7 marca 2021

Legendy arturiańskie – Tracey Mayhew

Legendy arturiańskie Wydawnictwa Tandem to zbiór uproszczonych adaptacji legend dla dzieci, a jednocześnie nowość na rynku wydawniczym. W planach są kolejne opowieści związanych z królem Arturem i rycerzami Okrągłego Stołu. W każdej legendzie można odnaleźć ślady wydarzeń historycznych i wpływy wielu kultur. 

Adaptacja Legend arturiańskich jest przeznaczona dla dzieci od siódmego roku życia, ale młodsze dzieci chętnie wsłuchają się w głos rodzica, który za sprawą opowiadanej historii przeniesie słuchaczy do czasów średniowiecza. 

Serdecznie zapraszam Was do debiutu Marcina, który jest autorem poniższej recenzji. 

Legendy arturiańskie. Niezwykły chłopiec

To jest książka o Merlinie, który wychowywał się na wsi. Pewnego dnia na wieś przyjeżdżają zbrojni, którzy prowadzą go do króla. Zabrano Merlina na górę, gdzie planowano zbudować wieżę. Ponieważ w pobliskim jeziorze żyły dwa smoki, biały i czarny, to ludziom nie udawała się budowa wieży. Król zapytał Merlina, czy zna radę, jak te smoki wygodnić. Merlin powiedział, żeby pracownicy osuszyli jezioro. Gdy to zrobiono pojawiły się dwa smoki, które zaczęły walczyć ze sobą. 

Fot. Legendy arturiańskie. Niezwykły chłopiec

Fot. Legendy arturiańskie. Niezwykły chłopiec

Legendy arturiańskie. Mroczna Czarodziejka

Historia dotyczy dziewczynki Morgany. Pewnego razu do zamku przybył posłaniec króla. Okazuje się, że król wypowiada wojnę rodzicom Morgany. Rodzice w obawie o życie dziewczynki wysyłają ją do klasztoru, w którym poznaje sekrety magii. W trakcie nauki otrzymuje list z informacją o śmierci ojca. Książka opowiada o zemście wymierzonej przeciwko królowi Utherowi, władcy Brytanii. 

Fot. Legendy arturiańskie. Mroczna czarodziejka

Fot. Legendy arturiańskie. Mroczna czarodziejka

Czcionka książek jest w sam raz, bardzo dobrze się je czyta. Rozdziały mają mniej więcej po siedem stron, co jest dobre.  Także ilość stron jest fajna, nie za duża. Książki wydane są w twardej kolorowej okładce. W obu częściach jest bardzo dużo, fajnych czarno-białych obrazków, które mi się podobały.

Książki Niezwykły chłopiec i Mroczna czarodziejka polubią także młodsze dzieci.

Adaptacja: Tracey Mayhew
Ilustracje: Mike Phillips
Liczba stron: 101
Wydawnictwo: Tandem

Dziękuję Wydawnictwu Tandem za przekazanie egzemplarzy recenzenckich książek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close