3 października 2019

Biblioteczka Montessori. Geografia – Marie Eschenbrenner, Sabine Hofmann

Tytuł: Biblioteczka Montessori. Geografia
Seria/cykl: BIBLIOTECZKA MONTESSORI
Autor: Marie Eschenbrenner, Sabine Hofmann
Wydawnictwo: Egmont
Ilustrator: Emmanuelle Tchoukriel
Typ oprawy: miękka
Ilość stron: 56

Biblioteczka Montessori. Geografia to pakiet edukacyjny, który bardzo przypadł do gustu mojemu najstarszemu synowi. Bartek to zdeklarowany miłośnik kosmosu, owadów i geografii, więc nie licząc terrariów z modliszkami, główną ozdobą jego pokoju jest wielki podświetlany globus i mapa świata w antyramie. Z tego powodu pakiet edukacyjny zasilił jego zbiory, dając znakomitą możliwość sprawdzenia i pogłębienia niemałej wiedzy geograficznej. 

biblioteczka montessori

Pakiet kierowany jest do starszych przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Moje dziecko uczęszcza do trzeciej klasy i to wydawnictwo w znacznej mierze odpowiada jego zainteresowaniom i potrzebom. Książka – czy też bardziej ćwiczenie – określa flagi, stolice i położenie 197 państw świata (z podziałem na poszczególne kontynenty).

biblioteczka montessori

Zebrana wiedza bazuje na materiałach wykorzystywanych do nauki geografii w szkołach Montessori. Książka na spory format – wymiary: 23.0 x 26.8cm, więc jest bardzo wygodna do odszukiwania na mapkach poszczególnych państw i miast i wklejania odpowiednich nazw. A jest tu aż sześć stron z naklejkami (flagi, nazwy państw i stolic) i od groma treści do wyklejenia na 56  stronach.

 

Dołączona do pakietu duża ścienna mapa świata o wymiarach 83 x 53 cm, ułatwia naukę i lokalizowanie poszczególnych państw. Tę mapę możecie sobie śmiało powiesić na ścianie, tak jak zrobił to jakiś czas temu mój syn, który rzeczywiście z niej korzysta, testując dodatkowo moją wiedzę geograficzną ;).

Na stronie wydawnictwa Egmont znalazłam taką informację:

Metoda Montessori: 

– rozbudza w dziecku ciekawość świata, 

– zachęca dziecko do samodzielnej pracy i pozwala mu na autonomię, 

– rozwija wyobraźnię i kreatywność, 

– wspiera koncentrację i uczy samodyscypliny. 

Absolutnie się z tym stwierdzeniem zgadzam i przyznaję, że w procesie nauki przez zabawę moja obecność zredukowana została do minimum. Sama po prostu uwielbiam patrzeć na to, jak mimochodem i z wielką przyjemnością mój syn chłonie wiedzę niczym gąbka.

biblioteczka montessori

Następnym razem poszukam czegoś podobnego, tylko już dla starszych dzieciaków, bo wiedzy jest tu niewystarczająco dla kogoś, kto już ma jej w głowie niemało. Bardziej potraktowaliśmy pakiet jako fajny zeszyt ćwiczeń – rewelacyjną wyklejankę, która systematyzuje wiedzę, niż kompendium, na którym może opierać się wiedza ciekawskiego dziewięciolatka.

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close