17 listopada 2019

Kraina lodu. Zamek Anny i Elsy – Laura Buller

Tytuł: Kraina lodu. Zamek Anny i Elsy
Autor: Laura Buller
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 40
Oprawa: twarda

Do premiery drugiej części przygód Anny i Elsy pozostało parę dni, a już wszędzie pełno gadżetów, achów i ochów nad zwiastunami. Czy Was też dopadła gorączka Krainy Lodu?
Dzisiaj mam dla Was ciekawą pozycję Wydawnictwa Egmont, dzięki której przeniesiemy się do Arendelle, a zamek Anny i Elsy stanie przed nami otworem.

Lubicie zwiedzać zamki, zastanawiać się jak kiedyś się żyło, jak pracowały kuchnie, czym różni się sala balowa od wielkiej sali? Na zaledwie czterdziestu stronach znajduje się cały przekrój zamku Anny i Elsy. Poznamy sekrety i ciekawostki sali balowej, wielkiej sali, sypialni Elsy, sypialni Anny, a także takich miejsc jak garderoba, galeria portretów, kuchni, czy strychu.

Poznajemy także mieszkańców. Prócz Anny i Elsy w zamku mieszka bałwanek Olaf, Gerda, która zna każdy zakamarek zamku; Olina, cudowna kobieta, która pod opieką ma kuchnię i pomocników; Kaj, obowiązkowy i skrupulatny, a jego lojalność wobec rodziny królewskiej jest bezgraniczna. Oczywiście spotkamy też renifera Svena i Kristoffa.

zamek Anny i Elsy

Książka Zamek Anny i Elsy to świetna zabawa dla dorosłych i dzieci, to istny sprawdzian z tego, jak dobrze znamy przygody dwóch sióstr. Bo czy pamiętacie, że obecny pokój Anny był kiedyś ich wspólnym, lub jaki kwiat jest symbolem Arendelle?

Ponadto w książce w prosty sposób wytłumaczone są funkcje danych pomieszczeń np. do czego służyły dwa balkony w sali balowej? Stanowiły one doskonały punkt obserwacyjny, gdyż widać z nich całą salę.

Ilustracje w książce są głównym jej atutem. Ukazują bogato zdobione komnaty i piękną salę balową – tajemnice zamku Arendelle czekają na swego odkrywcę! Gwarantuję Wam, że dziecko będzie wertować tą książkę kilkanaście razy, nawet chłopcy chętnie ją porwą z rąk siostry, by przyjrzeć się zamkowi Anny i Elsy.

zamek Anny i Elsy

Dla czytelniczek świetnym dodatkiem są naklejki, których jest aż piętnaście i przedstawiają sceny z książki. Ostatnie strony można przyozdobić naklejkami i zaaranżować własną przygodę Anny i Elsy.

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close