13 grudnia 2020

Lucky Luke. Billy Kid – Rene Gościnny

Tytuł: Lucky Luke. Billy Kid
Scenariusz: Rene Gościnny
Ilustracje: Morris
Tom: 20
Liczba stron: 48
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2020

Lucky Luke. Billy Kid to kolejna odsłona przygód najszybszego rewolwerowca na Dzikim Zachodzie. Tym razem jednym z bohaterów nie jest nikt inny, jak Billy Kid. 

Billy Kid był jednym z najsłynniejszych przestępców Dzikiego Zachodu. Legendy o nim krążyły już za jego życia, w tym oskarżano go o zamordowanie ponad dwudziestu osób, nie licząc Indian i Meksykanów. Dziś historykom trudno oddzielić prawdę od fałszu, gdyż istnieją np. wzmianki o pięciu napadach, w których rzekomo udział brał Billy Kid. Problem polega na tym, że odbywały się on w tym samym czasie. 

Nasz dzielny samotny kowboj wraz z wiernym rumakiem Jolly Jumperem staje oko w oko z najsłynniejszym rewolwerowcem, który jest dopiero chłopcem. Jednak nie lekceważcie tego małego urwisa, gdyż drży przed nim całe miasto.

Przed naszym bohaterem nie lada wyzwanie, można powiedzieć wręcz wychowawcze. Czy Billy Kid to tylko rozwydrzone, rozpuszczone, źle wychowane dziecko, które uwielbia czerwone karmelki, czy jednak przestępca z krwi i kości? 

Nasz prawie dziesięcioletni syn pochłonął komiks w jeden wieczór. Z jego pokoju co chwilę było słychać salwy śmiechu. Trudno było mu wybrać najzabawniejszą scenę.  

Czytając komiksy Lucky Luke, człowiek przenosi się na Dziki Zachód ukazany nieco w krzywym zwierciadle. Pełno w nich humoru, ale także znajdziemy tam pouczające kwestie.

Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Gościnnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001). 

Jeśli nie znacie jeszcze przygód Lucky Luke’a, to bardzo Wam polecam całą serię. Poniżej znajdziecie linki do moich poprzednich recenzji. 

Dziękuję Wydawnictwu Egmont za przekazanie egzemplarza recenzenckiego.

 

Lucky Luke. Rodeo – tom 2
Lucky Luke. Ucieczka Daltonów – tom 15
Lucky Luke. W górę Missisipi – tom 16
Lucky Luke. Na tropie Daltonów – tom 17
Lucky Luke. W cieniu wiertniczych wież – tom 18
Lucky Luke. Rywale z Painful Gulch – tom 19
Lucky Luke. Most na Missisipi – tom 63
Lucky Luke. Klondike – tom 65
Lucky Luke. Prorok – tom 68
Lukcy Luke. Artysta malarz – tom 69
Lucky Luke. Pętla na szyi – tom 72
Lucky Luke. Człowiek z Waszyngtonu – tom 73 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top-facebook top-instagram top-search top-menu go-to-top-arrow search-close