Ciąża i dziecko 15 marca 2021

Targi online Modne Dziecko KiddoStyle

Już 20-21 marca 2021 roku odbędzie się czwarta edycja targów internetowych KiddoStyle prezentujących najciekawsze produkty dla dzieci i rodziców. Oprócz odzieży, dodatków, zabawek itp. będzie również nowa kategoria – podróże – a niej najlepsze miejsca na rodzinny wypoczynek. Nie możecie tego przegapić!

Każdy wystawca zaprezentuje swoją ofertę na dedykowanym wydarzeniu na Facebooku w formie transmisji live bądź materiału wideo. Będziecie mogli obejrzeć dokładniej produkty, bliżej poznać markę czy zadać pytania – zupełnie jak na targach w realu! Czeka mnóstwo nowości, inspiracji i pomysłów. Nie ważne gdzie mieszkacie, dzięki nam zobaczycie prezentację najlepszych polskich marek, sklepów i firm nie wychodząc z domu. Możecie być z nami na żywo, możecie wszystko obejrzeć na spokojnie wieczorem lub następnego dnia!

Na targach będą czekały na Was kody rabatowe i oferty specjalne (jedno uniwersalne hasło: KIDDOSTYLE), z którymi zrobicie zakupy w sklepach internetowych wystawców w dniach 20-22.03.2021 r.

Co kupicie na targach?

  • odzież, obuwie i dodatki,
  • książki i zabawki,
  • produkty dla kobiet w ciąży i mam,
  • elementy wyposażenia pokoju i tekstylia,
  • kosmetyki, jedzenie i akcesoria,
  • oraz NOWOŚĆ – podróże – poznacie rewelacyjne miejsca na weekendowe bądź wakacyjne wyjazdy z dziećmi
  • czeka także STREFA WYPRZEDAŻY!

Dodatkowo każdy dzień rozpoczniemy od KiddoTrends – krótkiego programu wideo, w której nasza redakcja zaprezentuje Wam nowości z sezonu SS21 i ciekawe gadżety oraz pomysły na prezenty dla mam i dzieci w różnym wieku. Będziecie mogli również pobrać magazyn targowy KiddoTrends, w którym znajdziecie zestawienia porównawcze produktów, które z pewnością ułatwią Wam zakupy, ciekawe artykuły i wywiady oraz oczywiście pełną listę rabatów.

Tu możecie dołączyć do wydarzenia (dzięki temu otrzymacie powiadomienie, gdy się rozpocznie): https://bit.ly/modnedzieckoKIDDOSTYLE2021

Strona targowa z listą wystawców: https://kiddostyle.pl/modne-dziecko-ss21-targi/

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Emocje 12 marca 2021

Dlaczego kobiety plotkują?

Dlaczego kobiety plotkują? Bo mogą! W tej tyleż prostej, co wręcz bezczelnej odpowiedzi kryje się wiele prawdy, ale nie cała. Kobiety plotkują, bo muszą. W ten sposób wzmacniają więzi społeczne, dowartościowują się i fundują sobie zastrzyk oksytocyny. Ploteczki są przyjemne 

Przyjemność płynąca z plotkowania polega na możliwości mówienia źle o kimś innym, co automatycznie podnosi naszą samoocenę. Może nie brzmi to najlepiej, ale tak działa nasza psychika. Wypunktowując wady ludzi mniej lub bardziej znajomych (plotki mogą dotyczyć nawet celebrytów, internet jest tu całkiem niezłym źródłem wiedzy, nawet jeśli niewiele ma ona wspólnego z prawdą), rośniemy we własnych oczach, bo przecież my tacy nie jesteśmy, prawda? Nie zdradzamy, nie kłócimy, nie upijamy się publicznie (prywatnie oczywiście też nie, no skądże znowu!), nie szastamy na prawo i lewo pieniędzmi, ubieramy się z gustem i nie afiszujemy w mediach społecznościowych cukierkowym życiem. My jesteśmy ci dobrzy, oni są źli. Właśnie dlatego nic nie poprawia humoru lepiej niż plotki. 

Im bardziej soczysta i emocjonująca plotka, tym bardziej rośnie poziom oksytocyny, jednego z hormonów szczęścia. Nic dziwnego, że od plotkowania można się uzależnić. 

 

Plotkowanie ma zalety! 

Może ciężko w to uwierzyć, ale to prawda. Nic lepiej nie weryfikuje znajomych i nie ostrzega przed potencjalnymi wrogami niż właśnie plotka. I chociaż mówi się, że plotki można między bajki włożyć, to równie często spotyka się inną opinię: w każdej plotce jest ziarno prawdy. 

Jeśli na temat osoby X źle wypowiada się tylko osoba A, a reszta alfabetu wręcz przeciwnie, można założyć, że osoba A jest złośliwa i w rozsiewaniu negatywnych opinii na temat osoby X ma własny interes. Jeśli jednak większa część społeczności wskazuje osobę X jako antyspołeczną, nieempatyczną, interesowną, wręcz niebezpieczną zarówno na gruncie towarzyskim, jak i zawodowym, warto taką opinię wziąć pod uwagę i poddać własnej weryfikacji.

Plotka jest swego rodzaju karą albo kijem, który zmusza nas do przyzwoitego zachowywania, przestrzegania zasad współżycia społecznego. Można wręcz założyć, że istnienie plotki ma charakter pedagogiczny. To dzięki jej istnieniu (albo może w obawie przed jej zaistnieniem), zachowujemy dyskrecję w pewnych intymnych sprawach, rezygnujemy z zachowań, które przyniosłyby nam pożytek, ale komuś innemu szkodę, po prostu jesteśmy przyzwoici. Tu włącza się obawa przed oplotkowaniem, a co za tym idzie, często usunięciem poza nawias towarzyski i to przez towarzystwo, na którym akurat nam bardzo zależy. 

Przy tym wszystkim nie można zapomnieć, że dla kobiet rozmawianie z innymi  kobietami (plotkowanie) jest sposobem na zacieśnianie i podtrzymywanie więzi społecznych i rodzinnych. 

 

Plotkowanie niestety może prowadzić do nadużyć 

Dlatego trzeba bardzo uważać, z kim i na czyj temat plotkujemy. Jeśli rozmówcą jest osoba dobrze nam znana, można pokusić się o wymianę informacji czy opinii na temat osoby X. Jeśli jednak ktoś, z kim nie mamy bliskiego kontaktu, próbuje nas wciągnąć w plotkowanie, powinna zapalić nam się lampka ostrzegawcza w głowie. Być może właśnie ktoś próbuje nami manipulować, przedstawiając równie niepochlebne co kłamliwe informacje o osobie X. W ten sposób można na przykład negatywnie nastawić szefową do nowego pracownika. Chociaż między nami: jeśli szefowa daje się podwładnym wyciągać na plotki, nie nadaje się na szefową. 

Plotka może też zniszczyć komuś życie prywatne. Niewiele trzeba by rozbić pozornie udany związek. Wystarczy skutecznie rozsiać plotkę, że on lub ona ma kogoś na boku. W końcu plotka powtarzana sto razy staje się prawdą, ziarno niepewności zostaje zasiane. I tu rodzi się pytanie: czy powiedzieć przyjaciółce, że „na mieście” mówi się, że mąż ją zdradza? Z jednej strony być może jest to prawdą, z drugiej wcale nie musi. Na taki dylemat nie ma dobrej recepty. Jeśli jest to głupia plotka, a mąż jest wierny jak przysłowiowy pies, przyjaciółka może się obrazić za takie insynuacje. Z drugiej strony – jeśli faktycznie mąż ją zdradza, to obrazi się za to, że nie została poinformowana. 

 

Dlaczego nie lubimy plotkarek, chociaż same plotkujemy? 

Zapewne dlatego, że zdajemy sobie sprawę z faktu, jak bardzo plotka potrafi zniekształcić i wyolbrzymić rzeczywistość i nie chcemy, żeby nas też to spotkało. Innymi słowy, obawiamy się, że ludzie zaczną o nas gadać i to niekoniecznie dobrze. A plotka, jak wiadomo, potrafi sprawić, że niektórzy zaczną się od nas odsuwać. 

Nie lubimy plotek na nasz temat, bo nie mamy nad nimi kontroli. Jeśli już ludzie muszą o nas mówić, lepiej, żeby robili to przy nas. Tak nam się wydaje. 

 

Mężczyźni też plotkują! 

Na koniec dobra wiadomość. Mężczyźni wcale nie są lepsi od nas, chociaż tak twierdzą. Bo oni przecież nie plotkują, oni wymieniają rzeczowe uwagi. Akurat. Naukowcom udało się ustalić, że kobiety poświęcają dziennie na ploteczki około pięćdziesiąt dwie minuty a mężczyźni aż siedemdziesiąt sześć. Skąd takie dysproporcje? No cóż, nie od dziś wiadomo, że kobiety są bardziej zajęte od mężczyzn i zwyczajnie nie mają czasu na plotki. Mniej niż godzina dziennie to przecież tyle, co nic, prawda? 

 

Zobacz inne wpisy o tej tematyce:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
3 lat temu

Ale dno, kobiety faktycznie plotkują okropnie, beznadzieja

Na zakupach 11 marca 2021

Jaki samochód dla rodziny?

Stoisz przed wyborem samochodu, który ma być najlepszym pojazdem dla Twojej rodziny? W tym artykule przedstawiamy 5 najważniejszych kryteriów, które warto wziąć pod uwagę w trakcie porównywania konkretnych modeli nowych lub używanych samochodów.

1. Przestronny i pojemny

Samochód dla Twojej rodziny powinien wyróżniać się przestronnym wnętrzem, które jest wygodne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W przypadku większych rodzin optymalnym wyborem wydaje się zakup auta, w którym opcjonalnie istnieje możliwość korzystania z aż 7 foteli. Do samochodów przestronnych zaliczamy głównie vany, mini vany, crossovery czy SUV-y. Z rodzinami kojarzą się też kombi, ponieważ zapewniają dużo miejsca dla pasażerów i sporą pojemność bagażnika. To bardzo ważny aspekt, jeśli wybierasz się na rodzinne wakacje, a na co dzień preferujesz duże zakupy czy masz do przewożenia większy bagaż, np. wózki dziecięce.

2. Atrakcyjny cenowo

Porównywanie aut siłą rzeczy obejmuje też zestawianie cen poszczególnych modeli. Nie chcesz przepłacać, skoro wraz z rodziną macie też wiele innych potrzeb, nie tylko motoryzacyjnych. Skorzystaj z Internetu, aby nie ograniczać się wyłącznie do oferty okolicznych salonów dealerskich i komisów samochodowych. Sprawdź też zestawienia w rodzaju https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe, czyli rankingów kredytów samochodowych, za pomocą których finansuje się zakup auta. Poznaj warunki finansowania w poszczególnych bankach i wybierz najtańszą, najkorzystniejszą ofertę, dzięki której zaoszczędzisz w trakcie spłacania zobowiązania.

3. Bezpieczny

Auto dla całej rodziny musi być bezpieczne. W nowoczesnych samochodach przykłada się dużą wagę do wdrażania i testowania systemów bezpieczeństwa, które minimalizują ryzyko kolizji czy wypadku. Wśród najpopularniejszych rozwiązań wymienia się systemy:

  • ABS,
  • BAS,
  • ESP,
  • TSR,
  • BLIS,
  • EBD.

Podczas wybierania pojazdu zapoznaj się ze szczegółami wersji wyposażeniowej i sprawdź, które elementy wpływają na poziom bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Przy okazji warto pamiętać o inwestowaniu w wysokojakościowe, certyfikowane foteliki niemowlęce i dziecięce.

4. Opłacalny w utrzymaniu

Jedno to kupić samochód, ale drugie – utrzymać go. Wydatki na przestrzeni lat eksploatacji wynikają m.in. z kosztów paliwa, części zamiennych czy usług serwisowych. Są auta tańsze i droższe w utrzymaniu, więc trzeba przekalkulować, ile w skali miesiąca czy roku będzie kosztował model, który rozpatrujesz jako nowe auto dla swojej rodziny. Dostosuj pojazd do swoich potrzeb, a czas spędzony za jego kierownicą uznasz po latach za dobre wspomnienie.

5. Ubezpieczony

Choć zgodnie z przepisami właściciel pojazdu jest zobowiązany wyłącznie do opłacania składek OC, istnieje kilka polis komunikacyjnych, na które warto znaleźć środki w domowym budżecie:

  • AC (autocasco),
  • assistance,
  • NNW.

Możesz ubezpieczyć auto na wypadek kradzieży lub uszkodzeń z własnej winy. Masz szansę otrzymać doraźną pomoc po awarii na trasie, a to bardzo ważne, że działać szybko i skutecznie, gdy ma się w aucie np. małe dzieci. Wreszcie zabezpieczasz siebie i bliskich od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jak znaleźć pieniądze na opłacenie polis? Gdy zaciągasz kredyt gotówkowy, możesz przeznaczyć środki na dowolny cel, np. większość pieniędzy na kupno samochodu, a pozostałą część na jego dodatkowe wyposażenie i właśnie ubezpieczenia.

Kiedy kupujesz auto dokładnie oszacuj stan domowego budżetu i szukaj opłacalnych źródeł finansowania np. w zestawieniu kredytów gotówkowych: https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close