21 czerwca 2020

Duch z fabryki krówek. Tajemnice Gryzmołkowa – David O’Connell

Tytuł: Duch z fabryki krówek. Tajemnice Gryzmołkowa
Autor: David O’Connell
Typ okładki: okładka miękka
Wydawnictwo: Edgard
Wymiary: 22 x 138
Iiczba stron: 200

Niedawno do naszej biblioteczki trafiła książka „Duch z fabryki krówek. Tajemnice Gryzmołkowa”. Jest to jedna z tych pozycji dla dzieci, które łączą przygody, trochę magii, zagadek i mnóstwo słodyczy. Tak! Krówki, czekolada i inne słodkości z pewnością zadziałają na kubki smakowe wszystkich czytelników. Idę o zakład, że znajdzie się niewielu, którzy podczas czytania nie skuszą się na małe co nieco.

Cała historia dzieje się w bardzo osobliwym miejscu — Gryzmołkowie, gdzie za sprawą odziedziczenia fortuny McKarmelków przez chłopca o imieniu Archie, jego życie zmienia się jak za sprawą magicznej różdżki. Nowy właściciel staje przed wyzwaniem prowadzenia Fabryki Krówek i choć mogłoby się wydawać dziwnym, że tak poważne zadanie spada na dziecko, to właściwie dopiero początek niesamowitych splotów zdarzeń. Zniknięcie tajemniczego składnika, zaczarowany list i magiczne wskazówki to coś, czym teraz będzie zajmował się Archie. Ale czym byłaby opowieść detektywistyczna bez skomplikowanych incydentów i masy niewiarygodnych przeszkód! Archie wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi Fliss i Billym Makabrą, specjalistą od spraw dziwnuści, muszą rozwiązać zagadki, i choć zdaje się, że już są bliscy rozwiązania, ktoś lub coś psuje im szyki. Czyżby ktoś chciałby pozbyć się dziedzica?

Tajemnice Gryzmołkowa

Autor zadbał o najmniejsze szczegóły, wplatając elementy magii i czarów do opowieści o elementach szpiegowskich, używając przy tym ciekawego, czasem zabawnego języka. Przełożone nazwy i imiona takie jak Pan Szmatka, Sorbet czy Sflaczała Wandzia zdają się być puszczeniem oka do czytelnika, który z każdą stroną może spodziewać się niespodziewanego. Poza tym, które dziecko nie chciałoby zostać spadkobiercą tak wyjątkowego majątku? To jeszcze bardziej zachęca do wspólnego przeżycia dziwnych splotów zdarzeń. ”Duch z fabryki krówek” dedykowany jest dzieciom, ale bawiłam się przy nim równie dobrze. Ilustracje, choć czarno-białe, są pełne kolorów i wraz z treścią bardzo pobudzają wyobraźnię. I chyba jest to właściwa recepta na dobrą książkę dla dzieci.

Tajemnice Gryzmołkowa

oznorHB

Dziękujemy Wydawnictwu Edgard za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close