26 września 2021

Ciekawski George – H.A. i Margaret Rey

Tytuł: Ciekawski George
Scenariusz: H.A. i Margaret Rey
Wydawnictwo: MODO
Rok wydania: 2021

Czy znacie pana w żółtym kapeluszu i bardzo ciekawską małpkę o imieniu George? Nasze pierwsze spotkanie odbyło się już spory szmat czasu temu. Marcin miał może wtedy około trzy atek i z zachwytem oglądał serial animowany z małpką w roli głównej. Uśmiech towarzyszył mu do końca każdej części, a potem wypatrywał kolejnych odcinków.

Dziś, gdy dostałam dwie pozycje w wersji książkowej, Marcin, już prawie jedenastoletni chłopak, porwał książki, by w zaciszu swojego pokoju się z nimi zapoznać. Dało się słyszeć co jakiś czas salwy śmiechu. 

Ciekawski George to ulubieniec wielu pokoleń dzieci na całym świecie. Autorami przygód niesfornej małpki jest małżeństwo H.A. i Margaret Rey ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Opowieści o George’u, zaliczane są do klasyki amerykańskiej literatury dla dzieci. Od ponad siedemdziesięciu lat wywołuje uśmiech na twarzy dzieci i dorosłych, a także uczy i bawi. 

Ciekawski George sadzi drzewa

Ciekawski George sadzi drzewa to przyjemna i lekka lektura dla dzieci, która ukaże dzieciom, w jaki sposób każdy z nas dzięki prostym czynnościom może zadbać o naszą planetę. Tym razem George wraz ze swoim opiekunem, panem w żółtym kapeluszu, odwiedzają muzeum nauki, w którym dyrektorka zachęca Ciekawskiego George’a do wzięcia udziału w Zielonym Dniu. Wydarzenie ma uwrażliwić mieszkańców na otaczające ich piękno natury oraz zachęcić do zbierania makulatury, a finałem wieńczącym akcję ma być możliwość sadzenia drzew w okolicznym parku. 

Fot. Ciekawski George sadzi drzewa

Fot. Ciekawski George sadzi drzewa

Jeśli znacie już George’a, to wiecie, że zbieranie makulatury to będzie niesłychana przygoda, pełna śmiesznych, niesfornych gagów. Małpka z ogromnym zapałem zabiera się zbierania makulatury i sprawi, że niektórzy mieszkańcy nie dostaną swojej codziennej gazety, a papierowe kubeczki znikną w niewyjaśnionych okolicznościach. Czy Ciekawski George zbierze najwięcej papieru, czy znajdą się chętni do sadzenia drzew?

Ciekawski George i urodzinowa niespodzianka

Małpeczka jest bardzo podejrzliwa i nic nie umknie jej uwadze. Zauważa, że pną w żółtym kapeluszu szykuje urodzinową niespodziankę. Ciekawe dla kogo, kto obchodzi urodziny?

Ciekawski George i urodzinowa niespodzianka

Fot. Ciekawski George i urodzinowa niespodzianka

Gdy George zostaje sam w domu, a w kuchni odkrywa nieudekorowany tort, wpada na pomysł, że własnoręcznie go ozdobi. Nie muszę chyba pisać, jak może się to skończyć. Dobrze, że małpka może liczyć na pomoc swoich przyjaciół.

W tym roku mała niesforna małpka, świętuje swoje 80-lecie. Tyle lat minęło od ukazania się pierwszego wydania książki pt. „Ciekawski George”.  

Przygody George’a są odpowiednie dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Czcionka jest prosta i dość duża, by dzieci uczące się samodzielnie czytać, mogłyby ćwiczyć swoje czytelnicze umiejętności. 

Dziękuję Wydawnictwu Modo za przekazanie egzemplarza recenzenckiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close