2 lutego 2020

Hashi detoks. Wzmocnij tarczycę, chudnij bez stresu, pokonaj objawy Hashimoto – Marek Zaremba

Tytuł: Hashi detoks. Wzmocnij tarczycę, chudnij bez stresu, pokonaj objawy Hashimoto!
Autor: Marek Zaremba
Liczba stron: 336
Oprawa: twarda
Rok wydania 2019
Wydawnictwo: Pascal

Ten, kto choruje na Hashimoto, doskonale wie, jak dużo zależy od tego, co jemy każdego dnia. Można stosować najróżniejsze diety, lecz i one nie zawsze pomogą, by utrzymać wagę, lub zrzucić nieco zbędnych kilogramów. Marek Zaremba w swojej książce “Hashi detoks” bardzo trafnie i prosto wyjaśnia, jak powinien wyglądać nasz każdy dzień i posiłek.

To nietypowa książka kucharska, gdyż oprócz przepisów znajdziemy w niej wskazówki i porady, jak na co dzień żyć z Hashimoto, jak madrze wspierać tarczycę. Autor w pierwszej części dzieli się swoim doświadczeniem. Przyznam szczerze, że tę część książki przeczytałam jednym tchem. Miałam wrażenie, że pisze o mnie (tak, mam Hashimoto). Jednak to, co mnie ujęło w tej książce, to nie tylko poparte badaniami fakty i mity dotyczące odżywiania, ale także sfera emocjonalna, duchowa. Nie da się dążyć do równowagi w życiu, jeśli nie zadbamy o każdy jej aspekt. Informacje zawarte w książce nt. Hashimoto są konkretne, a przede wszystkim napisane prostym i zrozumiałym dla każdego językiem. 

Marek Zaremba w “Hashi detoks” wyjaśnia krok po kroku, jak zaplanować oczyszczanie organizmu z toksyn. Proponuje siedmio, czternasto lub dwudziestojednodniowy detoks. Wskazuje, na co warto zwrócić uwagę, jakich produktów unikać. Przygotował także małą ściągawkę, która wesprze podczas zakupów. 

W drugiej części “Hashi detoks” znajdziemy przepisy podzielone na takie kategorie jak: śniadania, zupy, przekąski, pieczywo, sałatki, dania główne, napary i napoje oraz moja ulubiona część hashigrzeszki. 

Przepisy są bardzo proste, szybkie i wbrew pierwszemu wrażeniu, wcale nie wymagają wyszukanych składników. Moje serce skradła zupa z czerwonej soczewicy ze słodkimi batatami, hummus z pieczonymi burakami i grzankami, czy curry z kurczakiem. W łatwy sposób jest wyjaśnione, jak przygotować posiłek. Dodatkowym atutem przykładowych przepisów jest to, że można je zrobić z niewielkiej liczby składników. 

hashi detoks

Ostatnimi czasy na rynku pojawiło się wiele książek o poradach, dietach w walce z Hashimoto. Wiele z nich przeczytałam. Jednak dopiero “Hashi detoks” Marka Zaremby przemówiła do mnie , wyjaśniła wiele rzeczy i zachęciła do wprowadzenia kilku zmian żywieniowych w moim życiu. Na pełny detoks jeszcze za wcześnie, najpierw drobne kroczki.

Dziękuję Wydawnictwu Pascal za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close