30 maja 2013

Hugo ucieka z cyrku – Agnieszka Stelmaszyk

Tytuł:  Hugo ucieka z cyrku
Autor: Agnieszka Stelmaszyk
Ilustrator: Magda Saramak
Wydawnictwo: Wilga
Seria: Kto mnie przytuli?
Rok wydania: 2013
Format: 13 x 20 cm
Okładka: miękka
Ilość stron:  156

Hugo to niezwykły, bardzo zdolny piesek występujący w cyrku wraz z dwoma innymi psami i właścicielem – iluzjonistą Mortelinim. Zwierzątka zmuszane są do okradania widzów podczas przedstawienia. Mieszkają w ciasnej klatce, z której wychodzą tyko na czas treningów i występów. Całymi dniami ćwiczą do znudzenia te same sztuczki, a kiedy im coś nie wychodzi iluzjonista używa bata aby je pogonić do dalszej pracy.

 Nasz bohater ma dość takiego traktowania i postanawia uciec. Podczas jednego z występów wybiega z namiotu cyrkowego i ucieka najdalej jak potrafi. Niestety ucieczka kończy się niepowodzeniem. Po nocy spędzonej w lisiej norze, błąkając się, trafia na przejeżdżające samochody cyrkowców i zostaje znów zamknięty  klatce. Aby uśpić czujność Morteliniego Hugo stara się wykonywać wszystkie polecenia jak najlepiej. Nawet towarzysze niedoli są przekonani, że wybił sobie z głowy marzenia o lepszym życiu. Jednak nasz mały bohater dzielnie podejmuje drugą próbę ucieczki – tym razem udaną. Piesek błądzi po miasteczku, w którym gości cyrk aż wreszcie trafia do przytuliska gdzie zostaje ciepło przywitany przez Mimi i Arlekina.

Kolejna niezwykła opowieść o przygodach małego pieska, widziana jego oczami. Pokazuje jak okrutni potrafią być ludzie i jak bardzo krzywdzą przez to zwierzątka, które przecież chcą jedynie być kochane. Chcą mieć ciepły kącik i dbającą rodzinę. Okazuje się jednak że czasami to niestety tylko marzenie. Na szczęście marzenia się spełniają, bo na świecie są jeszcze dobrzy ludzie rozumiejący potrzeby czworonogów.

 Jeśli jesteście ciekawi jak skończyła się ta historia, kim są Mimi, Arlekin i Piotrek to biegnijcie do księgarni po egzemplarz tej niezwykłej książki. Poznajcie też historie pozostałych czworonogich bohaterów serii “Kto mnie przytuli?” Naprawdę warto !!!

Paulina

Serdecznie dziękujemy Grupie Wydawniczej Foksal za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close