3 stycznia 2017

Kapitalne łamigłówki Kapitana Nauki

Wybierasz się z maluchem do lekarza, w podróż samochodem, samolotem, pociągiem lub inne na dłuższą metę „nudne” miejsce? Mam dla Ciebie propozycję, która pozwoli zająć na dłużej Twoje dziecię.

Kapitalne łamigłówki to zbiór zadań przeznaczonych dla dzieci w wieku 4-8 lat podzielone na cztery przedziały wiekowe:
4-5 lat, 5-6 lat, 6-7 lat, 7-8 lat.

Miałam okazję przetestować pierwsze trzy zestawy z Nisią ponad 4 lata i Adim prawie 6 lat.
To już kolejna pozycja Kapitana Nauki, którą mam przyjemność sprawdzić dla Was. Muszę przyznać, że po Koparce Barbarce, którą możecie poznać tutaj, w pierwszym momencie poczułam się zawiedziona.
W moich rękach znalazły się malutkie notesiki spięte plastikowymi spiralkami. Na pierwszy rzut oka dość cienki papier no i co uznałam za najgorsze — do wypełniania ołówkiem, a nie suchościeralnym mazakiem. Na dokładkę tylko trzy rodzaje zadań w każdym przedziale wiekowym.

Postanowiłam jednak dać im drugą szansę i zobaczcie, co odkryłam.

Po pierwsze niewielki rozmiar notesików to niewątpliwie ich wielki atut. Można zmieścić je do kieszeni, plecaczka czy małej torebki. Razem z ołówkiem zabrać wszędzie tam, gdzie mogą być potrzebne, w nudnej poczekalni czy długiej podróży.

Po drugie plastikowe spiralki są niezwykle wygodne, maluch może sobie przewrócić notes w odpowiednią stronę i spokojnie trzymać w rączkach, a z pewnością nic nie będzie uciekało z małych dłoni.

Po trzecie cienki papier, przy dłuższym użytkowaniu okazuje się, że jest całkiem wytrzymały. U nas po ponad miesiącu używania, wypełnia, zmazywania i uzupełniania na nowo rączkami drugiego dziecka nadal nic się nie potargało.

Po czwarte wypełnianie ołówkiem w sumie nie jest takie złe ;) W końcu nie zostają ciemne ślady jak po mazaku, a jak napisałam wyżej, da się spokojnie zmazać i pisać od nowa, bez uszczerbku na papierze.

Po piąte trzy rodzaje zadań. Wydawało mi się, że te same zadania przez całe 100 stron to będzie strasznie nudne. Jednak moje dzieci niezmordowanie wypełniają je w kółko i o dziwo wcale ich to nie nudzi. Przyznaję więc, że i ten minus poległ ;)

Zbiór dla dzieci 4-5 lat zawiera zadania z kodem, według którego należy wykreślić niepasujące elementy, wykreślankę „Co nie pasuje do zbioru?” oraz obrazki „Co nie powinno tu się znaleźć?”. Zadania opatrzone są kolorowymi, ale na szczęście stonowanymi, ciekawymi ilustracjami. Bardzo spodobały nam się obie wykreślanki :)

Dla dzieci w wieku 5-6 lat zostały przygotowane labirynty, obrazki, które należy ułożyć we właściwej kolejności oraz kody, które pokazują drogę do obrazka na dole strony. Nam najbardziej przypadły do gustu labirynty oraz obrazki, które moje maluchy układały w różnej kolejności, znajdując odpowiednie uzasadnienie dla swojej decyzji ;)

Sięgając po łamigłówki dla dzieci 6-7 lat natrafisz na rozsypanki, w których trzeba sprawdzić, ile można ułożyć kompletnych obrazków. Zestawy obrazków do ułożenia we właściwej kolejności oraz sudoku, czyli zabawę z liczbami jednak w prostszej wersji, bo używamy cyfr 1-6. Tutaj faworytem jest sudoku, bo liczby i liczenie to nasz konik ;)

Podsumowując kolejna bardzo udana propozycja dla dzieci, która umila wspólnie spędzony czas, bawi i uczy w niebanalny sposób. Jeśli szukasz czegoś na zimowe wieczory, czy podróże w okresie ferii to polecam Kapitana Naukę i Kapitalne łamigłówki :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close