Emocje 10 marca 2015

Terror w przedszkolu

Szkoła, przedszkole czy żłobek to miejsca, w które odprowadzamy nasze dzieci mając nadzieję, że zdobędą tam wiedzę, nowe umiejętności a przede wszystkim będą bezpieczne i miło spędzą czas. Takie obietnice padają z ust pedagogów i dyrekcji, my w nie wierzymy zamykając drzwi tych instytucji, ale co tak naprawdę się za nimi dzieje??

W Szkole Podstawowej im. Polskiej Niezapominajki w Sczodrem (woj. dolnośląskie) nie dzieje się dobrze!

Buzie zaklejane taśmą!! Co to ma być?!? Agresja słowna, krzyki i wyzwiska rzucane w stronę 5- i 6-letnich dzieci, to zdecydowanie nienormalne zachowanie nauczyciela!

Tak małe dzieci to istne wulkany energii, dla których nauka powinna być zabawą lub odwrotnie zabawa – nauką. Trudno utrzymać je w jednym miejscu i względnej ciszy przez 45 minut. Tu potrzebne jest szczególne podejście pedagoga.

Tym czasem w tej szkole panował terror pseudo nauczycielki, która zastraszała dzieci, a te zamykały się w sobie, nagle stawały się płaczliwe. Toczyły wewnętrzną walkę, ponieważ bały się cokolwiek mówić, nie chciały “naskarżyć” na panią, gdyż uważały że w ten sposób zrobią coś złego.

Na szczęście znalazł się odważny chłopiec, a może już po prostu tak zdesperowany, że zdecydował się coś powiedzieć. I znalazła się mądra matka, która zaufała synowi i postanowiła działać.

Czy zareagowała dobrze, wkładając synowi do plecaka dyktafon? Po stokroć TAK!!! Nawet jeśli to nie do końca zgodne z naszym (beznadziejnym) prawem, popieram i sama też bym tak postąpiła.

Tu i teraz proszę –  jako rodzice bądźcie czujni, obserwujcie, wsłuchujcie się w swoje dzieci i wierzcie w ich słowa. Nawet jeśli coś wydaje się zmyślone, podważa ogólne zdanie – ufajcie, drążcie temat i w razie potrzeby działajcie. Nie zważając na zdanie innych, bo w takich sytuacjach nie o nich chodzi, a o Wasze dzieci, największe skarby, o ich przyszłość.

Subscribe
Powiadom o
guest

16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nasze Kluski
Nasze Kluski
7 lat temu

Ja myślę, że problemem nie jest to, że potrzebne są jakieś specjalne umiejętności pedagogów, żeby utrzymać dzieci w spokoju i w ławkach przez 45 minut. Problemem jest to, że dzieci próbuje się utrzymać w tych ławkach. I jest to ze szkodą dla dzieci. Bo sześcio czy siedmiolatki dużo lepiej uczą się przez ruch i czerpiąc informacje ze świata bezpośrednio. A nie z książki.

Magdalena
Magdalena
7 lat temu
Reply to  Nasze Kluski

Jak najbardziej popieram. Nauka = zabawa lub zabawa = nauka. Niemniej jednak, to na nauczycielu spoczywa sposób przekazywania wiedzy. Nie musi się tak kurczliwie trzymac książek, może do nich dokładać zajęcia dodatkowe by uatrakcyjnić lekcję.

Edyta Przywara
7 lat temu

Powiem tak, że do takich sytuacji nigdy nie powinno dojść i ta Pani naprawdę zasługuje na podniesienie konsekwencji bo takie sytuacje są chore. Teraz trochę z innej beczki – nauczyciel również powinien mieć jakieś wsparcie jeśli nie radzi sobie z ucznia ale nie może się przecież przyznać że sobie nie radzi bo nie dość że nie dostanie wsparcia to jeszcze zostanie zwolniony z pracy. Przyczyn jest na pewno wiele. Po pierwsze fakt że dzieci obecnie są bardziej niegrzeczne i nie słuchają dorosłych. Kiedyś czuły pewien respekt i szacunek ale nie dzisiaj. Porównuje moje pokolenie i moje dzieci a przepaść w… Czytaj więcej »

Magdalena
Magdalena
7 lat temu
Reply to  Edyta Przywara

Nie wymaga to dłuższego komentarza – wszystko Pani doskonale opisała. Niestety taka prawda.

Magdalena
Magdalena
7 lat temu
Reply to  Magdalena

Choć predyspozycje i jakieś „odchyły” tej nauczycielki trudno tłumaczyć.

Ewelina Mąkosa-Salamon

Dobre pytanie, sama dziś nad tym myślałam , dziękuję Bogu, ze moja córeczka, pierwszoklasistka ma wspaniałą wychowawczynię ale w przyszłości nie wiadomo na kogo się trafi :(

Milena Kamińska
7 lat temu

Niestety spotykam się często

Renata Wojtysiak
7 lat temu

ja z przedszkola jestem bardzo zadowolona, Panie są przyjazne, kochające. Moja córka lubi tam chodzić. Długo szukałam i pytałam rodziców zanim wybrałam odpowiednia placówkę. Musieli spełnić moje wymagania, abym powierzyła im moje dziecko.

Edyta Skrzydło
7 lat temu

Sama doznałam agresji, ze strony przedszkolanki jako dziecko, zwyczajem było targanie nas za uszy, i pewnego dnia tak mnie szarpneła, aż mi ucho naderwała. Los tak chciał, że w ubiegłym roku, spotkałyśmy się, jest obecnie wychowawcą mojego młodszego synka.

Renata Wojtysiak
7 lat temu

Podziwiam, ze oddałaś synka pod opiekę takiej osoby.

Małgorzata Szczepańska

I co zmieniła się ta pani? Dobrze traktuje dzieci?

Edyta Skrzydło
7 lat temu

Małgorzata, tak znaczącą zmiana, a synio twierdzi, że to jego ulubiona pani :-D.

W roli mamy - wrolimamy.pl

cieszę się, że zmieniła się na lepsze :)

Renata Wojtysiak
7 lat temu

Ja zla kobieta jestem – ale nie wierze w takie zmiany :-(

Edyta Skrzydło
7 lat temu

A jednak , ani razu syn się nie skarżył, a gdyby coś było, by na 100% powiedział :-)

Aneta Błąd
7 lat temu

Spotykam sie czesto ale nie w placówkach wychowawczych tylko w domach. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś mi fizycznie skrzywdził dziecko, albo ubliżał mu słownie. Napewno byłby to ostatni dzień mojego dziecka w danym przedszkolu czy szkole.

Ciąża 10 marca 2015

Jak zaspokoić mężczyznę…

Dziś dzień Mężczyzny, jakże ważny i potrzebny. Byśmy mogły świętować z naszymi małymi i dużymi facetami poznajmy najpierw remedium na ich humory.Czasem są takie chwile kiedy nasi mężczyźni zamykają się w swojej jaskini. Wyraz twarzy daje nam do zrozumienia, żeby nie podchodzić bliżej niż 10 metrów, a tym bardziej nawet nie wydobywać z siebie dźwięku. Jak zatem udobruchać mężczyznę? Tylko u nas wskazówki –pół żartem pół serio – jak zaspokoić mężczyznę.

Nie gadać podczas oglądania meczu, absolutnie nie zasłaniać ekranu telewizora oraz nie nadpijać jego piwa (mój mąż ekspresowo zauważa zmiany w pojemności pokala) ;)

Żaklina


Pyszny, syty obiad. Najlepiej kawał mięsa ;) (opcjonalnie – przygotowany i podany w odpowiednim stroju)

(nie)Magda(lena)

Kolacja, wino, świece i…. mężczyzna sam powie czego mu do szczęścia potrzeba ;-)

Mirella

Wziąć do buzi, dłuuugo ssać…. tiktaka ;) a gdy oddech będzie wystarczająco miętowy można iść się “przytulać”.

Paulina

Zawsze piękna, uśmiechnięta, z pysznym obiadkiem i gotowością do … bez względu na porę. Względnie plan B – podrapać po plecach, ale broń boże przez koszulkę, nie nie, on musi poczuć nasze pazurki na sobie:)

Magdalena

Szpilki, seksowna bielizna i taniec erotyczny…. lub (dla kontrastu) – zaopatrzyć go w piwo, czipsy i zezwolić na komputer – bez limitu.

Fizinka

Jak już wszedł do tej jaskini to i z niej sam wyjdzie. On naprawdę nie potrzebuje twojej pomocy – jest już Dużym Chłopcem, więc pozostawienie go tam samemu będzie najlepszą opcją.

Rachela

Zrób mu masaż! Masowanie (pleców, karku, głowy…) jest idealne na zmęczenie, pozwala się odprężyć i nabrać energii. Jest przyjemnością zarówno dla ciała, jak i ducha. Zawsze można też wyzwolić zmysłową energię w innych częściach męskiego ciała ;)

Basia

Wieczorny relaks przy dobrym filmie i drinku, a później wspólna kąpiel. Bez znaczenia jest wymiar wanny, czy prysznica, można pobudzić wyobraźnię do działania ;) Relaks i świetna zabawa w jednym.

Sylwia


Wszystkim Mężczyznom, tym małym i dużym pragniemy życzyć umiejętności cieszenia się z drobiazgów, a zwłaszcza tych, które tak często wyprowadzają z równowagi. Ponadto życzymy spokoju, miłości ufności w patrzeniu w przyszłość, cierpliwości do realizacji marzeń i niech szczęście towarzyszy Wam do końca świata i o jeden dzień dłużej!

 

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dagmara J.
Dagmara J.
7 lat temu

Dobre. Ależ się uśmiałam. Hehe. Na mojego najlepiej działa masaż i zimne piwo:)

Dom 9 marca 2015

Ustawienia Facebooka – kilka ciekawych propozycji

Kilka ciekawostek na temat Facebooka a konkretniej ustawień, o których wie niewielu użytkowników.

Zanim jednak przejdę do konkretów chciałabym rozstrzygnąć kwestię lajków. O ile polubienie profilu jest jednoznaczne, to już pojedynczych posty niekoniecznie. „Lubię to” lubię to. A właściwie nie zawsze. 1. Klikając „lubię to” dajemy znać, że podoba nam się udostępniona zawartość. 2. Klikając „lubię to” dziękujemy za informację. Jest spora część użytkowników, którzy nie rozróżniają tych dwóch kwestii tocząc spory pod psotami np. z tragicznymi doniesieniami („serca nie macie? Jak można lubić wypadek samochodowy”, „co za znieczulica!”), a jeszcze większa część nie przywykła do zachowania fejsbukowego „savoir vivre’u” a przecież lajk to zwykłe dziękuję ;)

  1. Nie wylogowałaś/eś się z Facebooka? Żaden problem, zrób to zdalnie

Zdarzyło Wam się nie wylogować ze swojego konta korzystając np. z komputera znajomych, w bibliotece czy w pracy? Nie musisz obawiać się, że zawartość Twojego konta trafi w niepowołane ręce – możesz wylogować się zdalnie.

Kliknij na trójkąt z prawej strony → ustawienia → bezpieczeństwo → miejsce logowania → i zakończ aktywność (wyloguj) aby zakończyć sesję. autoodtwarzanie filmów1log.log1

  1. Automatyczne odtwarzanie filmów już nie musi denerwować

Nie wiem jak Was, ale mnie irytuje auto-odtwarzanie filmików, które – jakby nie było – kradną mój transfer. O ile mając stałe łącze problem dla mnie by nie istniał, to mając internet mobilny wolałabym wykorzystywać go wtedy kiedy chcę i na to na co chcę. Na szczęście z łatwością można to wyłączyć.

Kliknij na trójkąt z prawej strony → ustawienia → filmy → automatyczne odtwarzanie filmów → wyłącz.autoodtwarzanie filmów1autoodtwarzanie filmów2autoodtwarzanie filmów

  1. Nie masz czasu obejrzeć udostępnionego filmu…

…a wiesz że w kilka chwil zginie w gąszczu postów? I na to znajdzie się rada…. a właściwie opcja.

Kliknij na ptaszek z prawej strony udostępnionego postu z filmem → zaznacz zapisz film.

A jak go odnaleźć? W menu z lewej strony kliknij na aplikacje → zapisano i tam znajdziesz zapisany film.film,FILM2

  1. Nie lubisz się dzielić (ze) znajomymi? Określ kto może zobaczyć Twoją listę znajomych

Jeśli nie chcesz, żeby ktoś (obcy) widział kogo masz w znajomych lub kogo obserwujesz ogranicz mu widoczność.

Wejdź w swój profil, kliknij na znajomi → rozwiń opcje klikając na ołówek → edytuj ustawienia prywatności → wybierz odpowiednią opcję → zamknij.znajomi 1znajimi 2

 A na koniec w bonusie ;) link do strony gdzie możecie szybko, ciekawie i bezpłatnie dopasować cover foto (zdjęcie z tle) ze zdjęciem profilowym: http://www.trickedouttimeline.com/

A tu znajdziecie gotowe zdjęcia do pobrania: http://profilerehab.com/

Enjoy!

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Milena Kamińska
7 lat temu

Dobre rady dziękujemy

Izabela Dembkowska
7 lat temu

Dziękuje ;)

Kasia Wojtek Otłowscy

Skorzystałam z podpowiedzi, dziękuję:)

Edyta Skrzydło
7 lat temu

Wszystkim dziad uciął…

W roli mamy - wrolimamy.pl

Mówisz?

Edyta Skrzydło
7 lat temu

Nooo, wiem po sobie … Chamstwo w biały dzień

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close