Kraina lodu 2. Kocham ten film

Tytuł: Kraina lodu 2. Kocham ten film

Autor: Suzanne Francis

Tłumaczenie: Adrianna Zabrzewska

Ilustracje: Disney Storybook Art. Team

Wydawnictwo: Egmont 

Oprawa: twarda

Liczba stron: 64

Przedział wiekowy: 3+

 

Film „Kraina lodu” razem z moimi dzieciakami oglądałam już tyle razy, że znamy go na pamięć! A mimo to wciąż nam się nie znudził i chętnie do niego wracamy. 

Ku naszej uciesze niebawem wejdzie do kin druga część (premiera planowana jest na 22 listopada 2019 r.), a wraz z nią seria książek wydawnictwa Egmont z bohaterami tej animacji. 

Jedną z nich już mamy w naszej biblioteczce – „Kraina lodu 2. Kocham ten film” i powiem Wam, że zauroczyła nas od pierwszego wejrzenia. Z okładki, w twardej oprawie, zerka na nas Anna, wzbudzająca niezwykłą sympatię nie tylko moją, ale przede wszystkim Poli, która szczególnie upodobała sobie tę rudowłosą dziewczynę. 

Patrzy na nas z lekkim uśmiechem, jakby zachęcała nas do otworzenia książki i w istocie tak jest , bo aż się chce zajrzeć na dalsze strony! 

Książka zawiera wiele kolorowych, ślicznych ilustracji, które dosłownie hipnotyzują (moje) dzieciaki. Oglądają je po kilka razy dziennie, na czele z półtorarocznym Stasiem, przed którym lekturę tę musiałam zacząć chować, bo tak łapczywie ją przeglądał, że aż naderwał (niemały) kawałek jednej strony! ;-) 

No ale o czym prawi „Kraina lodu 2. Kocham ten film”? Ano opowiada o dalszych losach dwóch sióstr i ich przyjaciół: Kristoffa, Svena oraz Olafa. Z tym, że jest to oczywiście krótkie streszczenie tego, co można będzie zobaczyć w filmie. 

Historia zapowiada się ciekawie ponieważ okazuje się, że Elsa zaczyna słyszeć pewne głosy, jak się później okazuje są to głosy duchów natury – między innymi czterech żywiołów: wody, ziemi, ognia i wiatru. Nakazują one wyruszyć Elsie na północ i odkryć tajemnice przeszłości. Podróż ta będzie o tyle trudna dla sióstr, że doprowadzi je do bolesnych wspomnień o ich zmarłych rodzicach, uzmysławiając tym samym, co się stało – czego szukali król i królowa, zanim wielkie fale przewróciły i zatopiły okręt… 

Co odkryją Anna i Elsa, jak potoczą się ich losy, tego Wam nie zdradzę – przeczytajcie o tym w książce „Kraina lodu II. Kocham ten film”! ;-) 

P.s. Książka jest tak ładnie wydana, że bez wątpienia nada się na prezent dla każdego fana bohaterów Krainy lodu. 

 

Serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont za przekazanie recenzenckiego egzemplarza książki.

Jedna odpowiedź do “Kraina lodu 2. Kocham ten film”

  1. swietny post :) uwielbiam kraine lodu 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close