20 stycznia 2013

Książka spersonalizowana

Tytuł: Przygody” (dla dzieci w wieku 4 – 8 lat)
Tekst: Waleria Hexel
Redakcja: Anna Szczepanek
Ilustracje: Alicja Skałacka
Format: A4
Liczba stron: 84
Cena: od 119zł

Dzieci marzą, by być bohaterami bajek – mój syn ostatnio miał etap rycerza, pirata, strażaka i superbohatera. W swoich dziecięcych pragnieniach walczył ze smokami, wymachiwał szablą, gonił złodziei i ratował koty, które nie potrafiły zejść z drzewa. Najciekawsze historie to takie, które wciągają nas bez reszty i utożsamiamy się z bohaterami akcji.

A co jeżeli w książce rzeczywiście będzie opowiedziana historia, w której główną rolę odegra nasze dziecko? Maluch będzie zachwycony widząc na okładce swoje zdjęcie i czytając o swoich przygodach!

Taką atrakcję może zapewnić dziecku portal internetowy książkowe prezenty.pl, który w swojej ofercie posiada książki spersonalizowane.

Zamawiając pozycję wypełniamy formularz dostępny na stronie – przede wszystkim wybieramy jedną z kilku propozycji tytułów (dostosowanych do wieku dziecka lub okoliczności), następnie decydujemy się na rodzaj okładki i jej wygląd. Później uzupełniamy kolejne rubryki informacjami o dziecku: imieniem i zdrobnieniami imienia dziecka, imionami najbliższych osób – mamy, taty, dziadków, przyjaciela, najlepszej koleżanki, miejscem zamieszkania itp Dzięki tym danym przedstawiona historia stanie się jeszcze bardziej prawdopodobna – główny bohater poruszać się będzie wśród znanych mu osób i miejsc. Poza tym przesyłamy 4 zdjęcia pociechy i układamy dedykację.

Efekt robi wrażenie – już sama okładka ze znajomą buzią wywołuje uśmiech na dziecka i naszej twarzy. Na trzeciej stronie zamieszczone jest drugie zdjęcie malucha i dedykacja, którą dla niego ułożyliśmy. Na kolejnych kartach książki snuje się opowieść o przygodach małego właściciela książeczki i to jego imię pojawia się w fabule –  na początku poznajemy jego losy zanim jeszcze przyszedł na świat, czytając o spotkaniu i miłości rodziców. Następnie w kolejnych rozdziałach prezentowane są różne sytuacje typowe dla małego chłopca – opowiadanie o bałaganie w pokoju, malowaniu farbami, przyjaźni itp. W sumie książka składa się z 17 rozdziałów, a baśniowe zdarzenia mieszczą się na 61 stronach. Pozostałe kartki zawierają obrazki do kolorowania – według mnie niepotrzebnie, ale innym osobom akurat może się spodobać ten pomysł.

Opowiadania są ładnie i ciekawie napisane. Autorką jest Waleria Hexel.

Pozycja jest ładnie wydana. Podobają mi się też ilustracje, których autorką jest Alicja Sałacka. Żałuję, że pozostałe dwa zdjęcia dziecka nie pojawiają się w tekście, jedynie na końcu książki. Myślę, że pozycja ta jeszcze by zyskała, gdyby fotografie z ostatnich stron przenieść, jako uzupełnienie niektórych rozdziałów.

Książka spersonalizowana jest bardzo ciekawym pomysłem na prezent. Drukowana jest w jednym egzemplarzu, a więc jest publikacją niepowtarzalną i jedyną (dosłownie) w swoim rodzaju.

 Basia

Serdecznie dziękuję sklepowi ksiazkoweprezenty.pl za przekazanie książki do recenzji.

 

Opis producenta:

Przygody” to siedemnaście bajek napisanych specjalnie dla najmłodszych czytelników!
Książeczka wzbogacona została o siedemnaście kolorowanek. Dzięki personalizacji maluch uczestniczy we wszystkich wydarzeniach, które mają miejsce w książeczce. Spotyka na swojej drodze między innymi bardzo smutną Wróżkę o dobrym sercu, Króla-Brudula, którego uczy,jak powinno myć się zęby czy złego Czarownika, któremu krzyżuje plany skłócenia wszystkich ze sobą.
Bajki mają nie tylko zainteresować dziecko, ale też pokazać mu, z jakimi sytuacjami może się ono w życiu spotkać. Uczą, czym są wartości, co to znaczy być grzecznym i w jaki sposób postępować tak, aby żyć w zgodzie z innymi i zjednywać sobie prawdziwych przyjaciół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close