3 lipca 2019

Atlas przygód dinozaurów – Emily Howkins

tytuł: „Atlas przygód dinozaurów”
autor: Emily Howkins
oprawa: twarda
ilustrator: Lucy Letherland
tłumacz: Anna Studniarek
rok wydania: 2019
liczba stron: 88
format: 272 x 370 mm
przedział wiekowy: 6-10 

“Atlas przygód dinozaurów” to pozycja obowiązkowa w domowej biblioteczce każdego miłośnika prehistorycznych gadów. “Atlas przygód dinozaurów” skradł serce moje i moich dzieci. Oni ślęczą nad nim i korzystając jednocześnie z globusa omawiają wędrówki dinozaurów, a ja profilaktycznie trzymam się z daleka od ich pokoju nie chcąc kusić losu, by zauważyli mnie i zasypali kolejnymi pytaniami.

 

atlas przygód dinozaurów

“Atlas przygód dinozaurów” to wydane w dużym formacie kompendium wiedzy o wymarłych gadach, o sposobie ich życia, a także o skamielinach. Mowa jest tu o gadach latających, pływających oraz stąpających po ziemi. A i Ziemia została przedstawiona wyjątkowo, bowiem omówiono wędrówki dinozaurów, wraz z kształtowaniem się kontynentów.

atlas przygód dinozaurów

 

Młodzi poszukiwacze przygód dowiedzą się z tej książki, co oznaczają łacińskie nazwy gadów, jakie gabaryty miały poszczególne gatunki dinozaurów, gdzie można było je spotkać. Moje dzieci oceniły informacje wysoko, bo od długiego czasu są miłośnikami prehistorii i znaleźli w tej swoistej encyklopedii wiele ciekawych informacji, o których jeszcze nie słyszeli. 

atlas przygód dinozaurów

Autorka przeprowadza młodych czytelników przez trias, jurę i kredę, podążając śladem wielkich gadów. Umiejscawia stanowiska bytowania poszczególnych dinozaurów, określając także współczesne położenie różnych państw. To ułatwia dzieciom orientację w przestrzeni, a przy wykorzystaniu globusa prehistoryczne wędrówki nabierają jeszcze większego waloru edukacyjnego. Atlas przemyca mimochodem wiele informacji, które dzieciaki bez trudu zapamiętują.

Mnie bardzo podoba się ujęcie tematu dinozaurów, lekkie i jednocześnie wysycone informacjami. Na 85 stronach znajdziecie ich tu bez liku, podobnie jak rysunków  obrazujących tekst – atlas został bardzo ładnie i ciekawie zilustrowany. Na końcu zamieszczono indeks, który w gąszczu informacji znacznie ułatwia znalezienie tego, co interesuje czytelnika szczególnie.

“Atlas przygód dinozaurów” to fajna dziecięca encyklopedia, która zawiera mnóstwo ciekawych informacji. Nie ma dnia, by moje dzieci nie miały go w ręku, dlatego jeśli Wasze pociechy też lubią te tematy, bez wahania podarujcie im atlas. Będą miały zajęcie na długi czas :)

Dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie książki do recenzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close