3 grudnia 2020

Czas na choinkę (pop-up) – Patricia Toht

Tytuł: Czas na choinkę (pop-up)
Autor: Patricia Toht
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 40
Oprawa: Oprawa twarda

Początek grudnia to dobra pora, by zacząć wchodzić w świąteczny klimat. W ramach wprowadzenia warto sięgnąć po książkę, która nawiązuje do jednej z najbardziej kochanych przez młodszych i starszych tradycji — ubierania choinki.  

W książce Czas na choinkę, dedykowanej młodszym czytelnikom, można poczuć wyjątkową atmosferę, która tworzy się wokół zielonego drzewka. W opowiedzianej wierszem historii przyglądamy się procesowi przeobrażeniu zwykłego iglaka w ozdobioną pięknie choinkę. 

Czas na choinkę

Czas na choinkę

Najpierw, rzecz jasna, trzeba dokonać niełatwego wyboru idealnego drzewka. Następnie znaleźć w domu odpowiedni kąt, w którym to cudo stanie. Czasem trzeba przenieść jakiś mebel, a innym razem przeprosić zwierzaka, który w najmniej odpowiednim miejscu przygląda się z ciekawością rejwachowi. O choinkę trzeba też zadbać, podlewając ją. Oczywiście nie obejdzie się bez odszukania wspaniałych ozdób, schowanych w różnych miejscach w domu, oraz, co często się zdarza — rozplątywania lampek, które wyjątkowo często komplikują zadanie. 

A gdy wszystko będzie już pod kontrolą, można wreszcie skrzyknąć wszystkich domowników i rozpocząć najprzyjemniejsze zadanie zdobienia drzewka. A co po tym? Pierwsza gwiazdka, wspólny czas, a w tle pięknie ozdobiona choinka.

Czas na choinkę

Czas na choinkę

Czas na choinkę to książka przepięknie wydana i przywołująca na myśl przygotowania do świąt, które po latach wspomina się z rozrzewnieniem. Czuć to w treści, widać na wyjątkowych ilustracjach zdobiących karty tej historii. Są kolorowe, delikatne i bardzo klimatyczne. Dzięki nim nie sposób nie poddać się tej atmosferze. A że na takie przyjemności czekają starsi i młodsi, warto zaprosić ich do wspólnej lektury. Starsze dzieci, które już uczą się czytać, śmiało mogą czytać same, w czym pomoże im wyraźna czcionka i niemałe litery. 

Na samym końcu czytelników czeka niespodzianka — rozkładanka, przywodząca na myśl dawne książki dla dzieci. Otwierając ją, można podziwiać świąteczne drzewko w pełnej krasie. Ponadto autorka zostawiła specjalne miejsce na wpisanie personaliów właściciela książki, a na końcu znalazły się świąteczne życzenia dla czytelników.  

Czas na choinkę

Czas na choinkę

Ta pięknie wydana wierszowana opowieść na pewno spodoba się dzieciom. I wcale nie trzeba czekać do samych świąt, by móc się nią nacieszyć. 

Dziękuję Wydawnictwu Mamania za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close