1 listopada 2013

Ciekawski George dostaje medal

Tytuł: Ciekawski George dostaje medal
Autor: H.A.Rey
Przekład:  Anna Kozanecka
Liczba stron: 48
Oprawa: miękka
Format: 25,5×20,5
Wydawnictwo: MODO
Rok wydania: 2013
Cena: 18,90zł

Wielbicieli Ciekawskiego George’a nie trzeba pewnie przekonywać do poznania nowych przygód wesołej małpki, a tych którzy jeszcze o niej nie słyszeli, gorąco do tego zachęcam.

George to małpka, która od pewnego czasu mieszka w domu ze swoim przyjacielem – panem w żółtym kapeluszu. Jest zwierzątkiem przeżywającym wiele przygód i popadającym na każdym kroku w tarapaty.

W czwartej części pt. „Ciekawski George dostaje medal” bohater musi się zmierzyć z kolejnymi problemami – rozlanym atramentem (niefortunny wypadek podczas pisania listu), pianą i w rezultacie z powodzią w pokoju (nieudaną próbą pozbycia się kałuży atramentu). Później przeżywa pełne emocji spotkanie z gospodarskimi zwierzętami i ucieka przed farmerami, szukającymi winowajcy zamieszania na pastwisku. To dopiero początek łańcuszka kłopotów, w które wpakował się George. A jak to się stało, że otrzymał medal? Koniecznie przeczytajcie, w jakim sposób i tym razem „spadł na cztery łapy”  i stał się najbardziej zasłużoną małpką na świecie.

Książka podobnie jak poprzednie części bardzo spodobała się mojemu czteroletniemu synowi. Jej fabuła potrafi zaciekawić najmłodsze maluchy – akcja toczy się dynamicznie, a każdy fragment tekstu został szczegółowo zilustrowany. Obrazki posiadają swój niesamowity urok, całkowicie odbiegając od współczesnych ilustracji w dziecięcych książeczkach.
Starsze dzieci mogą w towarzystwie małej małpki ćwiczyć umiejętność czytania dzięki dużej czcionce i prostemu tekstowi.

Czwarta część przygód George’a oczywiście dostaje od nas złoty medal!

Basia

Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu MODO za przekazanie egzemplarzy recenzenckich książek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close