20 sierpnia 2014

Ciekawski George puszcza latawiec – Margret Rey

Tytuł: Ciekawski George puszcza latawiec
Autor: Margret Rey
Liczba stron: 80
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: MODO
Rok wydania: 2014

Mój pięcioletni syn i ja jesteśmy fanami małej małpki, dlatego z niecierpliwością wypatrujemy kolejnych części jej przygód. Najnowsza książeczka „Ciekawski George puszcza latawiec” jak zwykle spełniła nasze oczekiwania.

Kto nie poznał dotąd Georga, musi wiedzieć, że jest to małpka – postać wymyślona przez małżeństwo H.A. i Margret Rey.  Jest zwierzątkiem przeżywającym wiele niezwykłych zdarzeń i popadającym na każdym kroku w tarapaty. I tym razem George jest bohaterem kilku ciekawych historii i potyczek.

Zabawa piłką, spotkanie pierwszy raz w życiu z króliczą rodzinką, pomysłowe łowienie ryb, puszczanie latawca  – wszystkie te przygody pociągają za sobą pewne problemy. Na szczęście wszystkie dobrze się kończą, a w jaki sposób małpka wychodzi z tarapatów – przeczytajcie sami :)

Książka jest dobrze napisana prostym, przystępnym językiem i na pewno wciągnie małego czytelnika.  Jest pełna uroku – każda przygoda i zwrot akcji jest pięknie ręcznie zilustrowany. Pastelowe ilustracje dokładnie oddają fabułę i ułatwiają maluchom odbiór opowiadania.

Użyto dużej czcionki, która zawsze znajduje się na białym tle. Starsze dziecko bez problemu poradzi sobie z samodzielną lekturą.

Książka wydana jest w oprawie miękkiej klejonej – w przeciwieństwie do poprzednich żółtych okładek, ta tym razem jest niebieska. Poprzednie części były również klejone,  i pomimo częstego czytania w żaden sposób się nie zniszczyły.

Bardzo polecam to sympatyczne opowiadanie o niesfornej małpce oraz poprzednie książeczki z serii:

Ciekawski George, Ciekawski George idzie do pracy i Ciekawski George dostaje medal.

 

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu MODO za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close