2 lutego 2020

Hashi detoks. Wzmocnij tarczycę, chudnij bez stresu, pokonaj objawy Hashimoto – Marek Zaremba

Tytuł: Hashi detoks. Wzmocnij tarczycę, chudnij bez stresu, pokonaj objawy Hashimoto!
Autor: Marek Zaremba
Liczba stron: 336
Oprawa: twarda
Rok wydania 2019
Wydawnictwo: Pascal

Ten, kto choruje na Hashimoto, doskonale wie, jak dużo zależy od tego, co jemy każdego dnia. Można stosować najróżniejsze diety, lecz i one nie zawsze pomogą, by utrzymać wagę, lub zrzucić nieco zbędnych kilogramów. Marek Zaremba w swojej książce “Hashi detoks” bardzo trafnie i prosto wyjaśnia, jak powinien wyglądać nasz każdy dzień i posiłek.

To nietypowa książka kucharska, gdyż oprócz przepisów znajdziemy w niej wskazówki i porady, jak na co dzień żyć z Hashimoto, jak madrze wspierać tarczycę. Autor w pierwszej części dzieli się swoim doświadczeniem. Przyznam szczerze, że tę część książki przeczytałam jednym tchem. Miałam wrażenie, że pisze o mnie (tak, mam Hashimoto). Jednak to, co mnie ujęło w tej książce, to nie tylko poparte badaniami fakty i mity dotyczące odżywiania, ale także sfera emocjonalna, duchowa. Nie da się dążyć do równowagi w życiu, jeśli nie zadbamy o każdy jej aspekt. Informacje zawarte w książce nt. Hashimoto są konkretne, a przede wszystkim napisane prostym i zrozumiałym dla każdego językiem. 

Marek Zaremba w “Hashi detoks” wyjaśnia krok po kroku, jak zaplanować oczyszczanie organizmu z toksyn. Proponuje siedmio, czternasto lub dwudziestojednodniowy detoks. Wskazuje, na co warto zwrócić uwagę, jakich produktów unikać. Przygotował także małą ściągawkę, która wesprze podczas zakupów. 

W drugiej części “Hashi detoks” znajdziemy przepisy podzielone na takie kategorie jak: śniadania, zupy, przekąski, pieczywo, sałatki, dania główne, napary i napoje oraz moja ulubiona część hashigrzeszki. 

Przepisy są bardzo proste, szybkie i wbrew pierwszemu wrażeniu, wcale nie wymagają wyszukanych składników. Moje serce skradła zupa z czerwonej soczewicy ze słodkimi batatami, hummus z pieczonymi burakami i grzankami, czy curry z kurczakiem. W łatwy sposób jest wyjaśnione, jak przygotować posiłek. Dodatkowym atutem przykładowych przepisów jest to, że można je zrobić z niewielkiej liczby składników. 

hashi detoks

Ostatnimi czasy na rynku pojawiło się wiele książek o poradach, dietach w walce z Hashimoto. Wiele z nich przeczytałam. Jednak dopiero “Hashi detoks” Marka Zaremby przemówiła do mnie , wyjaśniła wiele rzeczy i zachęciła do wprowadzenia kilku zmian żywieniowych w moim życiu. Na pełny detoks jeszcze za wcześnie, najpierw drobne kroczki.

Dziękuję Wydawnictwu Pascal za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close