10 stycznia 2017

Jak pomyślę, tak zrobię – Elżbieta Zubrzycka

– Jestem do niczego, nic nie umiem…

„Jak pomyślę, tak zrobię” to historia chłopca o imieniu Marek. Bardzo lubi grać w piłkę, a przed nim ważny mecz. Trenuje więc strzały do bramki, niestety nie wychodzi mu. Szybko się poddaje, bo uważa, że przez niego drużyna przegra, a koledzy będą mieli do niego pretensje. Postanawia, że nie pójdzie na mecz.

Na szczęście pojawia się przyjaciel siostry Janek, który pokazuje Markowi, że nie warto się poddawać, należy zmienić sposób myślenia, a wszystko pójdzie znacznie lepiej.

Książeczka jest częścią serii o komunikacji przygotowanej, by uczyć dzieci, jak rozmawiać i rozwiązywać konflikty.
Autorka pokazuje, jak ważne jest — co i w jaki sposób myślimy na swój temat. Jakie podejście pomaga nam w działaniu, a jakie utrudnia. Co zrobić, by zapanować nad negatywnym myśleniem.

Na końcu książeczki znajduje się dodatek dydaktyczny zawierający pytania i wskazówki ułatwiające zmianę myślenia i postępowania.

Książeczka przygotowana została dla dzieci w wieku 8 lat i więcej.
Dość duża czcionka ułatwi samodzielne czytanie, a czarno-białe ilustracje w formie szkiców ołówkiem nie będą odwracały uwagi od treści opowiadania.

Moim zdaniem warto najpierw samemu przeczytać tę książkę, a następnie dać ją dziecku lub przeczytać wspólnie z nim i razem zastanowić się nad pytaniami zawartymi w dodatku. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nasze dziecko zrozumiało wszystko dobrze i będzie umiało wykorzystać to w codziennym życiu.

Dla nas rodziców to również ciekawa pozycja. Ułatwi nam rozmowę z naszym dzieckiem w sytuacji, kiedy traci wiarę we własne siły i możliwości, pokaże jak je wspierać i wzmacniać w nim pozytywne myślenie. Sami też możemy na tym skorzystać, bo w codziennym biegu czasem zapominamy, że odpowiednie myślenie jest kluczem do sukcesu.

 

Tytuł: Jak pomyślę, tak zrobię
Autor: Elżbieta Zubrzycka
Oprawa: miękka
Liczba stron: 40
Wydawnictwo: GWP

Dziękuję Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close