TECHNIKI SAMOROZWOJU, czyli jak lepiej zapamiętywać i uczyć się szybciej


Czy wiesz, że wyniki pracy i nauki tylko w pewnym stopniu zależą od inteligencji? Osoba, która posiada ogromne możliwości, ale nie wie, jak z nich korzystać, będzie uzyskiwała znacznie gorsze rezultaty niż ktoś przeciętny. Sięgając po ten poradnik, zyskasz wiedzę na temat tego, jak stale rozwijać i w pełni wykorzystywać swój potencjał, aby zachować sprawność umysłową na długie lata.

Dzięki książce autorstwa doświadczonych psychologów dowiesz się, w jaki sposób koncentrować się lepiej i dzięki temu oszczędzać czas. Poznasz metody szybkiego czytania m.in. skanowanie slalomowe lub po przekątnej. Odkryjesz 16 skutecznych, przydatnych w życiu codziennym technik uczenia się, np. rymowanki liczbowe, rzymski pokój czy akronimy. Dowiesz się, do czego służą mapy myśli i jak je samodzielnie tworzyć. Poznasz techniki wspierające kreatywność, szczególnie przydatne, gdy poszukujesz twórczych rozwiązań problemów.

Lektura poradnika, dzięki licznym wskazówkom, poradom i ponad 150 ćwiczeniom, pomoże ci w pełni wykorzystać niezwykłe możliwości twojego mózgu. Przekonasz się również, że ludzka pamięć właściwie nie ma ograniczeń – trzeba tylko nauczyć się z niej właściwie korzystać!

Dzięki poradnikowi dowiesz się m.in.:
– jak poszerzyć pole widzenia i dzięki temu czytać szybciej?
– na czym polega metoda haków – jedna z technik zapamiętywania?
– w jaki sposób żonglowanie wpływa na rozwój umysłu?
– po co ci szczęśliwy długopis na egzaminie?
– jak uczyć się słówek w języku obcym metodą wyzwalaczy?

O autorach:

Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy w swojej poradni Hipokampus prowadzą m.in. warsztaty szybkiego czytania, twórczego myślenia oraz doskonalące umiejętność koncentracji. Są autorami poradnika Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? wydanego w serii Samo Sedno oraz wielu artykułów na ten temat.

Poradnik polecają: 


 

 

 

Więcej informacji: www.SamoSedno.com.pl 

Samo Sedno to seria nowoczesnych, praktycznych i podręcznych poradników, które trafiają w samo sedno. W serii znajdują się tytuły o tematyce m.in. biznesowej, parentingowej, psychologicznej czy dotyczącej zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.

 

źródło: Informacja prasowa

 


Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

ciekawy ten poradnik musi być:) Ja odkąd przestałam studiować i praktycznie ciągle się uczyć to coraz gorzej z tą pamięcią

Mało? To może sprawdź kolejny tekst :)

Radio4baby zaprasza!


Nasze radio jest wyłącznie radiem internetowym.Nadawanie programu rozpoczęliśmy w dniu 20 września 2012 roku.

Nadajemy w trzech kanałach:

1. przeznaczonym dla kobiet w ciąży
2. przeznaczonym dla dzieci w wieku 0-3 lat – bawiących się, aktywnych w momencie słuchania
3. przeznaczonym dla dzieci od 0-3 lat- usypianych, bądź śpiących.

Program jest odbierany w sieci pod adresem: www.radio4baby.com.

Od końca października 2012 roku nasz program będzie można odtwarzać za pomocą telefonów komórkowych w systemach: iPhone, Astroid. ( Mniej więcej wtedy zostanie uruchomiona zakupiona już przez nas aplikacja). W listopadzie planujemy start z naszya aplikacją przeznaczoną dla tabletów iPad.

Tworząc nasz program wykorzystujemy nasze 10-letnie doświadczenia. Przez taki okres byliśmy polskim wydawcą płyt z muzyką przeznaczoną dla niemowląt, holenderskiego kompozytora Raimonda Lapa. W Polsce wykreowaliśmy serię nazywającą się Muzyka bobasa, w ponad 50 krajach świata seria znana jest pod nazwą Lovely baby. Ponadto reprezentowaliśmy R. Lapa w Czechach, Rosji i na Węgrzech.

Gramy muzykę:

  • instrumentalną
  • przez całą dobę
  • za darmo
  • ocenianą pozytywnie przez: lekarzy, położne i psychologów.

Przy wyborze repertuaru kierujemy się wyłącznie jakością i pozytywnym wpływem na słuchacza utworów..

Nasza radiowa strona www. ma 28 wersji językowych.

Nasze wydawnictwo nazywa się Historia i Sztuka. Zostało założone w Poznaniu w roku 1989.

Zajmowaliśmy się dotąd wydawaniem literatury pięknej. Wśród naszych autorów byli między innymi: Umberto Eco, Arturo Perez-Reverte, Raymond Carver, Paul Auster, Nora Ephron, Stephen Fry, Leopold Tyrmand.

POSŁUCHAJ RADIA TUTAJ 

źródło: Informacja prasowa

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

To co? Jeszcze jeden artykuł?

Polubić czytanie i odnieść swój sukces – Eksperci o serii „Czytam sobie”


Do księgarń trafi seria „Czytam sobie” wydawnictwa Egmont. Złożyło się na nią dziewięć książek. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwiały dzieciom naukę samodzielnego czytania. Dla twórców serii najważniejsze było stworzenie takich książek, po które dziecko sięgnie z przyjemnością. Dlatego do napisania i zilustrowania ich zaproszono cenionych współczesnych autorów i ilustratorów. Warto zwrócić uwagę na cechy wyróżniające serię Egmontu spośród innych książek na rynku.

Seria „Czytam sobie” nie jest podzielona według wieku czytelników, ale według ich umiejętności i zaawansowania w czytaniu. Dla dziecka ważne są nawet bardzo małe sukcesy. Takim sukcesem jest złożenie   z liter pierwszego słowa lub pierwszego krótkiego zdania. Nie sugerując się wiekiem można dać dziecku książkę na jego poziomie umiejętności. Kiedy uda mu się samodzielnie ją przeczytać, być może samo chętnie sięgnie po następną. Książki z pierwszego poziomu można dać dziecku, które będzie gotowe na składanie pierwszych słów niezależnie, czy ma wtedy cztery czy sześć lat. Historyjki z pierwszego poziomu są proste, ale nie infantylne, dlatego sześciolatek nie poczuje się zlekceważony jako czytelnik. Ilustracje poza treściami dydaktycznymi (np. obrazkami na daną literę) mają w sobie ciepło, magię, a czasem subtelne poczucie humoru, dlatego będą atrakcyjne dla wszystkich dzieci. Podobnie jest z następnymi poziomami: teksty są napisane współczesnym, żywym językiem, historie bohaterów wciągają, ilustracje na drugim poziomie są równorzędne z tekstem. Na trzecim poziomie ilustracje dyskretnie się wycofują, zostawiając dziecku możliwość wyobrażenia sobie opisanego świata, a teksty opowiadają o silnych dziecięcych emocjach.

Seria ma wiele zalet, których dziecko nawet nie zauważy, a tymczasem staną się one być może kluczem do polubienia czytania: książeczki są niewielkie, lekkie, więc wygodne w czytaniu (jak kiedyś seria „Poczytaj mi, mamo”), mają duże litery, krótkie zdania, na początkowych etapach sporo wyrazów dźwiękonaśladowczych. Nie są monotonne: nie jest to ciąg tekstów w podobnym stylu o tych samych bohaterach, jak to bywa w podręcznikach szkolnych. Każda z książek jest inna, ma niepowtarzalny styl i charakter. Autorzy tekstów i ilustracji zadbali, żeby na małego czytelnika czekało w książkach sporo niespodzianek: zagadek, tajemnic, drobiazgów, które może sam odkryć.

Być może warto powiedzieć o ważnej sprawie: nigdy, pod żadnym pozorem rodzic czy nauczyciel nie powinien się dać namówić na głośne przeczytanie tych książek. Oczywiście są dzieci, które wolą czytać teksty, które już znają, jednak moje doświadczenie pokazało, że dziecko ma niesamowitą satysfakcję, kiedy trzyma w ręku książkę, którą przeczytało całkowicie samodzielnie. Być może wróci do niej jeszcze wielokrotnie, ale zawsze już będzie to książka, którą przeczytało samo, odnosząc być może pierwszy sukces w tej dziedzinie. Czym innym jest przeczytanie szyldu na ulicy, tekstu w podręczniku, a zupełnie czym innym prawdziwej książki, choćby miała kilka stroniczek. Pozwólmy dzieciom na ten triumf.

Książki „Czytam sobie” mogą być tymi, z którymi dziecko się zaprzyjaźni. Nie powinny stać się lekturą obowiązkową, natomiast doskonale nadają się do wzbogacenia domowej lub szkolnej biblioteczki. Dziecko SOBIE je zdejmie z półki, SOBIE obejrzy ilustracje, a w końcu SOBIE przeczyta. I kiedy odkryje, że przeczytało nie dla nauczyciela, nie po to, żeby rodzice byli dumni, nie dlatego, że dostanie nagrodę, tylko dlatego, że książka była ładna i ciekawa, wtedy samo zrozumie, że znalazło klucz do innego świata, świata literatury.

Anna Buchner – specjalista od edukacji nieformalnej, Dobre Strony Edukacji

 

 

 

Fot. archiwum

 

źródło: Informacja prasowa

Poniższy tekst jest informacją prasową przesłana nam przez zaprzyjaźnione serwisy. Żadna z naszych redaktorek nie jest autorką poniższego tesktu i nie odpowiadamy za zamieszczone treści. Jednakże dokładamy wszelkich starań, aby przedstawione informacje były zgodne z polityką oraz tematyką naszego serwisu.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra Greszczeszyn

Tak samo ważne jak czytanie dziecku jest nauczenie go czytania sobie:)

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

dokładnie:) I trzeba jak najszybciej tą naukę zacząć:)

Sprawdź nasz kolejny artykuł

Dziecko, biuro podroży i wakacyjny wyjazd


Bogacenie się naszego społeczeństwa spowodowało, że coraz dostępniejsze są dla nas zagraniczne wycieczki i coraz chętniej z tego korzystamy. Czasem możemy nawet taniej spędzić wakacje w ciepłych krajach niż w polskich górach czy nad morzem. Wszystko to sprawia, że wiele osób decyduje się właśnie na taki sposób spędzania wolnego czasu.

Niektóre z wycieczek lotniczych możemy zakupić nawet za kwotę niższą niż tysiąc złotych od osoby. Lecz jak jest w przypadku młodych rodziców z dzieckiem? Większość biur podróży nie ma problemów z obsługiwaniem tego typu klientów. Przeważnie przy zamówieniu wycieczki dla obojga rodziców wyjazd dziecka jest albo bezpłatny albo kosztuje niewielkie pieniądze – oczywiście do pewnego wieku.

Na miejscu przeważnie dostajemy specjalne łóżko dla niemowlaka lub tak zwaną przystawkę – jeśli dziecko jest nieco większe. O swoich klientach pamiętają też często hotelarze. O ile animator potrafi świetnie zabawiać dorosłych niemalże każdego wieczoru to również i dzieciaki nie są same.

Gry dla dzieci organizowane są tak samo często i nie musimy się martwić o to, że nasza pociecha zanudzi się na takim wyjeździe. Profesjonalna kadra potrafi bardzo umilić im wyjazd. Często możemy też zostawić dziecko pod opieką, dzięki czemu zwiedzanie czy wieczorne imprezowanie też jest możliwe raz na jakiś czas. Współcześnie biura podróży starają się bardzo mocno dbać o swoich klientów oferując niemalże wszystko, czego możemy oczekiwać.

Oczywiście, nie każdy hotel spełni nasze wszystkie wymagania jednak tu z pomocą służyć będą pracownicy biura podróży. Jeśli poinformujemy ich o chęci zabrania na wyjazd dzieciaka – z pewnością pomogą nam wybrać jedną z ofert które są specjalnie przygotowane pod takich klientów jak my. Da nam to o wiele większy komfort wyjazdu choć czasem będziemy musieli zapłacić nieco więcej niż w przypadku samodzielnego wylotu. Warto jednak unikać wycieczek zawierających transport autokarowy. W przypadku niewielkiego dziecka może to być bardzo ciężkie i męczące przeżycie, lepiej więc wybrać szybsze połączenia lotnicze lub jak już to przejazdy autokarowe na krótkich trasach.

Nasze recenzje Zobacz wszystkie »

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

My chcielibyśmy w przyszłym roku pojechać „gdzieś dalej” ale zobaczymy co nam z tego wyjdzie:)

Hanna Szczygieł
11 lat temu

Trzymam kciuki 🙂

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

Dziękuję! Juz kilka lat nigdzie nie byłam bo a to pracę zmieniłam, a to mała za mała ale w przyszłym roku nie odpuszczę:)

Agnieszka Danielewicz
11 lat temu

My byliśmy w tym roku na Krecie z dwójką dzieci jedno 2 lata drugie 5 lat 🙂 Było super 🙂 Pojechaliśmy z biura Sky Clab na szczęście nam udało się wróci bez problemu bo biuro zbankrutowała tydzień po naszym przyjeździe do Polski. Wybrałam specjalnie takie miejsce żeby dzieci się nie nudziły były różne baseny, zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych, mini przedszkole a nawet wieczorem Disko dla dzieci. W restauracja były krzesełka do karmienia dzieci, w hotelu można było wypożyczyć rower z fotelikiem dla maluch. Ogólnie było bardzo dużo rodzin z dziećmi 🙂 My mieliśmy dużo szczęścia bo hotelu i miejsca… Czytaj więcej »

Malwina Wołowska
Malwina Wołowska
11 lat temu

dobrze że się wam udało przed tym bankructwem, aż strach z tymi biurami jeździć

Guest
Guest
11 lat temu

Byliśmy w tym roku z rodzinką w Sharm El Seikh, , fakt, że za osiemnastomiesięczne dziecko zapłaciliśmy chyba ok 100 zł, ale za to za starszego syna (5 lat) o 100 zł więcej niż za osobę dorosłą, wiec są czasami haczyki, trzeba uważać w ofertach. Myślę, że to nie zależy czy biuro jest markowe czy „firma krzak”, trzeba zwracać uwagę na wszystko, bo można się zdziwić.My wiedzieliśmy wcześniej o takich numerach z cenami, ale jak ktoś nie wie, to może się niemile zaskoczyć.

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close