15 maja 2012

Arka Noego. Książeczka aktywizująca

Tytuł: Arka Noego. Książeczka aktywizująca
Autor: Tomasz Kruczek
Ilustrator: Magda Bloch
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
Rok wydania: Warszawa 2009
Format: 196 x 240 mm
Oprawa: miękka, lakierowana, lakier UV z brokatem, złocenia
Liczba stron: 10 piankowych, kolorowych stron z puzzlami

„Arka Noego” to pomysłowo wydana książeczka dla najmłodszych „czytelników”, którzy znajdą w niej coś nie tylko dla oka, ale i dla swoich paluszków. Składa się z 10 grubych piankowych stron idealnych do oglądania i dotykania przez maluszki.

Fabuła książeczki opiera się na biblijnej historii o Arce Noego – zadaniem dzieci jest odnalezienie zwierzątek, które Noe zabrał do Arki. Dzięki temu zadaniu to starotestamentalne wydarzenie staje się łatwe do poznania przez dziecięcy umysł – dzieje się w to sposób obrazowy i prosty.

O zwierzakach zostały ułożone krótkie rymowane wierszyki, a postacie pochowały się za ruchomymi elementami kolejnych stron. Dzieci odkrywają puzzle, pod którymi kryją się inne zwierzęta, jednocześnie usprawniają palce ćwicząc umiejętność wyjmowania i wkładania części. Poza tym książeczka rozwija zdolności językowe najmłodszych i ćwiczy ich spostrzegawczość.

Maluch poznaje nazwy zwierząt oraz ich charakterystyczne cechy – „łaciata krowa”, „szybki tygrys”, „myszka mała”. Zwierzęta zostały także połączone w pary, dzięki temu dzieci poznają określenia przeciwstawne – „ciężki hipcio” – „lekki motylek” albo „kolorowa papuga” – „szare wróbelki”.

Bardzo podoba mi się oprawa graficzna – jest niezwykle kolorowa, posiada piękne wyraźne ilustracje autorstwa Magdy Bloch, a stronice są wielkie i barwne. Efektowna jest też okładka – lakierowana i pokryta brokatem.

„Arka Noego książeczka aktywizująca”  bez wątpienia trafi w gusta najmłodszych „czytelników” i może być idealnym prezentem z okazji chrztu czy „roczku” dziecka.

Basia

Serdecznie dziękujemy Oficynie Wydawniczej Vocatio za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close