąć dziecięcej kreatywności. Warto zachęcać malucha do tego, aby dzieliło się z opiekunem wymyślanymi przez siebie w toku zabawy historiami, porządkując je tym samym w głowie. Akcesorium tego typu kształtuje również poczucie porządku i umiejętności organizacyjne.

W zabawie grupowej dziecko jest z kolei do negocjowania swoich wizji na współdzielonej przestrzeni. Jeśli w grę wchodzi urządzanie domku, musi ono ustalać z innymi dziećmi podejmowane decyzje i szukać konsensusu. Z kolei zabawa z udziałem lalek to symulacja relacji, która jest świetnym ćwiczeniem dla dzieci.

Nowoczesny domek dla lalek Picollo

Domek dla lalek z drewna – świetna alternatywa dla plastikowych modeli

 Plastik zaczął wychodzić z mody już wiele lat temu, a dziś jest już zdecydowanie passe. Nic dziwnego – wzrasta świadomość ekologiczna konsumentów, a plastik z ekologią nie ma nic wspólnego. Zwykła zabawka wykonana z plastiku będzie rozkładać się kilkaset tysięcy lat! Tymczasem, nie jest tajemnicą, że dzieciakom akcesoria szybko się nudzą. Plastikowe zabawki łatwiej ulegają również różnym usterkom. Maluchy mogą odłamać ich części, i w najgorszym wypadku połknąć je lub też się skaleczyć.

Drewniane domki dla lalek to przyjazna dla środowiska, jak również dla dziecka alternatywa, która wcale nie kosztuje wiele więcej. Drewno jest biodegradowalne i rozkłada się znacznie szybciej, a przy tym gwarantuje trwałość, na którą nie możesz liczyć w przypadku zabawek z plastiku.

Chcesz podarować swojemu dziecku coś wyjątkowego co zostanie z nim na lata? Co powiesz na drewniany domek dla lalek z akcesoriami czy tarasem? To znakomity pomysł na urozmaicenie codziennych zabaw malucha.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close