25 października 2020

Disney Księżniczka. Najpiękniejsze opowieści

Tytuł: Disney Księżniczka. Najpiękniejsze opowieści
Autorzy: zbiorowe opracowanie
Liczba stron: 192 strony
Wydawnictwo: HarperCollins

Disney Księżniczka to zbiór dwunastu opowiadań o przygodach ulubionych bohaterek pewnie większości dziewczynek. Choć moja córka, nie oglądała za wiele animowanych bajek, chciałam dać jej namiastkę disneyowskich bajek i taka właśnie jest ta książka.

Znajdziemy tutaj historie o księżniczkach, bohaterskich dziewczynach, o sile przyjaźni i miłości, o dobroci względem drugiej osoby, o delikatności, ale także uporze, odwadze i niepoddawaniu się. 

To, co mnie urzekło i spodobało się w tej książce, to ukazanie różnych bohaterek, jednakowo pod względem fizycznym, czy charakteru. 

Disney Księżniczka

Ponieważ jest to książka głównie dla dziewczynek, poprosiłam moją córkę, by w kilku słowach opisała swoje wrażenia. Łucji spodobały się fajne są obrazki, lubi słuchać czytanych historii. Najbardziej zaciekawiły ją przygody Pocahontas, która pomogła małej sarence odnaleźć drogę do mamy. Ponadto wybrała też Roszpunkę, która zorganizowała dla dzieciaków zajęcia artystyczne. 

Disney Księżniczka

Książka Disney Księżniczka jest wzbogacona wieloma pięknymi, bajkowymi obrazkami, które pomagają jeszcze lepiej przenieść się w wyobraźni do opisywanego świata. 

Każde z tych krótkich opowiadań to świetny pomysł na wieczorną lekturę albo miły początek dnia!

Dziękuję Wydawnictwu HarperCollins za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close